Oficiálna kategória

Wellness Penzión Strachan

450
ročník hodnotenia: 2016
Ždiar 530, Ždiar
0905 151 815
3cenová úroveň

Veľa Slovákov sa ešte stále nadchýna nad rodinnými penziónmi v rakúskych Alpách – aké sú útulné, aká je tam super atmosféra, milí personál a domáci. Kiež by sme také mali aj u nás, povzdychnú si... My si dovoľujeme povedať, že už máme (a krajšie). Napríklad v Ždiari – Wellness Penzión Strachan, ktorý patrí rodine Strachanovcov, dvojnásobný najlepší penzión Slovenska v hodnotení TREND TOP Reštaurácie a hotely.

Keď sem prichádzate, vidíte ho zďaleka – či cez deň alebo večer. Cez deň vás upúta nezvyčajná stavba s vežičkami – majitelia sa pri prestavbe penziónu inšpirovali vzhľadom prvého ždiarskeho hotela Tatra, ktorý mal tiež rovnaké vežičky. Večer vidíte z diaľky veľký svietiaci nápis penziónu.

Privítajú vás štýlovo – vlastným destilátom z macerátu čučoriedok, Strachanovicou. Na jej vzniku má maličkú zásluhu aj Trend – predminuloročná konferencia Trendu totiž bola miestom, kde myšlienka, mať vlastný destilát manželom Strachanovcom a obchodnému riaditeľovi firmy Jelínek na Slovensku Ľubomírovi Čulovi skrsla.

Rovnako štýlové ako je privítanie, je celý penzión – veľmi si tu dávajú záležať aj na najmenších detailoch. Všade veľa dreva, kameňa, umne využité a zakomponované prvky ždiarskej ľudovej architektúry. Všetko v najvyššej kvalite – či už ide o nábytok, matrace, osvetlenie, sanitu a zariadenie kúpeľne. Izieb je niekoľko typov, všetky sú priestranné, pohodlne zariadené, koniec koncov do Ždiaru sa nechodí na jednu noc. Cez leto zdobia balkóny penziónu girlandy kvetov a izby zase kytičky tých lúčnych.

Možností, čo v penzióne a Ždiari robiť je naozaj veľa – dočítate sa o nich z naozaj príkladne spracovaných hotelových materiálov , kde sú aj tipy na trávenie voľného času, majitelia a personál vám aj radi poradia osobne – ak im to čas dovolí, so stálymi hosťami chodia aj na vysokohorské túry. Sami totiž hory milujú a radi v nich čerpajú novú energiu.

Priamo v penzióne môžete relaxovať v peknom wellness, medzi procedúrami nájdete aj napr. senný kúpeľ, alebo na novej terase PANORAMA s krásnym výhľadom na Tatry – tá má byť v zime aj vyhrievaná. Zahrať si adventure minigolf za penziónom, deti tu majú veľké ihrisko, aj v minilezeckou stenou, detský kútik, v sezóne animácie. Atrakciou pre deti sú určite aj dvaja bernskí salašnícki psi, či Berny 1 a Berny 2, alebo  senior a junior“ ako ich Strachanovci volajú.

V zime je hneď  pri penzióne vlek, požičovňa aj lyžiarska škola. No a možnosti ako tráviť čas mimo, tie sú v Ždiari a okolí v zime a už aj v lete naozaj pestré.

Veľmi sa nám páči „korporátny“ dizajn , s ktorým sa v zariadeniach Strachanovcov (okrem tohto penziónu majú štvorhviezdičkový hotel Bachledka  Strachan v Bachledovej doline) hosť stretne. Všade -.nielen na baleniach cukrov pri káve...:) Penzión má vlastný znak a ten používajú aj na množstve milých maličkostí a suvenírov. S takýmto umne prepracovaným konceptom vlastnej prezentácie sme sa v iných ubytovacích zariadeniach na Slovensku ešte nestretli.

Ak sa má človek niekde dobre, chce mať na to doma spomienku – a u Strachanovcov si má naozaj z čoho vybrať – okrem Strachanovice, ktorú majú už v rôznych baleniach, spomínaných drobných suvenírov tu ponúkajú na recepcii aj domáce produkty – čokolády, džemy, čaje atď. od malých producentov, ktoré bežne v obchodoch nedostať. No nekúpte to... 

© 2015 News and Media Holding