Oficiálna kategória

Hotel Lesná Wellness & Spa

473
Lesná
ročník hodnotenia: 2019
Stará Lesná 157, Stará Lesná
052 4761 000, 0910 998 827
3cenová úroveň

Hotel Lesná v Starej Lesnej stojí na mieste, kde o hotelové služby nie je núdza. V jeho okolí sa nachádza hneď niekoľko ubytovacích kapacít s rovnakým, štvorhviezdičkovým štandardom Každý je však iný. Tento hotel je ojedinelý na Slovensku aj svojim konceptom, ide o prvý Adult Friendly hotel u nás.

To znamená, že dospelí a deti majú k dispozícii rovnaké služby za rovnaké ceny. Resp. neposkytuje deťom nijaké špeciálne služby a zľavy. Takže je ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú hotelový relax bez detského džavotu a kriku.

Pri komunikácii s hotelovou recepciou sme v nami zvolenom termíne nevedeli nájsť voľnú štandardnú izbu, a tak sme si zarezervovali vyšší štandard – izbu superior. Napokon sme boli veľmi spokojní. Ale poďme pekne po poriadku.

Po príchode sme pohodlne zaparkovali pred hotelom a ubytovali sa na druhom poschodí. Izba bola veľmi pekná, moderná a čistá. Otváranie dverí na elektronický kľúč, k dispozícii dve karty. Zaujali nás najmä detaily, ktoré určujú spokojnosť, alebo nespokojnosť hotelových hostí. V tomto prípade išlo o výslovnú spokojnosť.

Po vstupe do izby sa po ľavej strane nachádzala šatníková skriňa. Bola osvetlená zvnútra, čo je drobnosť, ktorá zaujme a poteší. Vpravo sa nachádzala kúpeľňa – dostatočne veľká, s toaletou, umývadlom a priestranným sprchovým kútom. Opäť upriamim pozornosť na malý detail – podlaha v sprche bola hladká a teplá, aj napriek tomu sa na nej nešmýkalo.

Ďalšou vecou, ktorá stojí za zmienku je kozmetika, ktorú hotel ponúka. Je ňou L´Occitane, čo je pomerne luxusná značka a nádherne vonia. K dispozícii bol šampón, sprchový gél a krém na ruky. Samozrejmosťou bol fén na vlasy, švajčiarskej značky.

Väčšina izieb v tomto hoteli pozostáva z kuchynky, jedálenského stola so stoličkami, obývacej časti a spálne. Malá kuchynská linka bola vybavená vstavanou sklokeramickou dvojplatničkou a digestorom a umývadlom, ktoré bolo ako nové.

Vidieť, že v hoteli si dávajú na čistote skutočne záležať. K dispozícii bola aj varná kanvica. V linke sa nachádzali aj dva smetné koše, na separáciu odpadu. Na jedálenskom stole nás čakali dva čokoládové bonbóny, úhľadne zabalené do bielej krabičky s hotelovým logom.

Druhú časť miestnosti tvoril obývací priestor, ktorému dominoval rozkladací gauč a kreslo s taburetkou. Na stene visel LCD televízor s 22 TV programami. Pod ním bola umiestnená polička s telefónom a konferenčný stolík. Izba mala aj balkón so sedením.

Z obývacej časti bol prechod do spálne. Pred ňou stála ešte šatníková skriňa. Spálňa bola veľmi elegantná a jednoduchá. Manželská posteľ s dvomi kvalitnými matracmi, dva teplé paplóny a pre každého dva vankúše. Po stranách boli samozrejme dva nočné stolíky s elegantnou nočnou lampou.

Pri každom stolíku sme našli po dve zásuvky, takže s nabíjaním telefónu nebol žiadny problém. V celom apartmáne bolo dostatok elektrických zásuviek, čo je znamením, že v hoteli myslia na pohodlie svojich hostí.

Súčasťou hotela je aj reštaurácia Baux Ball, lobby bar s krbom a wellness. Do toho sme zamierili hneď potom, ako sme sa ubytovali. Opäť – všetko veľmi čisté a pekne upravené. Nachádza sa v podzemí hotela a dostali sme sa doň pekne výťahom v kvalitnom hotelovom župane a papučiach. Dominuje mu menší bazén, ktorý však na plávanie bohato stačí. Vedľa bazéna je niekoľko ležadiel, niektoré z nich sú dokonca vyhrievané.

Wellness centrum disponuje tromi saunami a dvomi vírivkami. Jedna z nich je dokonca pod holým nebom, nevadilo nám ani to, že vonku bolo mínus desať stupňov. Vysaunovať sa môžete v parnej, soľnej a parnej bylinkovej saune a jednej fínskej saune, všetko je hosťom k dispozícii  do desiatej večer. K wellness patrí aj jediné L ´Occitane spa na Slovensku.

Ak si chcete po celom dni príjemne posedieť v lobby bare, nachádza sa v ňom aj krb a čapujú v ňom veľmi kvalitné pivo z malého banskoštiavnického pivovaru. Mňa osobne v bare zaujal aj výborný výber whisky – írskej, škótskej alebo napríklad aj japonskej. Klobúk dole.

Hotel Lesná človeka, ktorý sem príde prvý krát určite milo prekvapí. Svojim vybavením, čistotou, detailmi, ale aj profesionálnym prístupom personálu. Vidieť tu záujem manažmentu o jeho chod a prácu s personálom. Všetko bez najmenších výhrad. Ak by sme mali uviesť jeden hotel ako príklad pre ostatné v tejto kategórii, uviedli by sme práve hotel Lesná v Starej Lesnej.

Zhrnutie:

Plus: Ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú hotelový relax bez detského džavotu a kriku.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké.

 

 

 

 

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel