Hodnotenie TRENDU

Au café

40
ročník hodnotenia: 2016
Tyršovo nábrežie, Bratislava
02/6252 0355
po-stv, ne: 10.00 – 1.00, pia-so: 10.00 – 2.00
talianska, mediteránska
Daniel Hrivnák
3cenová úroveň

Nábrežie Dunaja je skvelé miesto, najmä  počas horúcich letných dni. Pekný výhľad, príjemný chládok a čerstvý vzduch od rieky. Ak to chcete skombinovať s posedením pri dobrom nápoji či jedle, oplatí sa skúsiť to napríklad na petržalskej strane v Au cafe.

Už roky tu ponúkajú taliansku kuchyňu, jedálny lístok je pestrý a moderne stručný. Okrem pizze, cestovín a rizota sú v ponuke jedlá z rýb a morských plodov ale aj iných druhov mäsa,  bohatá je ponuka z grilu. Okrem vínnej karty ponúkajú špeciálne na letné mesiace niečo z ružových vín.  Na úvod sme si objednali Zuppa di pesce (7,50€), čo je rybacia polievka so sušenými hubami a lúpanými paradajkami a Salmone marinato (8,90), domáci marinovaný losos v koňaku a bylinkách s čerstvým baby špenátom, k nemu ešte pečené zemiaky a čakanie na jedlo nám skrátili podaním chutnej nátierky a tyčiniek.

Polievka bola vynikajúca, chute tvorili dokonalú harmóniu a výborne bolo aj predjedlo. Šafránové rizoto s krevetami a a marinovanou špargľou (15,90) bolo pekne krémové a chutné, a rovnako dobre chutil aj špíz z chobotnice, kreviet, fenikla a pomaranča (17,90),  – netradične skombinované chute s výborným výsledkom. Ľutovali sme, že v horúcom počasí sme už nezvládali ochutnať aj dezert, ale aspoň máme dôvod na ďalšiu návštevu. 

TIPY:

© 2015 News and Media Holding