Oficiálna kategória

Art Hotel Kaštieľ

420
Art Hotel
ročník hodnotenia: 2020
Majorháza 1, Tomášov
02/2090 9300
4cenová úroveň

Citlivou rekonštrukciou (aj bez eurofondov) Národnej kultúrnej pamiatky, barokovo-klasicistického kaštieľa, ho premenili súčasní majitelia na nadštandardne vybavený hotel a prinavrátili mu tak honor. Trojkrídlová budova vytvára nádvorie, kde sa dobre sedí v lete na terase. Za kaštieľom je 17-hektárový park s romantickými zákutiami.

Uzavretý priestor je predurčený na organizáciu firemných či spoločenských akcií, v letných mesiacoch hlavne svadieb. Hotel ponúka totiž aj kompletný svadobný servis. K dokonalej svadbe patrí romantika a presne to toto miesto ponúka. Preto nie je prekvapením, že si ho ako miesto svojej svadby vybrali aj viacerí slovenskí prominenti. Svojim umiestnením, rovnako ako úrovňou poskytovaných služieb patrí hotel k špičkovým zariadeniam hotelového servisu nielen v danom regióne, ale aj na celom Slovensku.

My sme navštívili hotel tesne pred Vianocami, kedy bol nádherne vyzdobený. Pred krásne vysvieteným priečelím sa vynímali aj štyri veľké adventné sviečky a na recepcii krásny veľký stromček. V čase hlučných vianočných trhov, vianočných večierkov a preplneným nákupných centier – doslova balzam pre dušu. V tomto období tu návštevníkom pripravili napríklad aj Adventný koncert a spríjemnili im tak predvianočný čas. Koncerty v Jeszenákovej sále, alebo kaplnke Anjelov strážnych sa tu konajú častejšie.

Hostí tu víta poetická minulosť spojená s technickými vymoženosťami dneška. Izby si môžete vyberať už pri rezervácii, každá má svoje ženské meno. Rezervácia cez webovú stránku hotela je užívateľsky veľmi priaznivá. Dizajnéri do všetkých izieb umiestnili veľké reprodukcie diel svetoznámych maliarov, ktoré dýchajú históriou. Ušľachtilé materiály, dokonalý výber nábytku a umenia. Naša izba sa volala Hermína, bola priestranná, štýlovo zariadená, s krásnymi drevenými parketami, oddelenými posteľami. Nad nimi sa vynímali obrazy dvoch žien v sviatočných šatách od popredného rakúskeho maliara a grafika Gustava Klimta. Luxus dopĺňa vybavenie kúpeľne, klimatizácia, wifi a televízia s kvalitnými programami. K technickým vymoženostiam hotela patria napríklad aj výťahy.

K dispozícii je aj menšie wellness centrum a v lete vonkajší bazén. Vstup do wellness si treba na recepcii vopred nahlásiť, keďže kapacita je obmedzená a môžu ho využívať aj neubytovaní hostia. Vľavo od vstupných dverí je hneď recepcia, kde vám milý a ochotný personál vysvetlí kde čo nájdete a čo všetko môžete ako hosť využívať a ako sa pohybovať.

Hotel má aj veľmi slušnú webovú stránku, manažment aktívne pracuje aj so sociálnymi sieťami, na ktorých informuje o blížiacich sa akciách, alebo láka návštevníkov na krásne prevedenie nových jedál. Propagujú aj svojho šéfkuchára, ktorý vo videách prezentuje prípravy rôznych jedál. Hotel tak získal na sieťach aj veľkú komunitu priaznivcov.

Raňajky sú podávané v hotelovej reštaurácii formou bufetových stolov a s milou obsluhou.

V čase našej návštevy, kedy hotel nebol plne obsadený, ich prispôsobili tak, aby vyhovovali aj tým, ktorí ráno skôr vstávajú a aj tým, ktorým sa z postele nechce. Teplý bufet bol z toho dôvodu obmedzený, ale neboli sme ukrátení, mohli sme si doobjednať z ponúkaného raňajkového menu. K dispozícii bol veľký výber ovocia a všetkých potravín pre zdravý životný štýl a potravinové intolerancie.

Art Hotel Kaštieľ sa počas niekoľkých rokov od otvorenia vypracoval aj na obľúbené miesto konania konferencií. V ponuke je niekoľko sál a salónov s najmodernejším technickým vybavením. Parkovanie je zdarma a uzavretom areáli.

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie, milý personál

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel