hodnotenie TRENDU

Al Trivio

344
Foto: Al Trivio
ročník hodnotenia: 2014
Metodova 6, Bratislava
02/20 86 46 00
po-ne: 10.00 - 22.00
mediteránska
3cenová úroveň

Keď naši pradedovia chodievali aj s rodinami na nedeľné výlety, zvykli sa zastaviť v tzv. výletnej reštaurácii. Dnes sa trávenie nedele v mestách zmenilo, namiesto do ubúdajúcej prírody sa chodieva do nákupných centier. Od detičiek po starých rodičov si tam totiž všetci nájdu celodenný program. A nejde len o nakupovanie... sú tam predsa kiná, fitness centrá, klziská, detské kútiky s preliezačkami a tobogánmi, zvláštne výstavy, expozície dinosaurov alebo spoznávanie techniky. Divadielka, stomatologická osveta, okružná jazda vláčikom, známi speváci a moderátori, športové súťaže...  

No a v najnovšom bratislavskom nákupnom centre Centrál aj „výletná“ reštaurácia Al Trivio, patriaca do siete Bencik Culinary Group. Tento prívlastok sa jej hodí nielen kvôli hosťom na nedeľnom výlete, ale aj pre pootvorené priestory a celkovo neformálny štýl. Už zariadenie napovedá, že sem netreba chodiť v sakách a viazankách a že ženy sa tu cítia v poriadku aj v pohodlných kaliopkách a tričku. Obsluha neprivedie do rozpakov ani reštauračných začiatočníkov –skôr horlivá než profesionálne škrobená.

Hosť cíti, že sa tu musí makať; občas mu chcú zobrať tanier ešte skôr, než dojedol. Nuž ale keď tu v nedeľu na každú stoličku stoja rady záujemcov... Napriek všeobecnému frmolu príde pred každého hosťa pekne naaranžovaný, teplý tanier. Vybavené objednávky sa totiž na pulte vpredu pod infražiaričmi udržiavajú stále v potrebnej teplote. Okúsili sme paradajkovú polievku s bazalkovým pestom i hráškový krém s lupienkami talianskej slaninky (obe po 3,90 €), pečenú teľacinu v mäsovej šťave (14,90 €), jahňacie lýtko so sladkým hráškom (15,90 ).a pizzu margharita (detská 160-gramová stojí 2,90 €). K jedlám nechýbajú drobnosti, ktorými si ich hosť dochutí presne na mieru. Niekedy by nezaškodil aj slovný výklad – nie každý ovláda použitie všetkých nástrojov a ingrediencií, ktoré sa s jedlom ocitnú na stole.

Al Trivio nie je len reštauráciou, ale uceleným konceptom. V kútiku vľavo nájde útulnejšie posedenie fanúšik kávičky. Počas týždňa sa ešte v ďalšom veľkorysom priestore samoobslužne podáva päť druhov obedových menu talianskej, medzinárodnej i slovenskej kuchyne.

Ako jedna z prvých lastovičiek starostlivosti o detského hosťa otvorila reštaurácia aj časť nazvanú Little Al Trivio. Od zvyšku reštaurácie je celkom oddelená a ku každému stolu pre dospelých je prisunutý malý stolík so stoličkami. Nechýbajú hračky, stena s hrami, detské hýrivé farby. Jedlá nielenže ladia s detskými chuťami (aj keď v tom nie je nikto nikdy prorokom), ale potešia aj detské očko. Za ochutnanie stojí smoothie – mliečny koktail z ovocia alebo čokolády, podávaný vo fľaštičke od mlieka (3 dl za 3,90 €). Za zjedené jedlo dostávajú deti pečiatky, tie si neskôr môžu vymeniť za tričko.

 

TIP: Denné menu a ďalšie informácie nájdete na restauracie.sme.sk

© 2014 TREND Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel