Oficiálna kategória

Hotel Pod Lipou

481
Hotel pod Lipou
ročník hodnotenia: 2017
Harmónia 3018, Mpdra
033 640 77 90, 0905 894 052
2cenová úroveň

Hodnotiace návštevy prinášajú niekedy zaujímavé situácie – napríklad návraty na známe miesta, ktoré ale medzičasom zmenili svoju tvár. To presne sa nám stalo v Hoteli Pod Lipou v Modre Harmónii. Jeden z hodnotiteľov tu totiž bol pred x rokmi, ešte keď to bola turistická ubytovňa. Od minulého roku po rozsiahlej rekonštrukcii je Hotel Pod Lipou štvorhviezdičkovým hotelom.

Ak sa hovorí, že prvý dojem urobíte len raz, tak v tomto hoteli sme ho mali príjemný. Hneď pri vchode sa nachádza lobby so štýlovým sedením a peknou knižnicou. Hotel nie je veľký, má len 21 izieb, takže je vhodný pre tých, ktorým vyhovujú menšie a útulné zariadenia. Izby sú tu priestranné, moderne zariadené v rôznych tónoch sivej, tú našu ozvláštňovalo kreslo v žiarivej žltej, textilná tapeta na jednej stene s motívom stromov (podobný je aj na koberci na chodbách) a dobové fotografie pôvodného zariadenia na stenách. Inak má izba všetko, čo štandard štyroch hviezdičiek vyžaduje, určite poteší rýchlovarná kanvica s čajom a kávou, kvalitná kozmetika v našich hoteloch málo vídanej značky, ale aj taká vec, ako podsvietené zrkadlo v kúpeľni, takže je aj v noci príjemne osvetlená a keďže je za rohom, tak to v izbe neruší. Pre romantickejšie duše majú podkrovné izby.

Hotelu po rekonštrukcii pribudli najmä vonkajšie zariadenia, takže je od jari do skorej jesene vhodným zázemím pre teambuildingy ale aj rodinné pobyty. Cez týždeň ho využívajú (ako sme sa presvedčili) firemní klienti na pracovných cestách, ktorých určite oslovuje výborným pomerom ceny a kvality.  Vonku je veľkolepý športový areál, sú tu tenisové kurty, rôzne ihriská, bazén, ktorý bol počas prevádzky do októbra v horšom počasí prekrytý, detská lanová stena, ihrisko. Pre umelecky založených zase keramicko-umelecký ateliér. V nasledujúcich dvoch rokoch má v areáli pribudnúť ďalšia hotelová budova s 30 izbami, wellness a konferenčnými priestormi pre 240 hostí.

Na raňajky sme prišli už o siedmej a mohli sme si pochutnať na teplých croissantoch a žemliach a praženica bola jedna z najlepších akú sme v slovenských hoteloch jedli. Páčil sa nám aj korporátny dizajn s ľudovým motívom, ktorým sa v hoteli stretnete všade – od webovej stránky až po papierové obrúsky v izbe.  Musíme uznať, že je naozaj pôvabný. 

© 2016 News and Media Holding