Oficiálna kategória

Hotel Impiq

446
ročník hodnotenia: 2014
B.S. Timravy 2, Trnava
033/555 55 55
3cenová úroveň

Hviezdičkovanie je pri hoteloch často ošemetná záležitosť. Pred niekoľkými rokmi, keď bol boom výstavby nových hotelov, malo prakticky každé novootvorené zariadenie hrdé štyri hviezdičky. „Len“ tri sa odvážil dať málokto. Keď však chodíte viac po slovenských hoteloch, zistíte, že pokiaľ ide napríklad o vybavenie izieb, nie je medzi troma a štyrmi hviezdičkami prakticky nijaký rozdiel a minimálne rozdiely sú aj v cenách ubytovania.

To je aj príklad trnavského trojhviezdičkového hotela Impiq. V izbách máte všetko, čo nájdete v mnohých o hviezdičku vyšších zariadeniach. Pre Netrnavčana trochu exotický názov hotela nie je pre miestnych nijakou záhadou. Na tomto mieste totiž stál voľakedy hotel Imperial, ktorému nikto nepovedal inak ako skrátene Impik. Hotel sa nachádza v širšom centre mesta, do historického jadra je to pešo pár minút. Pre hostí, ktorí sem prichádzajú autami, má hotel veľké parkovisko, pre tých, ktorí prídu inak, ponúka v spolupráci s jednou trnavskou taxislužbou v rámci Trnavy dovoz do hotela zadarmo. To isté platí aj pre ľudí, ktorí sa chcú ísť najesť do hotelovej reštaurácie.

Hoci Trnava robí všetko pre to, aby bola atraktívna aj pre turistov, doteraz obsadzovali miestne hotely najmä firemní klienti. Aj Impiq je koncipovaný a vybavený tak, aby čo najlepšie spĺňal práve ich požiadavky. Pri príchode nás zaujal pohľad na fasádu s farebnými detailmi, pestré farby kresiel v lobby bare zase oživujú aj vstup do hotela.

Izby sú zariadené v populárnych hnedo-béžovo-smotanových tónoch, páčilo sa nám ich oživenie farebnými kreslami. Sú pomerne priestranné, majú dostatok odkladacích priestorov, dobre riešené osvetlenie aj zástrčky pri posteli, LCD televízor, dokonca klimatizáciu. Pripojenie na internet je cez kábel aj cez WiFi a nájdete tu aj celkom dobre vybavený minibar. Okrem pracovného stola s kreslom sa pohodlne sedí aj leží na dennej pohovke . Čo stojí za osobitnú zmienku, sú postele – sú veľkosti king size a sú naozaj kvalitné, čo sme po náročnom dni veľmi ocenili. Ak v jednom medzinárodnom prieskume vyšlo, že pre hostí je v hoteloch najdôležitejšia kvalitná posteľ, tak v Impiqu túto požiadavku spĺňajú na sto percent.

Majiteľ hotela je veľký fanúšik vína – nachádzame sa v meste s vinárskou tradíciou. Priamo v Trnave a v najbližšom okolí sú najlepšie slovenské vinárstva, preto neprekvapuje veľmi dobre vybavená vínotéka. Je v suteréne, s pekným sedením a je efektne prepojená točeným schodiskom s reštauráciou nad ňou. Hotel sa zapojil aj do projektu miestnej turistickej organizácie, ktorá pripravila na jeseň balíčky služieb s ubytovaním v Trnave a návštevami miestnych špičkových vinárstiev.

Namiesto wellness centra slúži hosťom na relax vlastný hotelový golfový miniareál s rozlohou tisíc štvorcových metrov, palice si možno požičať, dokonca si „prenajať“aj trénera, a keď to počasie dovolí, dá sa hrať až do neskorého večera.

Ako väčšinu hotelov, aj Impiq možno nájsť na rezervačných portáloch. Ako väčšina zariadení aj on sa snaží, aby si hostia objednávali pobyt najmä priamo cez jeho stránku, kde odpadajú nemalé poplatky portálu. Motivovať ich má aj voucher – ak si nocľah rezervujete cez portál, možno si ho uplatniť ako zľavu z ubytovania alebo ho minúť v reštaurácii.

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel