Oficiálna kategória

Aquatermal Strehová

464
AquaTermal1
ročník hodnotenia: 2016
Strehová, Dolná Strehová
047 430 88 11
3cenová úroveň

Povedali by ste, že v hoteli „niekde“ na juhu stredného Slovenska, takpovediac pánu Bohu za chrbtom sa vám podarí rezervovať  ubytovanie až na tretí termín? A to bola jeho hlavná atrakcia vonkajšie termálne kúpalisko zatvorené, lebo to funguje v lete a my sme sem chceli ísť v decembri resp. v januári. Trojhviezdičkový hotel Aqutermal Strehová má evidentne svoju klientelu a má jej dosť. Pri treťom pokuse sme sa dozvedeli, že ak sem chceme prísť cez víkend, treba si pobyt rezervovať aspoň s trojtýždňovým predstihom a to aj v zime. Čo sme nakoniec aj urobili a naozaj hotel bol aj vo februárovú sobotu, keď sme tu boli, plný.

Hotel s aquaparkom sa nachádza medzi Lučencom a Veľkým Krtíšom a kúpalisko s termálnou vodou je tu už 60 rokov. Hotel trojhviezdičkového štandardu tu pribudol v posledných rokoch. Keďže sa nachádza hneď pri hlavnej ceste, netreba k nemu hľadať ani smerové tabule, keď nemáte navigáciu, stačí mapa. Parkuje sa pohodlne buď priamo pred vchodom do hotela, alebo o niečo nižšie pred kúpaliskom.

Hotel ponúka niekoľko druhov izieb, tie štandardné dvojposteľové sú účelne a prakticky zariadené, majú balkón, dostatok odkladacích priestorov, dobré postele, osvetlenie, je tu aj chladnička, Na rozptýlenie v izbe slúži v televízii niekoľko základných slovenských a českých televíznych programov, bez problémov fungujúce wifi. Na rozptýlenie mimo nej napríklad biliard, stolnotenisový stôl a stolný futbal. Hotel je spojený s aquaparkom , pri check-ine dostanú hostia aj náramok na vstup doň. Bazény majú pri klasickom pobyte s raňajkami v cene pobytu, za saunu sa pripláca, hoteloví hostia majú špeciálnu cenu. Župan si možno požičať na recepcii za dve eurá, tiež sa dá požičať fén a žehlička, tie bez poplatku. Toto všetko sme sa dozvedeli pri check-ine od ochotného recepčného. Keďže ide o aquapark pre verejnosť, cez víkend sa môže stať, že v čase, keď je otvorený len vnútorný areál, je v bazéne a vírivke dosť plno. Kto chce mať väčší pokoj, je dobré tam ísť keď sa otvoria - sú otvorené od 10 tej rána, alebo neskôr večer, keďže zaplávať sa dá ísť do desiatej večera.

Hotel ponúka vždy niekoľko typov pobytových balíčkov, ponuky sú na webovej stránke aj viditeľne vystavené na recepcii. Myslia tu aj na to, aby mali poznávaniachtiví hostia informácie, čo robiť v okolí – pri hotelovej reštaurácii je veľká maľovaná mapa okolia aj s historickými a prírodnými atrakciami. 

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel