Oficiálna kategória

Hotel Tri studničky

41
Foto: Tri studničky
ročník hodnotenia: 2017
Demänovská Dolina 72, Demänovská Dolina
044/5478 000
4cenová úroveň

Niekedy je pri voľbe ubytovania dobré spoľahnúť sa na tradíciu. Aj po viac ako dekáde je boutique hotel Tri Studničky v Demänovskej doline už tradične dobrou voľbou. Nielen preto, že tu nájdete jedinečnú atmosféru, ktorú podčiarkuje príjemné estetické a upokojujúce prostredie, ale aj milý a ochotný personál. A to potvrdzuje hotel každoročne. Ako nám povedala manažérka hotela, čoraz viac hostí sa sem opakovane a rado vracia. Kým v minulosti mali rezervácie prevažne na poslednú chvíľu, teraz majú objednávky aj pol roka vopred. Medzi hosťami bolo veľa aj tých zo zahraničia. Nenútený komfort a nadčasové pohodlie v rustikálnom štýle vyhovuje aj okoloidúcim turistom.

Hotel má výborné zázemie pre zimné i letné športy a uspokojí aj najnáročnejších hostí. S pokojnou atmosférou a všadeprítomnými prírodnými materiálmi naladí človeka už pri vstupe do priestrannej lobby, ktorá je prepojená s barom a reštauráciou.

Pre hotel je špecifické, že ponúka menší počet izieb, avšak každá je unikátna a všetky majú spoločný komfort. Čakala nás aj pozornosť hotela v podobe malej čokolády a jabĺk. Menším nedostatkom je prepojenie terás, ktoré sú oddelené len drevenými plentami a steny, ktoré viac prepúšťajú zvuky.

Hotel má stále dobrú povesť aj vďaka výbornej kuchyni a personál je nápomocný v každú dobu. To platí aj pre jedinečný a útulný wellness, ktorý sa schováva v zadnej časti hotela s potokom Demänovkou. Wellness okrem skvelej vonkajšej terasy s vírívkou ponúka aj vnútornú vírivku, parnú saunu a vonkajšiu fínsku. Pekná je aj oddychová miestnosť a hostia si môžu vybrať niektorú z ponúkaných masáží a okúsiť špeciálne namiešaný čaj.

Izby sú komfortné s dostatkom úložného priestoru, dobre vybavenou kúpeľňou. Hostia majú na výber rôzne kategórie ubytovania, vo VIP apartmánoch sú napríklad krby, čo izby robí ešte útulnejšími. Všadeprítomná pozitívna energia a pohoda v hoteli bola odborne ohodnotená špecialistom na čínske učenie Feng Shui a potvrdená certifikátom. Pri poslednej rekonštrukcii pribudli aj presklené kongresové priestory budiace dojem, že sa konferencia koná priamo v náručí horskej prírody.

Hotel má bezbariérový prístup a myslí aj na rodiny s malými deťmi, pre ktoré je k dispozícii detský kútik v hoteli a vonku je deťom k dispozícii pekné ihrisko s kĺzačkou, preliezkami, pieskoviskom a drevenými hojdačkami. Parkovisko pri hoteli je monitorované kamerovým systémom a je pre ubytovaných hostí bezplatné.

Čo treba vyzdvihnúť je aj práca recepcie, ktorá bola veľmi ústretová a úroveň raňajok. Vybrať sa dalo z rôznych druhov tmavého celozrnného pečiva (aj domáceho teplého), rôzne druhy orechov, sušené ovocie, domáce jogurty, syry, produkty pre diabetikov, čerstvé sezónne ovocie a zelenina, bohatý teplý a studený bufet. Veľmi obľúbený je aj bio kútik, v ktorom sú tradičné a zaručene domáce produkty, ako napríklad nátierky, džemy a tiež potešila aj voda s rôznymi bylinkami. Domáci, zaručene bio džem si môžete priniesť aj ako darček domov. Predajú vám ho na recepcii.. Káva pri raňajkách je k dispozícii len z automatu, ale pri našej návšteve sa im práve pokazil, takže sme si mohli objednať okrem tej raňajkovej aj takú, na ktorú sme doma zvyknutí. Navyše nám ju ani neúčtovali. Početná obsluha počas podávania raňajok bola neustále na pozore, odoberala nepotrebný riad, spratávala zo stolov.

 

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel