Hodnotenie TRENDU

Reštaurácia Tarpan

382
Tarpan
ročník hodnotenia: 2017
špeciálne ocenenia: TREND TIP
Májová 23, Bratislava
02 4425 0216
Denne 11.00-22.00
medzinárodná, regionálna
3cenová úroveň

Tarpan je rodinná reštaurácia, ktorá je situovaná do prostredia jazdeckého areálu v Petržalke. K dispozícii je bezproblémové parkovanie a okrem priestorov reštaurácie so zabudovaným grilom aj letná terasa s altánkom v udržiavanej záhrade. Celý objekt pôsobí vkusne a nenútene a vďaka veľkým oknám aj vzdušne.  Aj keď ste uprostred najväčšieho slovenského sídliska, ako vojdete do areálu Tarpanu, máte pocit, že ste sa akoby šibnutím čarovného prútika ocitli mimo mesto.

V interiéri určite žiadnemu oku neunikne dekorácia v podobe sochy koňa, ktorá spolu s atypickou strechou z drevených trámov dominuje celému priestoru, ktorý nadčasovo zariadený.

Ponuka jedál je klasická ale v modernom prevedení. Vybrať si môžete zo špeciálnej týždennej, alebo stálej ponuky.

Personál vám ochotne poradí a to aj v prípade ak patríte medzi alergikov. Nás oslovila polievka z Pečených paradajok s chlebom s pečeným parmezánom (3,50 EUR), ktorá bola výborne ochutená. Domáca bohatá fazuľová polievka „ Tarpan“ bola naozaj vynikajúca. Obe polievky boli sýte, ale aj tak sme sa už nevedeli dočkať hlavného jedla.

Gaštanové risotto (9,50) bolo pre nás netradičnou kombináciou, ale splnilo naše očakávania. Ochutnali sme aj Kačacie prsia s vínovou redukciou s portským a višňami a restovanými zemiakovými šúľancami.(13,90) a boli sme veľmi milo prekvapení lahodnou chuťou, ktorá bola vyvážená aj keď sa môže zdať, že v jedle dominujú sladké a kyslé chute.

Espresso crème brûlée s kávovými zrnkami z likéru Kahlúa (4,50) a domáce Tiramisu (3,50) sú ideálnou voľbou pre kávičkárov, ktorí už svoju rannú šálku kávy mali.

Príjemná obsluha, kvalitné a chutné jedlo a prostredie, ktoré priam nabáda na relax, sú určite to, čo by sme, ak chce človek uniknúť ruchu mesta, a ešte sa aj výborne najesť, odporúčali navštíviť.

TIPY:

© 2017 News and Media Holding