Hodnotenie TRENDU

Penzión Drak - reštaurácia

282
Drak
ročník hodnotenia: 2018
Demänová 478, Demänová
0918 378 207
denne 7.30 - 22.00
medzinárodná
Miroslava Harman
3cenová úroveň

Rodinný penzión Drak v Demänovej je nielen miestom výborného oddychu, ale aj miestom, kde sa dá dobre najesť. Kuchyňu tu totiž majú stabilne výbornú. Dýcha to tu pokojom, miestnosti dominuje krb, okolo neho kožené kreslá a hneď vedľa stoly z tmavého dreva s pekným prestieraním, sviečkou a tlmenou hudbou. Budí to dojem anglického klubu. K tomu príjemná, profesionálna a jazykovo zdatná obsluha (ako sme si všimli), keďže mali aj zahraničných hostí.

Vyberali sme si z jedálneho lístka aj z dennej ponuky, z takzvaných ,,Dračích špecialít“.  Uzimení po celodennej túre sme mali obaja chuť na polievku, objednali sme si Minestrone s parmezánom (3,20) a Vývar z polievky a hovädzích chvostov podávaný s rezancami vlastnej výroby a koreňovou zeleninou (3,30).  Zahriali sme sa a pochutili sme si, polievky boli výborné.

K hlavnému jedlu sme si objednali po pohári Silvánskeho zeleného z Karpatskej Perly. Vybrali sme si Jahňacie lýtko s bazovým demi glace, pučené zemiaky so šalotkou (17,90) – toto bol naozaj dobrý výber a k tomu pre veľkého jedáka, lebo porcia bola veľká, ale na tanieri neostalo nič. Jedlu sa nedalo odolať.

Z dennej ponuky sme si vybrali Bravčovú panenku, gratinované zemiaky a demi glace (9,90). Mäkučké mäso chutilo výborne, doplnené vhodnou úpravou prílohy. Na výber majú aj bezmäsité jedlá a dezerty, tie ale pre nás v tomto prípade chvalabohu  nezodpovedali našej bezlepkovej diéte a tak sme mali uľahčené rozhodovanie. Boli sme totiž najedení tak akurát. Tak sme len pomaly dopíjali pohár vína a nasávali príjemnú atmosféru. Určite sa sem radi kedykoľvek vrátime.

 

TIPY:

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel