Oficiálna kategória

Hotel Impozant

366
Foto: Hotel Impozant
ročník hodnotenia: 2013
Snowland Valčianska Dolina, Valča
043/3241 014
3cenová úroveň

Hotel vo Valčianskej doline asi 10 km od Martina si zvolil mimoriadne ambiciózne meno. A len čo vstupite do hotelového foyeru, vidíte, že aj manažment si na seba “ušil peknú búdu” – veľké podobizne členov vedenia nad pultom recepcie šéfov  určite aj osobne zaväzujú, aby hotel dobre fungoval. Početné pochvaly v knihe hostí naznačujú, že manažérom sa to zväčša aj darí.

Úroveň a duch hotela asi najvernejšie vystihujú osušky na posteliach pozvíjané to tvaru kvetov. Izby sú pomerne pohodlné a pekne zariadené, kúpeľne čisté, o večerný program sa postará bowlingové centrum, wellness s bazénom, o stravu zasa prekvapujúco kvalitná reštaurácia.

Na rozdiel od reštaurácie sme však v hoteli natrafili na viacero dôležitých detailov, ktoré neboli premyslené s predstihom, dotiahnuté  a prezrádzajú, že Impozant je skôr dielom nadšenej snahy o hotelovú službu, ako výsledkom vybrúsenej hotelierskej profesionality.

V izbe sme napríklad nenašli odkladacie miesto na kufor, lampa nebola na stole, ako má byť podľa vyhlášky, ale zastrčená v kúte a odpojená zo zásuvky. Lampičky pri posteli sú nevhodné na večerné čítanie, v relatívne veľkej kúpeľni je zle využitý priestor, takže chýbajú odkladacie plochy… 

Alebo - vo wellness centre predpokladajú, že hotelový hosť pride už v župane, pretože v šatniach nie je dosť miesta na odkladanie šiat. No hoci sme sa o wellness zaujímali na recepcii, neponúkli nám tam rovno plášť a papuče – a my sme  netušili, že v izbe ich nenájdeme, ani že šatne nefungujú. Takže sme sa museli znova vybrať na recepciu. Hotelík na peknom mieste, v stredisku, kde sú k dispozícii okrem vlekov napríklad aj golfová akadémia, viaceré športoviská či paintball, ponúka príležitosť  stráviť tu príjemný víkend alebo dovolenku. Veľkú úvodnú investíciu by však ešte mala doplniť aspoň malá do doriešenia viacerých nešikovných detailov.

Ku cti manažérom slúži, že keď sme po našej návšteve do hotela poslali niektoré naše pripomienky, bez meškania signalizovali záujem chyby odstrániť.

© 2012 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel