Oficiálna kategória

Wellness Hotel Chopok

403
Foto: Hotel Chopok
ročník hodnotenia: 2019
Demänovská Dolina 20, Demänovská Dolina
044/5591-490
4cenová úroveň

Vojdete do hotela a ak sem prídete cez víkend, alebo prázdniny, všade behajú deti. Práve na túto náročnú cieľovú skupinu sa pred vyše desiatimi rokmi zameral majiteľ Wellness Hotela Chopok. Ale myslel aj na pohodlie a pokoj pre hostí, ktorí sú tu bez detí a rozhodol sa investovať ďalšie peniaze do prístavby. Vznikli tak dve navzájom prepojené časti, menšia a tichšia Praslička a pre rodiny s deťmi Plesnivec.

Prístavba sa nestavala z dôvodu výrazného rozšíreniu ubytovacej kapacity, ale kvôli rozšíreniu kongresovej kapacity. Wellness Hotel Chopok sa tak so svojimi 2 kvalitnými kongresovými centrami PRASLIČKA (360 osôb) a PLESNIVEC (150 osôb) vyšplhal na špičku kongresovej turistiky na Slovensku. Výhodou je, že hotel má dnes dve samostatné wellness centrá s dvomi vnútornými bazénmi a niekoľkými saunami. Jedno je určené pre rodiny s deťmi a do druhého majú vstup povolený len ľudia starší ako 16 rokov. Okrem wellness má hotel aj dve kongresové sály s kompletným technickým vybavením. Mimo prázdnin sú vyťažení predovšetkým kongresovou turistikou.

Hostia sa sem radi vracajú a noví prichádzajú nielen vďaka propagácii, ale aj na základe odporúčania známych. Hlavne počas prázdnin je ťažšie nájsť na poslednú chvíľu voľný termín. Manažment hotela sa snaží prilákať rôznymi tematickými pobytmi hostí aj mimo najvyťaženejšie termíny. Napríklad relax víkend s jógou, alebo halloweensky víkend.

Pri check-ine sme sa usadili v priestoroch veľkej presklenej recepcie, než spracovali potrebné formality a na privítanie a skrátenie chvíle nám ponúkli aj drink. Vysvetlili všetky potrebné informácie. My sme navštívili hotel na konci letných prázdnin a preto bol plný rodičov s deťmi. Napriek tomu, že sme dostali izbu v rodinnej časti Plesnivec, neprekážal nám väčší ruch na chodbách.

Izby v tejto časti sú väčšie a tým pádom podľa nás aj trochu komfortnejšie. Izby v obidvoch častiach, sú zariadené moderným a štýlovým nábytkom, väčšinou s veľkým balkónom, podlahovým vykurovaním, dobre odhlučnené, ponúkajú atraktívny dizajn a pohodlie. Dobre padne aj rýchlovarná kanvica s čajom a kávou. Chopok jednoznačne stavil na nadštandard a pohodlie, ktoré ho radí do slovenskej hotelovej špičky. V izbe nás čakali aj domáce čokoládové pralinky, ktoré chutili aj vyzerali úžasne.

Raňajky sú podávané formou samoobslužných stolov v hotelovej reštaurácii na vzorne upravených stoloch. Čo sa týka výberu jedla, pokojne by mohol konkurovať aj ponuke v päťhviezdičkových hoteloch. Na svoje si prídu aj milovníci zdravej výživy. Kto si počas svojej dovolenky rád vypije na raňajkách aj pohár sektu, je pre neho pripravený aj ten. 100-percentný džús si môže tiež každý pripraviť podľa chuti a to bez príplatku. Aj voľba polpenzie patrí do kategórie zážitkovej gastronómie.

Každého čakajú perfektne prestreté stoly s naleštenými príbormi a pohármi. Počas raňajok si každý môže vybrať večeru z troch druhov jedál, deti majú svoju vlastnú ponuku. Večera je štvorchodová – predjedlo, polievka, hlavné jedlo a dezert. Okrem toho je k dispozícii aj studený šalátový bufet, veľa ovocia a syrov. Všetky podávané jedlá vyzerali na tanieroch ako malé umelecké dielka. Veľký obdiv patrí aj personálu hotela, hlavne čašníkom. Za to, že vždy obsluhovali s úsmevom, občas prehodili milé slovo a to aj vtedy, keď kmitali a pritom sa museli vyhýbať pobehujúcim, nie vždy príliš disciplinovaným deťom.

Počas školských prázdnin  sa o zábavu detí nielen večer, ale aj v priebehu dňa sa starajú milé animátorky s hotelovým maskotom. Program majú na celý týždeň, takmer každú hodinu. Oboznámiť sa sním môžu hostia hneď pri výťahoch. Tráviť voľný čas môžu deti aj na veľkom detskom ihrisku za hotelom.

V príjemnom prostredí hotela je možné využiť aj širokú ponuku wellness a spa procedúr, kozmetiky, pedikúry, prípadne pretiahnuť si telo v hotelovom fitness centre, alebo pri ping-pongu.

Príjemná reštaurácia Wellness hotela Chopok slúži v prvom rade ubytovaným hosťom. Neznamená to, že o ostatných hostí nemajú záujem, ale tí sa musia prispôsobiť obmedzenej otváracej dobe. Priestor je ladený do príjemných farieb, stoly sú pekne prestreté, farebne korešpondujú so zariadením interiéru. Veľké presklené časti stien zabezpečujú dostatok svetla a pekný výhľad. V čase obeda ponúkajú ubytovaným hosťom malé občerstvenie, ktoré pozostáva z teplej polievky, domácich nátierok a koláčov.

Hrdia sa tu zaujímavými receptúrami, až 90 percent jedál pripravujú z bezlepkových surovín. Vo vínnej karte je reprezentatívna kolekcia slovenských, ale aj svetových vín. Páčilo sa nám, že  ak si chcete dať len pohárik, výber nie je obmedzený len na jeden druh rozlievaného vína, ale vybrať si môžete z takmer z kompletnej ponuky.

Zhrnutie:

Plus: výborný štandard služieb a vybavenia, najlepší hotel pre rodiny s deťmi u nás

Mínus: počas našej návštevy nijaké, kto si chce užívať štandard hotela bez detí, odporúčame vyhnúť sa prázdninám

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel