Oficiálna kategória

Hotel Matyšák

180
ročník hodnotenia: 2017
Pražská 15, Bratislava
02/2063 4001
3cenová úroveň

Hotel v centre Bratislavy s pohodlným prístupom autom aj parkovaním zdarma hneď pri ňom, čo je v centre mesta veľká devíza. Využívajú ho najmä firemní klienti ale aj návštevníci Bratislavy, ktorí chcú dobrý pomer kvality a ceny v centre mesta, pohodlný prístup a parkovanie a nepotrebujú pri pobyte v hoteli nevyhnutne napríklad wellness.

Ubytovanie sme rezervovali cez hotelovú webovú stránku, potvrdenie prišlo okamžite. Recepcia nám pri príchode podala všetky potrebné informácie a má ich aj hosť na obale magnetického kľúča. Štandardná izba bola dosť priestranná, zariadená na mieru robeným nábytkom v príjemných tónoch hnedej a tehlovo-bordovej farby.

Hoci hotel sa nachádza na frekventovanej ulici, okná sme mali zboku a hluk dobre tesnili, prichádzal len z diaľky. Izba mala všetko, čo k štyrom hviezdičkám patrí. Pohodlné postele, dostatok odkladacích priestorov , dobré osvetlenie, hostia majú k dispozícii osobitné wc a kúpeľňu, čo je veľká vzácnosť. Keď sa vám nechce tráviť čas v posteli sledovaním televízie, je tu aj kreslo na čítanie s nočnou lampou aj zopár lifestylových časopisov. Wifi je na heslo, dostane hosť ho dostane na recepcii spolu s magnetickým kľúčom od izby. Ten slúži aj na to, by sa dostal výťahom na poschodie, ktoré potrebuje. 

Dobre vybavený je minibar a keďže hotel patrí známemu slovenskému vinárstvu, vlastné víno v ňom majú za veľmi prístupnú cenu (2,50 eur) a vypiť ho môže z kvalitných pohárov na víno. Produkty vinárstva si možno za sympatické ceny kúpiť aj na recepcii. Aj chodby sú dekorované vinárskymi motívmi, a ten mal aj jeden z obrazov, ktorý visel v našej izbe.

Hotel Matyšák sa môže pochváliť reštauráciou s výbornou kuchyňou a tú si užívajú určite aj hoteloví hostia. Okrem toho, že sa môžu ísť „v papučiach“ navečerať dolu do reštaurácie, v izbách je ponuka room service s trojhodovým menu za 18 eur. K dispozícii sú štyri variácie, jedna z toho je bezmäsitá. A ak si myslíte, že hotelová izba nie je to pravé orechové na pôžitok z kvalitnej kuchyne, tu sa mýlite. V izbe je totiž jedálenský stolík s dvoma stoličkami, takže stolujete rovnako pohodlne ako v reštaurácii, akurát v úplnom súkromí. Raňajky sa podávajú do desiatej a check out je príjemne do jedenástej.

© 2017 News and Media Holding