Hodnotenie TRENDU

Mama’s Panasian Restaurant

279
Foto: Mama´s
ročník hodnotenia: 2016
Chorvátska ul. 2, Bratislava
02/556 43 667
denne: 11.00 – 22.00
ázijská, suši
3cenová úroveň

Reštaurácia hotela Mama's je trochu bokom hlavných ulíc Bratislavy, ale súkromie môže byť pre hotel i reštauráciu benefitom. Drobná reštaurácia s niekoľkými stolmi ponúka intímny priestor a podáva ázijský fine-dining.

Určite je výborne začať v Mama's polievkami - sú exotické, voňavé a často pikantné. Ostrokyslú (2,66 eur), ktorú mnohí poznajú len z ázijských fast foodov  tu môžete ochutnať v bohatšej verzii. Výborná je krevetová tom yum (6,50 eur) - krevety sú v polievke dve, ale pekne podávané na špajdli. Chutila nám aj wero polievka (4,70 eur) - ideálne pre milovníkov rýb a pikantných jedál.

V čase našej návštevy tu mali v ponuke gyoza pirôžky s husacou pečeňou - zhodli sme sa, že išlo o jednu z najlepších chutí večere.

V ponuke sú rozličné variácie sushi - za kúsok z klasickej zostavy dáte asi 2,50 eur. Majú veľkú ponuku rôznych typov roliek - zvyčajne sa predávajú po 6 či 8 kusoch. Ak chcete prierez ponukou, majú aj sety. Najmenší o ôsmych kúskoch začína na 9,30 eur, najväčší s takmer tridsiatimi kúskami stojí 37 eur. Majú aj vegetariánsky set alebo sety s tuniakom či lososom, môžete si vypýtať aj ich vlastnú Mama's sójovú omáčku.

Sushi tvorí základ ponuky miesta, no neprehliadnite ani hlavné jedlá. Ak si vyberáte medzi kuracími alebo rybacími udon rezancami (11,20 eur), odporúčame rybacie. S tonkatsu omáčkou sú výborné. V minulosti nám chutil aj tuniakový stejk s maslovou teryaki omáčkou (25 eur). Ak máte radšej klasiku, nedávno pridali do ponuky sous-vide bravčové líčka. Podávajú sa s hráškovo - mätovým pyré a a la carte menu obohatili aj o polievku Omaha hovädzí ramen (jej zvláštnosťou je, že jednotlivé ingrediencie v tanieri zaleje čašník horúcim vývaro priamo pred hosťom) a Solenú tresku.

Čokoládový fondán bol esenciou čokolády - podával sa so zmrzlinou, novým v ponuke je kokosovo – linetový raw koláčik, ktorý nahradil cheescake, ktorý sme vyskúšali my. Na dezerty sa tu oplatí nechať si miesto. Ak chcete, objednať si môžete z tabletu - je to jednoduché a krásne obrázky jedla na ňom vyniknú.

Malý podnik má svoju klientelu. Počas pracovného týždňa sa malý priestor (do 20 stoličiek) v čase večere zaplnil asi z polovice, väčšinou išlo o hostí z ulice. Pre súkromné posedenie je k dispozícii aj vedľajší raňajkový salónik. Stretli sme sa tu s príjemnou obsluhou, hoci občas bolo cítiť, že plní aj úlohu recepcie hotela. 

TIPY:

© 2015 News and Media Holding