Oficiálna kategória

Radisson Blu Carlton Hotel

31
Radisson
ročník hodnotenia: 2019
Hviezdoslavovo nám. 3, Bratislava
02/5939 0000
4cenová úroveň

Budova nesúca v súčasnosti meno Radisson Blu Carlton Hotel je dôležitou súčasťou bratislavskej histórie. Voľakedy bolo vecou prestíže ubytovať sa práve tu. Poslednou veľkou rekonštrukciou, ktorej autorom bol Vladimír Vršanský, sa podarilo v októbri 2001 vzkriesiť hotel do dnešnej podoby, so snahou o maximálne zachovanie historických prvkov.

Svoje výsadné postavenie, ktoré v minulosti hotel mal, sa snaží už štyri roky prinavrátiť jeho riaditeľ Robert Tóth, vôbec prvý Slovák na čele tohto bratislavského hotela v jeho novodobej histórii, predtým ho riadili iba zahraniční manažéri.

Už pod jeho vedením zrekonštruovali kongresové priestory s príslušenstvom. Hotel totiž ťaží vo veľkej miere z kongresovej turistiky. Aktuálne sa začína postupná rekonštrukcia izieb a legendárneho Mirror baru či výstavba fitness a wellness centra.

Klasická architektúra samotnej budovy sa odráža vo vstupnej hale, reštaurácii a bare - to všetko sú ideálne miesta pre relax, kde si môžete vychutnávať atmosféru tohto hotela. Kvôli atmosfére sa oplatí zájsť aspoň na kávu do citlivo tradične štýlového Mirror baru, ktorý sa po 17 rokoch stal nefajčiarskym. Interiér baru s dominantnou historickou knižnicou, vytvára priestor na menšie biznis schôdzky.

Izby sú zariadené vkusným nábytkom. S prihliadnutím na budovu je poctivo doladený aj každý kúsok interiéru. My sme vyskúšali Superior izbu s výhľadom na Hviezdoslavovo námestie a nielen to, naša izba mala dokonca prístup na veľký hotelový balkón so sedením takmer cez celé poschodie.

Súkromie zabezpečujú živé ploty z tují. Z balkóna je aj krásny výhľad, za ktorý sa oplatí priplatiť navyše 9 eur. Priestorovo aj vybavením je táto izba totožná so štandardnou dvojlôžkovou izbou, tie majú ale výhľad do hotelovej záhrady.

Kvalitné hrubé matrace, obliečky, niekoľko druhov vankúšov, nepriehľadné závesy, kvalitná hotelová kozmetika, televízor, kreslo, písací stôl, veľký výber zahraničných staníc, zdarma wifi, kávový a čajový servis a množstvo turistických informácií o okolí sú samozrejmosťou.

Nechýba trezor, do ktorého sa vojde notebook, žehliaca doska a na každom poschodí čistič topánok. V celom hoteli je zabezpečený vysoký stupeň bezpečnosti. Výťahom sa dostanete len na to poschodie, kde ste ubytovaní. Štandardné ubytovanie je bez raňajok, tie si treba doobjednať.

Hotel je poctivým štandardom obchodnej klientely, ktorá tvorí aj prevažnú časť hostí. Premium class izby navyše ponúkajú špeciálnu výbavu ako Nespresso kávovar, raňajky, dennú tlač doručenú do izby, župan a papuče. Najvyšší štandard ubytovania poskytuje veľký prezidentský apartmán s vlastným balkónom, s výhľadom na Dunaj.

Hotel pôsobí čisto a usporiadane, na chodbách často stretnete chyžné, ktoré vás milo pozdravia. Profesionálny bol aj obsluhujúci personál pri raňajkách, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii. Z nej je tiež pekný výhľad na korzo.

Raňajky patria k tým najlepším u nás. Zo skutočne bohatého výberu teplého a studeného bufetu si musí vybrať každý. Ponuku neustále kontroloval a dopĺňal personál kuchyne. Nezabúdajú ani na ľudí, ktorí si potrpia na zdravú výživu, alebo musia dodržiavať prísne diéty. V ponuke sú aj čerstvé smoothie, 100-percentné džúsy, domáce müsli, ovsená kašu, nátierky, šaláty z čerstvého ovocia a zeleniny, ako aj domáce koláče.

Ak dávate prednosť dobrému silnému espressu, či lungo pred klasickou raňajkovou, ochotne vám ju prinesú, je v cene raňajok. Priaznivá je aj doba podávania raňajok, od 6.30 do 10.30 hod a cez víkendy až do 11.00.

Pri našom odchode sa na recepcii nenútene zaujímali o to, či sme sa cítili dobre a či bolo všetko v poriadku.

On-line rezervácia funguje bez problémov. Takmer okamžite sme dostali potvrdenie rezervácie, v ktorom sú uvedené všetky podstatné informácie. Parkovať za zvýhodnenú cenu možno v podzemnej garáži. Ak by ste chceli počas pobytu s autom vychádzať, nechajte si kartu odblokovať na recepcii.

Zhrnutie:

Plus: komfortné ubytovanie v centre Bratislavy

Mínus: recepcia pri check-ine by mohla byť aktívnejšia. Ďalší fakt, ktorý nie je mínusom, ale treba ho mať na pamäti, že ide o hotel (zatiaľ) bez wellness služieb

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel