Oficiálna kategória

Hotel Patria

112
Patria
ročník hodnotenia: 2019
, Štrbské Pleso
052/4492 591-5
3cenová úroveň

Hotel Patria sa nachádza v obci Štrbské Pleso, priamo na brehu Štrbského plesa. Svojou architektúrou je neprehliadnuteľnou a dominantnou stavbou. Názov hotela je odvedený od neďalekého štítu Patria. Nedávno prešiel čiastočnou, ale rozsiahlou rekonštrukciou kde plány managmentu zďaleka nekončia.

Hotel Patria má k dispozícii 140 izieb a 20 apartmánov s celkovou kapacitou 310 lôžok. Z každej izby je krásny výhľad buď na Štrbské pleso alebo na majestátne štíty. Ako hosť si samozrejme môžete vybrať. Takisto ponúka dve veľké kongresové haly a päť salónikov určených pre menšie pracovné stretnutia.

Pri vstupe do hotela sa ocitnete v peknej priestrannej lobby. Oproti recepcii sa nachádza jazierko obklopené rastlinami ktoré navodzuje príjemnú atmosféru. Na prízemí sa nachádza lobby bar, vinotéka a reštaurácia Slnko. Súčasťou hotela je aj Vatra Club v ktorom sa da zabaviť do neskorých hodín, napríklad  bowlingom alebo pri dobrej hudbe.

Veľmi milo nás prekvapila možnosť výberu hotovosti z bankomatu, ktorý je priamo vedľa recepcie či služby kaderníctva a kozmetiky na objednávku. Nechýba ani kvalitne vybavený detský kútik či obchod plný suvenírov či športových potrieb.

Poloha hotela poskytuje veľa možností aktívneho oddychu. Či už v lete alebo v zime. Cez rôzne túry, cyklotúry až po vysokohorskú turistiku, tak v zimnom období máte možnosť lyžovania, bežeckého lyžovania, rôznych atrakcií ako sú snežné skútre, konské záprahy a veľa ďalšieho čo daná oblasť a Tatry ponúkajú.

Personál recepcie má prehľad a veľmi ochotne poradí alebo potrebné informácie dohľadá aj na internete. Napriek tomu, že sme rezerváciu menili na poslednú chvíľu boli ústretoví. Vynovený a stále sa rozrastajúci wellness hotela Patria Aqua Paradise poskytuje hotelovým aj neubytovaným hosťom pohodlie, relax a zábavu. Nachádza sa tu bazén, vodné atrakcie (vírivé vane, rôzne vodné masáže).

Takisto má zastúpenie aj každý druh sauny a to vo veľmi pekných tematických ľudových saunových domčekoch, ktoré pripomínajú chyžu. Nachádzajú sa vo vonkajších priestoroch wellness centra. Tejto architektúre veľmi fandíme pretože návšteva takejto sauny je naozaj zážitkom a je veľmi dobrou voľbou vzhľadom na okolitú prírodu a tématickosť prostredia.

Niektoré druhy sáun sú aj vo vnútri a počas návštevy sa možno osviežiť čerstvým ovocím, alebo limonádami. V ponuke sú aj rôzne masáže alebo obľúbené Thalgo rituály. Pre náročnejších je k dispozícii bar so širokou ponukou nápojov. Všetky priestory sú veľkorysé a priestranné, ale hlavne čisté.

Priamo v priestoroch hotela sa nachádza aj obľúbená reštaurácia Slnko s kapacitou 180 osôb, kde je zabezpečené aj stravovanie hotelových hostí formou bufetových stolov. Absolvovali sme raňajky a večeru, pretože sme mali ubytovanie s polpenziou.

Bufetové stoly sú pestré a medzi chutnými špecialitami domácej aj zahraničnej kuchyne si určite každý nájde svoje. Všetkým sa páčilo, keď počas raňajok kuchár pre hostí priamo pripravoval palacinky. Všade rozvoniavala vanilka a o palacinky bol veľký záujem.

Celý pobyt prebehol bez problémov, personál hotela bol milý a snažil sa nám vyjsť vo všetkom v ústrety, aby sme boli maximálne spokojní.

Zhrnutie:

Plus: Krásne prostredie, výhľad z izby, ochotný a milý personál, wellness (hlavne tie saunové domčeky)

Mínus: počas našej návštevy žiadne

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel