Oficiálna kategória

Kaskády Hotel a Spa Resort

178
Kaskády
ročník hodnotenia: 2019
Letecká 19, Sliač-Sielnica
045/5441 122-4
4cenová úroveň

Známy kongresový a wellnes hotel Kaskády nachádzajúci sa medzi Banskou Bystricou a Zvolenom patrí k tomu najlepšiemu, čo nielen región Banskobystrického kraja ponúka. Jeho poloha priamo pod lesom ho priam predurčuje na zrelaxovanie tela i duše. Najväčším tromfom je to, že využíva liečivé účinky neďalekých termálnych prameňov, ktorými sú plnené hotelové bazény.

Wellness je na Kaskádach skutočne základom tunajších služieb, preto je čoraz častejšie vyhľadávaným miestom nielen Slovákov. Obľúbili si najmä rodiny s deťmi o ktoré je tu mimoriadne dobre postarané. Deťom v tomto hoteli venujú ozaj veľkú pozornosť. V sezóne počas celého dňa sa im o zábavu stará niekoľko animátorov.  Každý deň je pre nich pripravený bohatý program od rána do neskorých hodín.

Hostia tak môžu opúšťať hotel dokonale zrelaxovaní. Mimo sezónu na zvýhodnené pobyty sem radi chodia aj seniori, pre ktorých tu tiež vedia pripraviť zaujímavý program v podobe rôznych koncertov a wellness procedúr. Aj preto je v hoteli neustále živo.

Majiteľ neustále zveľaďuje svoj podnik ďalšími investíciami. Objekt rekonštruoval a pristavoval postupne a dôsledne. Za posledný rok sa rozšírili a tiež vynovili priestory súčasného wellness centra. Vznikli nové sauny a ochladzovací bazén. Hotel neustále pracuje na zdokonaľovaní svojich služieb a zázemia.

Hotelovým hosťom je k dispozícii vnútorný a v lete aj vonkajší bazén s liečivou vodou, niekoľko druhov sáun, hydromasážne a vírivé vane a výber širokého spektra masáží a ďalších regeneračných procedúr. V ponuke majú aj Ajurvédu s odborným personálom. Bazény sú otvorené od skorých ranných hodín až do neskorých večerných. Využiť sa tak dá aj v deň odchodu, lebo check-out je o jedenástej.

Veľkoryso projektovaný lobby bar s koženými sedačkami využívajú hostia vo chvíľkach oddychu aj pri čítaní tlače, dobrej káve, domácom koláčiku, alebo poháriku vína. Okrem iného sú v areáli hotela rôzne atrakcie, detské ihrisko s drevenými preliezkami, niekoľko športovísk (tenisový kurt, minigolf, beach volejbalové ihrisko).

Hotel je ideálny na trávenie predĺžených víkendov, rovnako tak aj týždenných pobytov. Problém je pri rezervácii ubytovania na jednu noc. To sa vám online vôbec nepodarí. Úspešní ste len vtedy, keď si zavoláte len pár dní vopred, či majú vôbec voľno. Počas roka ponúkajú rôzne akciové pobyty. Hotel má vybudovaný výhodný vernostný systém, ponúka klubové a platobné karty, ktorými môžete ušetriť značnú časť peňazí za služby. Zvýhodnenú cenu dostanete aj pri pobyte na viac dní.

V cene ubytovania sú raňajky, neobmedzený vstup do bazénového a saunového sveta, rovnako ako fitness centra. Raňajky sú podávané v hotelovej reštaurácii formou bohatých bufetových stolov. Zo skutočne bohatého výberu teplého a studeného bufetu si musí vybrať každý. Nezabúdajú ani na ľudí, ktorí si potrpia na zdravú výživu, alebo musia dodržiavať prísne diéty. V ponuke je veľa domácich nátierok, koláčov, kvalitných mäsových a syrových výrobkov, ale napríklad aj krupicová, alebo ovsená kaša.

Okrem raňajok si hostia vo väčšine prípadov vyberajú aj polpenziu, prípadne plnú penziu formou bufetových stolov. Mimo hlavnú sezónu je možné jedlá voliť aj priamo z jedálneho lístka v hotelovej reštaurácii, alebo v susednej štýlovej kolibe. V reštaurácii je predpísaný aj dresscode, odporúča sa neformálne oblečenie, čiže žiadne šľapky, krátke nohavice, nebodaj župany. Oproti minulému roku v cene ubytovania nie je zarátané parkovné.

Hotel vďaka svojej polohe vo veľkej miere využívajú firmy na usporiadanie konferencií, výstav, firemných akcií, ale aj rodinných osláv. Najväčšia kongresová sála s kapacitou 300 miest je zmodernizovaná, klimatizovaná, s denným svetlom a s moderným technickým vybavením. Technické vybavenie zabezpečujú podľa individuálnych požiadaviek klientov. Veľký dôraz kladú aj na čistotu, chyžné sú neustále viditeľné na chodbách, ako aj pri bazénoch a v komunikačných priestoroch.

Zhrnutie:

Plus: Výborné zázemie pre wellness a relaxačné pobyty, aj pre rodiny s deťmi

Mínus: Od tohto roku sa za parkovanie platí

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel