Oficiálna kategória

Hotel Yasmin

318
Foto: eTrend
ročník hodnotenia: 2014
Tyršovo nábrežie 1, Košice
055 795 11 00
3cenová úroveň

Ak ste človek, ktorému nezáleží len na samotnej službe, ale máte ju radi v peknom obale, určite vám odporúčame košický hotel Yasmin. Už impozantná budova, ktorá bývala jednou z košických dominant, vás zaujme, najmä ak ju pri rekonštrukcii pred piatimi rokmi zaodeli do zlatej mozaiky. Košičania ju poznajú ako voľakedajší Hotel Hutník, málokto však vie, že bola postavená ako ubytovňa pre budovateľov košických železarní. Až neskôr z nej urobili hotel, stiesnená dispozícia izieb ho však poznačila. Pri prestavbe na Yasmin preto architekti museli využiť všetko svoje majstrovstvo, aby dokázali splniť požiadavky súčasného hotelierstva. Netradične veľké sú kúpeľne, no v samotných izbách bolo treba hospodáriť s každým centimetrom štvorcovým. Aj preto sa v hoteli napríklad nepoužívajú prístelky a niečo ako predsieň izby s vešiakmi na kabáty tu nie je samozrejmosťou.

Hlavnou atraktivitou Yasminu je dnes dizajn, naozaj zaujímavé,veľkorysé interiérové riešenia a netradičné materiály. Hostí vita krásne hotelové lobby, dominuje mu nádherné schodisko krútiace sa v priestore. Veľkorysé sú reštauračné I konferenčné priestory (kapacita 300 osôb). Hotel prakticky v centre mesta sa tiež pýši velikánskou záhradou, zatiaľ dosť nevyužitou. Bezproblémové (a bezplatné!) je tiež parkovanie. Chodby hotela sú po stenách efektne podsvietené modrým svetlom, zaujímavým prvkom sú aj steny pokryté zeleným materiálom pripomínajúcim mach. A bol tu aj naozajstný mach, no ten pôvodný už treba vymeniť, pretože vyschol.

V izbách optické zväčšenie priestoru dizajnéri docielili použitím zrkadiel a presklených alebo zásuvných dverí. Interiéry sú ladené do čiernej a zlatej, rovnako aj štýlová kúpeľňa s mozaikou. Dizajnové svietidlá, logo hotela opakujúce sa na tapetách aj lampách v izbe či tv reproduktory umiestnené aj v kúpeľni tak, že vám ani pri sprchovaní neujde dej rozpozeraného filmu - to sú ďalšie premyslené detaily.

Ubytovanie je tu príjemné, recepcia prednostne obsadzuje izby na najvyšších poschodiach, aby si hostia vychutnali jedinečný výhľad na mesto. Sú tu príjemné postele a lôžkoviny, čajová kuchynka, dobrý hotelový informačný TV system. Župany a papuče sú len v izbách kategórie exclusive. Marketing sa snaží ceny ubytovania tlačiť akciami na minimum, aby naplnil velikánsku kapacitu hotela, preto sú tu časté doplatky. Platí sa napríklad za wellness, drahý je aj tovar v minibare.  

Wellness centrum funguje len popoludní a večer, sú tam sauny a vírivka. Odporúčame dopredu sa ohlásiť. Fitnesscentrum je otvorené bez obmedzenia. Yasmin má aj nočný klub, ktorý sa pôvodne volal Peklo, no tento avantgardný nápad podobne ako pôvodný koncept “noodles” reštaurácie neuspel.

Raňajky patria tiež k silným stránkam hotela, sortiment je dostatočne široký, jediné, čo nám ku kvalitnému hotelu nepasovalo, boli makové a orechové záviny zrejme čerstvo nakúpené v blízkej samoobsluhe. Ak sa vám podarí vystihnúť pekné ráno od jari do jesene, vzduch a slniečko na terase s výhľadom do záhrady vás správne naladia na príjemný deň.

 

 

© 2014 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel