Oficiálna kategória

Grand Hotel Kempinski High Tatras

365
Kempinski
ročník hodnotenia: 2019
Kúpeľná 6, Štrbské Pleso
052/3262 222
5cenová úroveň

Jediný zástupca najstaršej európskej luxusnej hotelovej siete na Slovensku oslávi na budúci rok desať rokov fungovania na brehu Štrbského plesa vo výbornej kondícii. Aj keď ide o hotel s najdrahšími izbami na Slovensku, o klientelu núdzu rozhodne nemá. Ľudí, ktorí sú ochotní zaplatiť si za luxus a komfort, ktorý poskytuje je na Slovensku a v Česku, zdá sa dosť. Aj počas našej návštevy, uprostred týždňa začiatkom decembra, čo býva v Tatrách vyslovene ešte mimosezóna, mali, ako sme sa dozvedeli, 75 percentnú obsadenosť. Na raňajkách to aj bolo vidno, reštaurácia bola ráno plná.

Hotelový biznis je rýchly, najmä na Slovensku, desať rokov plnej prevádzky na mnohých hoteloch už riadne vidno, ale prípad Kempinskeho to nie je. Izba, v ktorej sme bývali, vyzerala stále ako nová. Aj keď – hotel pravidelne investuje do modernizácie a obnovy.

Tatranský Kempinski určite patrí interiérmi medzi najkrajšie európske hotely siete, pocit komfortu a luxusu navodzuje už príchod do priestrannej lobby. V tej dominujú prírodné materiály, pohodlné sedačky a atmosféru spríjemňuje aj veľký krb. Od začiatku nášho pobytu až po odchod sa všetko dialo podľa medzinárodných štandardov 5-hviezdičkovej siete. Prijemná recepčná nám poskytla všetky údaje, ponúkla welcome drink, odprevadili nás do izby aj odniesli batožinu. V izbe nás čakala fľaša šumivého vína – sme totiž zapojení do vernostného programu siete, pozornosť od hotela závisí od statusu klienta v ňom, nám „zabezpečil“ sekt s jahodami.

Pri odchode sme dostali na pamiatku, ako každý hosť na pobyt balíček bylinkového čaju. Medzitým si môže hosť užívať Vysoké Tatry v tej najluxusnejšej podobe – od výhľadu na Štrbské pleso a tatranské štíty (tieto izby sú o niečo drahšie, ako izby s výhľadom na opačnú stranu), cez návštevu Zion Luxury Spa až po mnohé aktivity, ktoré vie hotel pre svojich hostí zorganizovať. K tým plateným pribudli aj neplatené, v izbe sme mali letáčik, ktorý ponúkal požičanie teleskopického ďalekohľadu na pozorovanie hviezd a nedeľnú rannú jogu

Inak majú izby všetko, čo 5-hviezdičkový štandard vyžaduje, myslí sa tu aj na detaily, ako napríklad adaptér v zástrčke pre zahraničných hostí, ktorí majú mobily, či počítače s inými koncovkami, ako sú naše, alebo 6 druhov pohárov pri minibare. Patrí k nemu samozrejme aj večerná odostieľka, kedy chyžná pripraví izbu na spánok a pridá fľaše vody.

Na raňajky si treba urobiť v žalúdku miesto (to našťastie po ráne býva), výber je tu naozaj pestrý, sú v cene ubytovania. Za niektoré specials ako je Vajce Benedikt sa pripláca. Pre tých, ktorí chcú raňajkovať naozaj veľkolepo majú v ponuke Cisárske raňajky pre dvojicu za 400 EUR s fľašou francúzskeho šampanského, kaviárom, foie gras, hľuzovkou a podobnými lahôdkami.

Wellness je otvorené od 8.00, takže sa dá využiť aj v deň odchodu, keďže check-out je o 12.00. Otvorené je do 22.00, cez víkend do 23.00 . Kto si chce užiť bazén bez detského kriku, odporúčame prísť večer po ôsmej, odkedy wellness vyhradené len dospelým. Do saunového sveta deti prístup nemajú,

Zhrnutie:

Plus: Medzinárodný 5-hviezdičkový štandard v krásnom prostredí

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel