Oficiálna kategória

Hotel Solisko

436
Foto: Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Pri jazere 4046/1, Štrba - Štrbske Pleso
052/4262800
4cenová úroveň

Hotel Solisko sa nachádza v najvyššie položenej tatranskej obci Štrbské Pleso, priamo na brehu Štrbského plesa. Svojou polohou, históriou a ponukou služieb už od dávna patrí k vyhľadávaným miestam pre oddych a liečenie. Stojí na mieste, kde stála pôvodná liečebňa Solisko, ktorá v roku 1994 bola zbúraná a následne na novo postavená v modernejšom štýle.

Vchod na recepciu hotela je ako priamo z parkoviska, tak aj z prednej strany hotela, či cez terasu reštaurácie. Prišli sme vo večerných hodinách a nebol problém ho nájsť. Čo sme ocenili.

Kapacita hotela je 28 izieb a 56 pevných lôžok, z toho 17 izieb má výhľad priamo na Štrbské pleso. Izby prvého poschodia majú k dispozícii balkón, izby na 2.poschodí sú priestrannejšie a s možnosťou prístelky. Na 2.poschodí sú k dispozícii štandardné a rodinné izby. 3.poschodie je vybavené izbami typu DeLuxe. Kráľovský apartmán s dvoma oddelenými izbami a bezbariérová izba sa nachádzajú na 1.poschodí.

Poloha hotela poskytuje veľa možností aktívneho oddychu. Či už v lete alebo v zime. Cez rôzne túry, cyklotúry až po vysokohorskú turistiku, tak v zimnom období je možnosť lyžovania, bežeckého lyžovania, rôznych atrakcií ako sú snežné skútre, konské záprahy a veľa ďalšieho.  

V hoteli slúži na oddych wellnes zóna. Nájdete tu viac druhov sáun (fínska, infra a parná), ochladzovací bazén, vírivú vaňu, oddychovú zónu a fitness centrum. Otvorená je od 15:00 -  21:00 a vstup je pre ubytovaných hostí zahrnutý do ceny ubytovania.

Raňajky sú zabezpečené v hotelovej reštaurácii Al Lago formou švédskych stolov, kde si každý vyberie čo má po chuti, nakoľko sú bufetové stoly naozaj pestré. Výber obsahuje teplé a studené jedlá, syry, šunky a salámy, čerstvé doma dopekané slané a sladké pečivo, cereálie, čerstvé ovocie a zeleninu, jogurty, paštéty, nátierky, džemy, džúsy, kávu a čaj.

Raňajky sú zahrnuté v cene ubytovania a samozrejmosťou je aj služba donášky raňajok do izby. Celý náš pobyt prebehol bez najmenšieho zádrheľu. Personál hotela bol milý a snažil sa nám vyjsť vo všetkom, aby sme boli maximálne spokojní. Po danom pobyte môžem hodnotiť hotel len kladne.

Zhrnutie:

Plus: Krásne prostredie, výhľad z izby, priestrannosť izieb, personál

Mínus: počas našej návštevy žiadne

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel