Oficiálna kategória

Hotel Kukučka

442
ročník hodnotenia: 2013
Tatranská Lomnica, Vysoké Tatry
0910/113 322
4cenová úroveň

Možnosti ubytovania vyššieho štandardu vo Vysokých Tatrách v posledných rokoch rozšírili komplexy apartmánových domov, kde sú nielen súkromné rezidencie, ale časť plní aj funkciu hotela, najčastejšie štvorhviezdičkového. K ostatným – a veľmi zaujímavým – takýmto zariadeniam patrí Hotel Kukučka v Tatranskej Lomnici.

Komplex štyroch budov so sedlovými strechami vhodne zapadá do vysokohorského prostredia a má výbornú polohu – je priamo pri hlavnej ceste cez Tatranskú Lomnicu a hosť odtiaľto za pár minút pešo príde k lanovke na Skalnaté pleso. Pomedzi domy vedie potok, takže ak máte izbu na túto stranu a otvoríte okno, zvukovú kulisu vám dotvára jeho žblnkotanie. Z časti izieb je krásny výhľad na masív Vysokých tatier s Lomnickým štítom.

Ubytovať sa dá vo všetkých štyroch budovách v niekoľkých typoch izieb –štandardná dvojposteľová, superior, ktorá má aj obývačku a kuchynský kút, a aparatmán. Štandardné dvojposteľové izby sú síce zariadené štýlovo, ale priestorovo neveľké, takže pre dlhšie pobyty ako jeden - dva dni je výhodnejšie ubytovať sa v superior izbách, keďže rozdiel v cene nie je veľký – cca 15 euro na deň. Ubytovanie v izbách, ktoré sa nenachádzajú v hlavnej budove s recepciou, reštauráciou a pekne vybaveným detským kútikom, je tiež o niečo lacnejšie. Každá z budov má aj svoje vlastné wellness, rozdiel je akurát vo vybavení, vírivka je len vo welness v hlavnej budove. Tieto služby však nie sú v cene ubytovania, za dvojhodinový pobyt sa platí 10 eur.

Ako sme spomínali, izby sú štýlovo zariadené veľmi kvalitnými materiálmi, efektne pôsobí najmä použitie prírodných materiálov, ako je kameň a „akože“ neopracované drevo a tiež dlažba s leskommetalízy, ktorá je použitá v kúpeľni. Efektne a účelne zároveň pôsobí aj šatník namiesto skrine priamo v izbe. V Kukučke sme našli asi najlepšie spracovanú hotelovú knihu, akú sme doteraz na Slovensku videli. Informácií chtivý hosť sa z nej dozvie podrobne nielen všetko o hotelových službách, ale aj o koncepte a filozofii zariadenia, dokonca o materiáloch, ktoré boli pri stavbe použité. Tiež sú tu informácie o atraktivitách v okolí, vrátane mapiek všetkých stredísk vo Vysokých Tatrách. Zaujímavé ale je, že bola len v slovenčine.

Hotel ponúka aj kvalitné raňajky (nie sú v cene ubytovania, ale cena 6 euro patrí medzi najnižšie v tomto štandarde), bohatý výber, v cene sú aj všetky druhy kávy, akurát, by ju mohla obsluha ponúkať, resp. prísť sa spýtať, či si hostia kávu želajú. Pretože až po našej otázke, kde dostaneme kávu, keďže nikde sme nevideli kanvice alebo automat, nám povedali, že kávu robia za barom podľa želania hostí. Treba však konštatovať, že výbornú.

Trochu vyrušujúci pri prázdninových hoteloch je skorý check out – o desiatej, pričom raňajky sa podávajú do pol jedenástej. Odchod z hotela si môžete síce za 15 euro predĺžiť až do štvrtej, čo je lákavé, háčik je v tom, že – ako nám povedali na recepcii – to treba nahlásiť už pri príchode. Lebo ak ráno v deň odchodu poviete, že by ste si radi doplatili za neskorý check out (lebo je napríklad pekné počasie a chcete si ešte užiť výlet do hôr), môže sa vám stať, ako sa stalo aj nám, že vám povedia, že to nie je možné, lebo do vašej izby prídu ďalší hostia.

 

 

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel