Hodnotenie TRENDU

El Gaucho Argentinian Steakhouse

102
El Gaucho
ročník hodnotenia: 2016
Hviezdoslavovo nám. 13, Bratislava
02/3212 1212
po-str: 11.00-24-00, štv: 11.00-01.00, pia: 11.00-02.00, so: 11.00-01.00, ne: zatvorené
steaky
Ľubomír Lovecký
5cenová úroveň

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave je priam olemované reštauráciami, všetky majú zvučné mená. Tentokrát sme mali namierené do tej, ktorá tu sídli najdlhšie. Na prvý pohľad zvonku vyzerá oproti ostatným skromnejšie, najmä čo sa týka terasy (nie je presklenená) zaujme ale príjemným, členitým interiérom, milou obsluhou a samozrejme výborným jedlom, so zameraním na steaky – do El Gaucha, Argentinian Steakhouse.

Je súčasťou medzinárodného reťazca a zameriava sa na modernú steakhouse gastronómiu. Argentínu cítiť v jedálnom aj nápojovom lístku. Po vstupe do reštaurácie nás privítala a uviedla k stolu obsluha. Kým sme študovali ponuku, ponúkli nám nápoje a v primeranom čase zaznamenali našu objednávku. Prišli sme na steak, takže sme vynechali bohatú ponuku predjedál, polievok a šalátov a objednali sme si z ponuky South American Matured Grass or Grain Fed Beef – fillet 250g (29,90 EUR) a striploin 350g (26,90). K tomu ostrú omáčku (1,90), restované zemiaky s cibuľkou (2,90) a rukolu s cherry paradajkami (4,90). K ostrej omáčke sme si dali aj nepálivú, ktorú sme dostali ako pozornosť podniku.

K jedlu dobre padol pohár vína, vybrali sme si červené – Mendozu (3,50 za 1dl), príjemne dotvorilo predstavu Argentíny. Na svoje si tu prídu aj tí, ktorým beefsteak nie je po chuti, ale my sme si na ňom pochutili - mäso nám pripravili podľa požiadavky, bolo mäkučké a šťavnaté, nôž sa doň zabáral ako do masla.

Vyskúšali sme aj dezert, levanduľové créme brulée (5,90), bolo vynikajúce. Aj obsluhu môžeme pochváliť, mladý muž nevtieravo prejavil záujem o našu spokojnosť a rýchlosť bola primeraná, na nič sme dlho nečakali a dostali sme dostatočný priestor na preštudovanie jedálneho lístka. Možno nám chýbalo viac „náradia“ na naberanie jedla, keďže mali sme spoločnú porciu príloh. Pre milovníkov kvalitného mäsa je návšteva El Gaucha výbornou voľbou. 

TIPY:

© 2015 News and Media Holding