Oficiálna kategória

Parkhotel na Baračke

125
Hotel na Baračke
ročník hodnotenia: 2015
Baračka 89, Trenčianske Teplice
032/6556 868
3cenová úroveň

Trenčianske Teplice majú svoje neodškriepiteľné čaro aj v zimnej sezóne. Priamo na námestí útulného kúpeľného mestečka môžete zažiť nefalšovanú fašiangovú zábavu so zabíjačkovými špecialitami a ľudovou hudbou, a len o pár krokov ďalej vás nabáda zrelaxovať a načerpať nové sily bazén s blahodarnou termálnou vodou. A to všetko priamo pod holým nebom.

Do Parkhotela na Baračke sme dorazili po osviežujúcej prechádzke srdcom Trenčianskych Teplíc. Asi polhodinová trasa sa začína pešou zónou, pokračuje historickým spoločenským centrom Kursalon, a cestu k hotelu ďalej lemuje príjemný park s prístrojmi na cvičenie, detským ihriskom a jazierkom.

Parkhotel na Baračke je v prevádzke od roku 2001 a odvtedy sa zaradil sa medzi najznámejšie hotely v meste, pričom ako jediný má na priečelí štyri hviezdičky. Vymedzuje sa voči politike predaja ubytovania cez rôzne zľavové portály, orientuje sa najmä na pobytové balíčky - romantické či relaxačné víkendy, svadby, rodinné či liečebné pobyty.

Pre hostí je pripravených 29 izieb a celkovo 62 lôžok, v ponuke sú okrem štandardných izieb a apartmánov aj väčšie rodinné. Prednosťami našej štandardnej dvojlôžkovej izby bola najmä priestrannosť a veľká pohodlná posteľ. Milú valentínsku pozornosť v podobe medovníkových srdiečok by sme iste ocenili viac, ak by boli o niečo mäkšie. Zariadenie už miestami pocítilo zub času – či už čalúnenie na stoličke pri písacom stole, alebo vypadávajúce plastové dvierka na vani.

Aj wellness, rovnako ako samotný hotel, trochu dýcha rokom vzniku. Dominuje mu malý bazén, v ktorom sa môžete zasnívať aspoň vďaka dominantnej maľbe vzdialenej dovolenkovej krajiny s palmami. V lete môže byť jej skromnejšou náhradou malá hotelová pláž s ležadlami na opaľovanie, ktorá sa nachádza v átriu hotela. Ponuku dopĺňa parná a fínska sauna s poriadnym ochladzovacím bazénom. K ozdravnému poteniu by sme však namiesto ticha privítali príjemnú relaxačnú hudbu. Wellness je v cene ubytovania, ponúka aj kúpeľné procedúry, k dispozícii je aj malá telocvičňa.

V kaviarni s pekným výhľadom do parku hráva živá hudba a môže byť príjemným miestom na kávu či pohárik. Reštauráciu na opačnej strane využívajú predovšetkým ubytovaní, v cene pobytov bývajú aj večere so servírovaným menu alebo formou bufetu. Nielen pre nás však boli sklamaním raňajky, kde takmer hodinu pred „záverečnou“ zívali viaceré misy prázdnotou a veľmi si nebolo z čoho vyberať. Oceňujeme prístup obsluhy, ktorá sa za nedostatky ospravedlnila a pomerne rýchlo urobila nápravu. V ponuke bol štandardný sortiment.

Na Baračke vedia reagovať aj na konferenčný ruch, majú samostatnú miestnosť pre 60 ľudí, to však nie je všetko. Použiteľné je celé variabilné prízemie s miestnosťami kaviarne a reštaurácie, ktoré sa dajú využiť ako salóniky. V tesnej blízkosti hotela je tenisový kurt s minigolfom a požičovňou bicyklov. A keďže tento hotel myslí na rodiny, je tu aj detské ihrisko a novootvorený detský mini klub, kde vaše ratolesti môžu sledovať rozprávky, hrať rôzne hry, a k dispozícii majú aj hračky či omaľovánky.

 

© 2015 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel