Oficiálna kategória

Penzión Patriot

456
Patriot
ročník hodnotenia: 2020
Jeruzalemská 2, Trnava
033/551 25 11
2cenová úroveň

Keď sme vstúpili do penziónu Patriot v centre historického mesta Trnava na Jeruzalemskej ulici, bol piatok, pol piatej. Okamžite na nás dýchla príjemná atmosféra pohody, akú človek zažíva pri návšteve rodinných podnikov v talianskych historických mestečkách. Južnú čižmu Európskej únie plnú temperamentu pripomínalo aj zariadenie a ochotný zhovorčivý personál. Okamžite sa nás ujal barman a čašník v jednom, s úsmevom sa spýtal, čo si prajeme a hneď ponúkol kávu, kým počkáme na kľúč od izby.

Káva nás po celom týždni postavila na nohy, pestuje sa v Brazílii, pražia ju v Seredi a v Patriote ju podávajú vo vlastnom porceláne s brazílskymi majiteľmi na šálkach aj tanierikoch.

Po výbornom úvodnom osviežení nám pomohli s batožinou a zaželali príjemný pobyt.

Penzión sme ľahko našli a ani s parkovaním nebol problém, hotel má možnosť vlastného parkingu a stáť sa dá aj na ulici.

Päť podkrovných izieb na poschodí vrátane apartmánu, v ktorom sme sa ubytovali, je zariadených kvalitným tradičným dreveným nábytkom, veľmi pohodlne a účelovo. Náš apartmán mal dve izby a kúpeľňu spojenú s WC, všetko priestranné a vzdušné.

Aj hostia s množstvom batožiny by boli spokojní, veľká skriňa v predsieni a komoda v prvej miestnosti poskytujú množstvo úložného priestoru. Hostia si môžu uvariť čaj alebo kávu aj priamo v apartmáne, sýtená minerálka v originálnej sklenej fľaši a poháre na vodu aj víno čakali pripravené, len si naliať. 

Na manželskej posteli s dvomi samostatnými matracmi sa spalo výborne, kúpeľňa bola dostatočne veľká, so strešným oknom a vaňou. Výhľad na námestíčko je úchvatný, máte pocit, že ste sa presunuli v čase.

Ráno si môžu hostia vybrať z raňajkového menu, my sme po bohatej večeri siahli skôr po francúzskom type rannej stravy – sladkom pečive, džúse a káve. 

Ako sme sa dozvedeli, najviac hostí sem chodí práve z Francúzska, Nemecka, USA či z Holandska, jeden Francúz býval v penzióne dva mesiace, tak sa mu tam páčilo.

Zhrnutie:

Plus: Výborná poloha, domácka atmosféra s nádychom južanského temperamentu, čistota, ochota personálu.

Mínus: Privítali by sme pestrejší výber z raňajkového lístka vrátane ovocnej a zeleninovej ponuky. 

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel