Hodnotenie TRENDU

Hotel Spark - reštaurácia

365
Foto: Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2014
P.O.Box 5, Malacky
034/7746203-4
Po-Stv, Ne: 11.00-22.00, Pia-So: 11.00-23.00
medzinárodná
2cenová úroveň

Reštaurácia v hoteli Spark v lese pred Malackami môže byť príjemným miestom na večeru pre hotelových hostí, ale rovnako ako aj pre stretnutia, keď nechcete byť rušení (alebo videní) a rovnako je vhodná aj na výlet v mesta do prírody spojený napríklad aj s pobytom vo wellness a dobrým jedlom.

Podnik sa nachádza na prízemí hotela, interiér ozvláštňuje vysoký strop a veľké okná, ktoré mu dodávajú vzdušnosť a priestrannosť. Stoly sú vzorne nastreté, keď to počasie dovolí, príjemne sa sedí aj na priestrannej krytej terase.

Jedálny lístok nie je rozsiahly, hosť sa v ňom dokáže dobre orientovať, ponúka, ako je to na Slovensku zvykom „z každého rožku trošku“, reštaurácia ale pracuje aj so sezónnymi surovinami. Podnik má peknú vínnu kartu s prierezom slovenskej vínnej produkcie a odrôd a tiež s vínami s najznámejších zahraničných vinárskych oblastí.

Jedli sme tu Chutný slepačí vývar (1,90 eura) a Krémovú polievku z lesných hríbov (2 eurá), ešte pred prvým jedlom hosťom veľmi príjemná obsluha prinesie niečo malé pod zub – nátierku s pečivom.

Z ponuky Špecialít z woku sme si dali Wok z hovädzej sviečkovej s čerstvou zeleninou, chilli a ryžou (14,70 eura), dobre dochutený, kvalitné mäso mäkké, šťavnaté, pikantné tak akurát. Páčilo sa nám nápadité servírovanie Kuracieho hniezda Vampil (8,40 eura) (Vampil sa volá rekreačná oblasť, kde sa hotel nachádza).

Mäso nám priniesli v prútenom košíku na sene – išlo o vyprážané kuracie stehno, krídlo a prsia obalené v tekvicových a sezamových semienkach, k nemu servírovali rozmarínové zemiaky a sladko pikantnú omáčku. Mäso bolo šťavnaté, obal chrumkavý, pochutili sme si na ňom. Výborné boli aj Tvarohové knedličky plnené jahodou v marcipáne obalené v maku (5,20 eura) a chutil  dezert podľa dennej ponuky (3,20) – v ten deň to bol jeden druh torty. 

TIPY:

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel