Oficiálna kategória

Wellness Hotel Borovica

336
Foto: Hotel Borovica
ročník hodnotenia: 2019
Štrbské Pleso č. 3, Štrbské Pleso
052/7110 500
4cenová úroveň

Jeden z najpríjemnejších hotelov nielen vo Vysokých Tatrách, ale na celom Slovensku je na začiatku osady Štrbské Pleso, len pár metrov od Nového plesa. Obrovskou výhodou je aj pokoj, ktorý v tejto časti pri lese panuje. Ponúka už takmer dekádu spojenie štýlu a pohodlia s kvalitnými službami a profesionálnym personálom. Napriek tomu, že za posledný rok prišlo na poste riaditeľa k dvom zmenám, nijako to neovplyvnilo bezchybný chod hotela. Aktuálne hotel vedie riaditeľka, ktorá dobre pozná prevádzku, nakoľko tu predtým pracovala ako šéfka marketingu.

Vďaka prepojeniu kvalitnej gastronómie, športového, konferenčného zázemia a moderného wellness centra vytvára vhodné podmienky pre individuálnu aj firemnú klientelu. Hostia slovenských wellness hotelov sú stále náročnejší, čoraz viac vyhľadávajú profesionálne liečebné procedúry a špičkové masáže. Hotel Borovica je povestný inovátor v oblasti wellness a fitness. Majiteľ neustále rozvíja svoj podnik ďalšími investíciami. Návštevníkov hotela čaká relaxácia v piatich moderne poňatých saunách a v dizajnovo upravených priestoroch. Vo všetkých priestoroch sú použité len prírodné materiály s moderným, funkčným a zároveň efektným dizajnom. Tých, čo sa bez optiky nepohnú ani na krok určite potešia pri vchode do wellness malé odkladacie boxy na okuliare. Odkladací a označený priestor je tu aj na poháre s vodou. Okrem vody s citrónom bola k dispozícii aj uhorková, ktorú neustále dopĺňal personál.

Veľkou výhodou je 20-metrový plavecký bazén. Z neho aj odpočinkovej miestnosti je nádherný výhľad do prírody, do ktorej môžete vyjsť z miestnosti, kde je ochladzovací bazén. Vo vírivke umiestnenej na streche hotela a výhľadom na tatranské štíty sa stane romantik každý. Prvýkrát sa nám podarilo pri našej návšteve, že svietilo slnko a tak sme navštívili aj terasu, na ktorej je okrem spomínanej vírivky aj ďalekohľad s ležadlami. Aj keď výhľad je odtiaľ krásny aj bez ďalekohľadu. Do priestorov wellness centra majú vstup len hoteloví hostia, masáže, fitness, služby kaderníčky, kozmetičky a predíkérky môžu využívať aj ľudia zvonka.

K prírode nabáda už hlavný vstup do hotela. Hostí očaria masívne drevené posuvné dvere s vyrezávanou skicou, vymodelovaný vodopád v lobby, drevené obloženie, či dizajnovo zaujímavé schody. Pri stavbe boli použité hlavne prírodné materiály ako drevo, kameň, sklo. Na recepcii nás privítali s úsmevom, dozvedeli sme sa všetky potrebné informácie, ak ste v hoteli prvýkrát, vysvetlia vám kde čo nájdete. Dostali sme voucher na uvítací pohár sektu, ktorý si môžete vybrať kedykoľvek počas pobytu v hotelovej vinotéke. V zbe je pripravená karafa s vodou. Drevený  nábytok v izbách dopĺňajú štýlové svietidlá, kvalitné matrace a televízory s kvalitným výberom televíznych staníc. Luxusné je aj vybavenie kúpeľní, v ktorých čaká francúzska značková kozmetika L´Occitane, župany aj hotelové papuče.

Pre spoločenské a firemné akcie je k dispozícii zaujímavá kongresová hala pre 120 osôb s kompletným moderným technickým vybavením. Okrem toho sú k dispozícii tri hotelové salóniky, z nich jeden fajčiarsky, s koženými Chesterfield sedačkami a krbom. Inak celý hotel je výslovne nefajčiarsky, Fajčiť je povolené len na balkóne, alebo pred hotelom, kde sú umiestnené aj veľké popolníky. Pobyt domácich zvierat, ako pes a mačka je spoplatnený.

Raňajky formou samoobslužných stolov sú podávané v hotelovej reštaurácii na vzorne upravených stoloch a patria medzi najlepšie v slovenských hoteloch. Stoly sú označené číslom izby. Hostia väčšinou pri dlhších pobytoch ako na jednu noc využívajú stravovanie formou polpenzie. Nie sú to ani menšie, ani menej kvalitné jedlá ako tie z jedálneho lístka.

Parkovanie je bezplatné na monitorovanom parkovisku, funguje na hotelové kartičky. K športoviskám priblíži hotelový minibus, ktorý slúži hotelovým klientom aj na výlety, prípadne prepravu z popradského letiska.

Manažment hotela sa snaží prilákať hostí počas celého roka na rôzne zvýhodnené tematické ponuky. V propagačných prospektoch v izbách a v hale nájdete všetky informácie o doplnkových službách a zaujímavostiach v okolí. Využíva aj nové formy marketingovej komunikácie na propagáciu hotelových služieb.

Zhrnutie:

Plus: Krásne wellness, milý personál

Mínus: Počas našej návštevy nijaké

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel