Oficiálna kategória

Kaskády Hotel a Spa Resort

178
Kaskády
ročník hodnotenia: 2017
Letecká 12, Sliač-Sielnica
045/5441 122-4
3cenová úroveň

Poloha hotela Kaskády priamo pod lesom ho priam predurčuje na zrelaxovanie tela i duše. Štvorhviezdičkový rodinný wellness hotel s programom za každého počasia a po celý rok najlepšie charakterizuje označenie - raj pre rodiny aj s deťmi. Deťom v tomto hoteli venujú veľkú pozornosť. V čase prázdnin sa im venovali minimálne dve animátorky, ktoré každý deň pre nich pripravovali bohatý program od rána do neskorých hodín. Už pri raňajkách chodili medzi stolmi a hostí lákali na rôzne zábavné či športové aktivity. Zúčastnili sme sa tak napríklad rodinného turnaja v mini golfe aj volejbale. Pred hotelom vzniklo pred rokom nielen pre golfových priaznivcov ihrisko, ktoré je zmenšené do veľkosti minigolfu. Jednotlivé dráhy s rôznymi prekážkami sú zasadené do krásneho prostredia na upravenej terasovitej záhrade. V rozsiahlom areáli hotela je množstvo perfektne udržiavaných záhonov, ktoré sú dôkazom dobrej práce tunajších záhradníkov.

Wellness je na Kaskádach skutočne základom tunajších služieb, preto je čoraz častejšie vyhľadávaným miestom nielen slovenských turistov. Jeho podstatnou výhodou je, že využíva liečivé účinky neďalekých termálnych prameňov, ktorými sú plnené hotelové bazény.

Majiteľ neustále zveľaďuje svoj podnik ďalšími investíciami. Objekt rekonštruoval postupne a dôsledne. Za posledný rok sa rozšírili a tiež vynovili priestory stávajúceho wellness centra. Vznikli ďalšie nové sauny, bylinková, infra, ale aj suchá, parná, ľadopád, tepidárium a priestranná oddychová miestnosť s polohovateľnými ležadlami a výhľadom do prírody. Hoteloví hostia majú k dispozícii vnútorný a od mája do októbra aj vonkajší bazén s liečivou minerálnou vodou, niekoľko druhov sáun, hydromasážne a vírivé vane a výber širokého spektra masáží a ďalších regeneračných procedúr. Vonkajšia relaxačná zóna s ležadlami, vírivkou, altánkom, umiestnenými medzi palmami, oleandrami a krásne vysadenými skalkami bola vybudovaná len pred necelými tromi rokmi. Keď je pekne teplo, cítite sa tu nie ako na Strednom Slovensku, ale ako v Stredomorí.

V ponuke majú aj Ayurvédu s odborným personálom a iné telu milé a skrášľujúce procedúry. Tie si treba dostatočne dopredu objednať, lebo je o ne veľký záujem a je tak celkom možné, že sa počas vášho víkendového pobytu sa na žiadnu nedostanete, napriek tomu, že hoteloví hostia majú prednosť.

Večer padne vhod pohárik dobrého vína vo veľkoryso projektovanom lobby bare s koženými sedačkami. V susedstve je aj veľká herňa s interaktívnou obrazovkou, kde sa zatiaľ zabavia tí menší.

Hotel je ideálny na trávenie predĺžených víkendov, rovnako tak aj týždenných pobytov. Počas roka láka hostí na rôzne akciové ponuky. V cene ubytovania sú raňajky, neobmedzený vstup do bazénového a saunového sveta, rovnako ako menšieho fitness centra. Raňajky sú podávané v hotelovej reštaurácii formou bohatých bufetových stolov. Zo skutočne bohatého výberu teplého a studeného bufetu si musí vybrať každý. Nezabúdajú ani na ľudí, ktorí si potrpia na zdravú výživu, alebo musia dodržiavať prísne diéty. V ponuke sme našli rôzne druhy tmavého celozrnného pečiva, domácich nátierok, cereálií, bio výrobkov, produktov pre diabetikov, šalátov z čerstvého ovocia a zeleniny, ako aj veľký výber domácich koláčov. Okrem raňajok si môžu hostia vybrať aj polpenziu, prípadne plnú penziu formou bufetových stolov. Mimo hlavnú sezónu je možné jedlá voliť aj priamo z jedálneho lístka, zo širokej ponuky domácej a medzinárodnej kuchyne v hotelovej reštaurácii, alebo v susednej kolibe.

Hotel sa snaží fungovať šetrne k okolitému prostrediu a dodržiavať zásady, ako napríklad separovanie odpadu, používanie úsporných žiaroviek, automatické vypínanie svetiel, znižovanie objemu používania chemických čistiacich prostriedkov, či používanie výrobkov na jedno použitie. Vyrábajú si aj časť elektrickej energie.

Vo veľkej miere ho využívajú firmy na usporiadanie konferencií, výstav, firemných akcií, ale aj rodinných osláv. Technické vybavenie zabezpečujú podľa individuálnych požiadaviek klientov. Kaskády majú vybudovaný výhodný vernostný systém, ponúkajú klubové karty, ktorými môžete ušetriť časť peňazí za služby.

© 2016 News and Media Holding