Hodnotenie TRENDU

Bistro Soho

437
Bistro Soho
ročník hodnotenia: 2016
Dunajská 20, Bratislava
0948 611 449
10.00-22.00
thajská
2cenová úroveň

Soho je jedným z hitov na scéne bratislavských bistier. Od skorého leta 2014 prinieslo do hlavného mesta Thajskom inšpirované jedlá v modernom veľkomestskom štýle rušného bistra.

Interiér je nadizajnovaný jednoducho, presne ako menu. Výrazná je stena z červeného muriva: tehly sú postavené ležato, ich členité vnútro sa tak stáva dekoráciou. Podlaha je súvislou plochou natretou našedo, steny sú kontrastne biele, svietia holé žiarivky na dlhých kábloch. Neprikryté hnedé drevené stoly obkolesujú čierne Ton stoličky, popri stene sa sedí na lavici. K obvyklej výbave tohto štýlu patrí tabuľa, na ktorú sa kriedou píše ponuka dňa či živé kvietky na stoloch - vo fľaškách od limonád. Stoly sú väčšinou pre dvojice, v zadnej miestnosti sú aj väčšie kruhové pre viac ľudí. Soho pôsobí skutočne ako vystrihnuté zo štýlových rovnomenných štvrtí Londýna či New Yorku.  

Ponuka sa zmestí na jeden list papiera, skladá sa z polievok, hlavných jedál a šalátov. Všetky stoja 5 až 7 eur a môžu slúžiť ako hlavný chod. Podávajú sa jednotne vo veľkej miske s paličkami a kúskom žltého melóna.

Vo všetkých sa objavujú tie isté suroviny - kokosové mlieko, kuracie a hovädzie mäso, krevety, tofu, zázvor, thajská bazalka… len rozlične naskladané. Oranžové pikanté polievky na báze kokosového mlieka majú vege vložku z banánu a tofu, alebo mäsovú z kuracieho. Hlavné jedlá sú topingy ugrilované so zeleninou na jasmínovej ryži. Veľké šaláty takisto obmieňajú tie isté základné suroviny - nakoniec jedálniček sa k niekoľkým základným surovinám v úvode priznáva ako k programovému zámeru bistra. Kuchyňa tu zjavne neťaží z umenia kuchára, skôr z atraktivity thajských chutí, stabilnej kvality a štýlového prostredia.

Z kategórie polievok sme vyskúšali kokosovú s tofu, banánom a thajskou bazalkou. Výrazná, jemne pikantná, sýta ani nie tak pre množstvo vložky, ako pre množstvo tekutiny.

V denných špeciáloch sa okrem ryže objavujú rezance, dali sme si ryžové s kuracím mäsom a skutočne chutnou arašidovou omáčkou - bohužiaľ, rezance neustrážili a boli rozvarené. Zo stálej ponuky sme mali krevety - dajú sa dať samé, alebo s kokosovým mliekom, alebo aj s bazalkou a cesnakom. Jedlo bolo chuťovo výrazné, objemovo ľahké, zelenina al dente.

 Tretí pilier ponuky, veľké šaláty, sú variáciami surovín používaných v iných jedlách, každý so zálievkou z magového chutney a kokosového mlieka.

Z porcií v Soho odchádzajú prejedení zrejme iba útlejší, v tom prípade sa oplatí pozrieť na pestrú ponuku kvalitných cheesecakov (3,20 eur). My sme si dali čokoládový s malinami a jemný s mangom. Dodáva ich špecialista, firma Pán Koláčik a my sme ich dostali dokonca spolu so zľavou na celý účet a kávou zadarmo, pretože sme čakali na objednávku chybou obsluhy takmer hodinu.

Inak - podnik je čakaním charakteristický. Vždy, keď sa pozriete cez okná z ulice, je plno. Na obedy sa zvykne čakať v radách a nedá sa spoliehať, že odídete do pol hodiny.

Z nápojov sa okrem vlastných limonád sústredia na dobrý výber fľaškových pív z minipivovarov z celej Európy, majú tu dobrú kávu.

TIPY:

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel