Oficiálna kategória

Wellness Hotel Spark

444
ročník hodnotenia: 2014
P.O.Box 5, Malacky
034/7746203-4
3cenová úroveň

Priznávame, zostali sme v miernom údive, keď sme si objednávali uprostred týždňa nocľah vo Wellness Hoteli Spark neďaleko Malaciek. Dozvedeli sme sa, že sú plní a voľné izby majú len koncom pracovného týždňa. Na druhej strane – až také prekvapujúce to nie je. V Malackách a okolí sa nachádzajú viaceré firmy aj priemyselný park, záujemcov o kvalitné ubytovanie je určite dosť. Navyše, v minulých rokoch tu takáto ponuka chýbala.

Druhé (milé) prekvapenie zažije človek idúci do hotela prvý krát po príchode do jeho areálu. Ak sa hovorí, že prvý dojem rozhoduje, tak ten sme mali veľmi dobrý. Hotel sa totiž nachádza uprostred borovicových lesov v rekreačnej oblasti Vampil, treba odbočiť na lesnú cestu zo starej cesty medzi Bratislavou a Malackami. Po asi pol kilometri jazdy hustým lesom prídete k vzorne upravenému areálu – všade anglický trávnik, skalky, kvety, detské ihrisko a dostatočne veľké parkovisko. Hotel stojí na mieste voľakedajšieho poľnohospodárskeho podniku a za oplotením ešte niektoré budovy ostali, ale nenarúšajú celkový dojem z príkladne upraveného priestoru.

Dobrý dojem sme mali aj z interiéru hotela. Recepcia sa nachádza hneď oproti vchodu, tu je i príjemné sedenie, v hotelovej lobby je priestranná, elegantne zariadená reštaurácia s krytou terasou. Hotel má len jedno poschodie, na ňom je okrem izieb a konferenčnej miestnosti ďalšia pekná a priestranná lobby s pohodlnými koženými kreslami. Ubytovací trakt na prízemí aj poschodí je stavebne oddelený od ostatných priestorov, kam má prístup každý návštevník.

Časť izieb má výhľad na les a neďaleké jazierko. A ak máte na jar a v lete otvorené okno, kulisu dotvára vtáčí spev a kukanie kukučiek. Izby sú elegantne zariadené v príjemných tlmených odtieňoch béžovej a zelenej farby, na stene za posteľou je tapeta s kvetinovým motívom. Kvalitné matrace a posteľná bielizeň, vhodné osvetlenie, dostatok odkladacích priestorov. Hoci hotel deklaruje tri hviezdičky, hosť má v izbe k dispozícii aj niektoré veci štvorhviezdičkového štandardu, napríklad fén, klimatizáciu, kvalitnú kozmetiku, fľašu minerálky zadarmo a keďže v názve má názov wellness, tak aj župan. V izbách ako aj všetkých priestoroch je wifi.

Hotelové wellness (slúži aj pre hostí zvonka, hoteloví hostia ho majú v cene, rovnako ako raňajky) je priestranné. Je tu 12 metrový bazén s protiprúdom, vírivka, dosť miesta na oddych, tri druhy sáun). Ponúkajú aj niekoľko druhov masáží a procedúr a hoteloví hostia na ne majú 10 percentnú zľavu. Spark sa nachádza neďaleko 18-jamkového golfového areálu Eurovalley Golf Park Club Malacky, hoteloví hostia majú zľavu na Green Fee a hotel organizuje spolu s golfovým areálom aj balíčky, kde je v cene ubytovanie a Green Fee, alebo možno len prísť, zahrať si golf a potom si na dve hodiny oddýchnuť v hotelovom wellness. Informácie majú hostia v izbách.

Cez týždeň je Spark určite vhodným miestom pre ľudí, ktorí chodia na služobné cesty do Malaciek a okolia, resp. na menšie firemné akcie v peknom prírodnom prostredí. Môže byť aj dobrým víkendovým tipom pre ľudí, ktorí chcú odísť aspoň na pár hodín z Bratislavy do prírody, ale zároveň si chcú posedieť pri dobrom jedle a zrelaxovať v kultivovanom prostredí.

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel