Oficiálna kategória

Boutique Hotel Dubná Skala

232
Dubná skala
ročník hodnotenia: 2016
Hurbanova 345/8, Žilina
041/5079 100
3cenová úroveň

Na vyše storočnej tradícii stavia žilinský boutique hotel Dubná skala. Hotel v historickej budove s 34 izbami a troma apartmánmi otvoril po veľkej rekonštrukcii na štvorhviezdičkové zariadenie v roku 2006. Už odvtedy sa mu darí držať pozíciu na špičke ponuky v meste.

Zo stúpajúcej Hurbanovej ulice má Dubná skala dva vchody - nižšie položený je priamo do reštaurácie, vyššie, za schodiskom, do recepcie. Tá je vstupom aj do útulného (hoci fajčiarskeho) lobby baru, niekoľkých salónikov, malého welness centra a samozrejme izieb.

Izby majú moderný hotelový štýl, v príjemných teplých farbách s množstvom dreva. Keď sa bližšie pozrite, môžete na drobných znakoch vidieť desať rokov prevádzky, inak sú izby perfektne udržiavané. Postele sú mäkké a príjemné. Že závesy neprepúšťajú svetlo a všetko je po ruke, je samozrejmosť. Svietiaca lampa neruší druhého, zásuviek je nadostač. Minibar dopĺňa aj výber snackov. Priečelie susedí s rušnejšou cestou, veľa izieb je orientovaných do dvora.

Okrem štandardných izieb (22 - 33 m2, od 115 eur pre dve osoby) sú v ponuke o niečo väčšie executive izby, dovybavené čalúneným ležadlom na oddych (od 140 eur). Tri apartmány Green, Red a Orange (42 - 68 mod 160 eur), majú okrem špeciálneho farebného ladenia aj obývačkovú časť či kávovar.

Hotel sme navštívili počas vyťaženého dňa, dostali sme izbu v podkroví určenú pre imobilných hostí. Bola priestrannejšia ako iné, na toaletách dodatočne vybavená. 

V cene ubytovania máte vstup do relax centra. Aby hotel zabezpečil v malom priestore súkromie, welness sa rezervuje vopred. K dispozícii je veľká vírivka, fínska sauna a oddychové ležadlá. Fitness centrum zastupuje stacionárny bicykel. Kúpiť sa dajú aj masáže. Hoci priestor pôsobí veľmi útulne, príjemnejšie by sa relaxovalo s vybranou hudbou, ako sme sa potom dozvedeli, tá aj tu vo wellness hráva, zrejme mali počas našej návštevy technický problém. 

Raňajky (mimo balíčkov sa pripláca sa 10 eur) sa servírujú v reštaurácii, vajíčkové jedlá a palacinky pripravuje na pľaci sám kuchár. Bufet bol bohatý, espresso sme si mohli doobjednať bez ďalšej platby.

Reštaurácia patrí v meste medzi najlepšie, obľúbená je na rodinné oslavy. Ako ubytovaní sme dostali poukážku na bezplatné víno v reštaurácii.

Dubná Skala poskytuje aj kvalitné kongresové zázemie. Najväčší salónik pojme do 60 hostí, dva menšie 20, resp. 30. Sú klimatizované, poskytujú aj kompletné technické vybavenie.

Hotel pôsobí čisto a usporiadane, na chodbách aj cez víkend stretávate chyžné, ktoré vás aj milo pozdravia. V každom detaile zariadenia vidieť snahu o kvalitu - hotel nie je prezdobený, ale subtílnejšími dizajnovými gestami v teplých farbách vytvára príjemnú domácku atmosféru.

Manažment sa snaží prilákať hostí rôznymi akciami, balíčky so službami reštaurácie či welnessu sú k dispozícii hoci aj bez ubytovania. Okrem romantických má v ponuke aj víkendové alebo adrenalínové balíčky. Aj keď budete v Žiline prvýkrát, nájdete po ceste smerovky, ktoré vás dovedú až na hotelové parkovisko. Parkovanie sa pripláca (7 eur), býva však v cene balíčkov.

 

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel