Špičková gastronómia v parku

Medická záhrada bude opäť patriť priaznivcom dobrého jedla

393545
Foto:etrend

Najväčšie gastronomické podujatie na Slovensku Gurmán Fest, sa uskutoční tento rok od 7. do 9. júna opäť na tradičnom mieste, v bratislavskej Medickej záhrade. Predstaví sa počas neho 53 šéfkuchárov a 27 reštaurácií, prvý krát bude k dispozícii aj kaviareň s kvalitnou kávou Ebenica, ktorá získala ocenenie ako jedna z TOP 10 káv Európy.

Okrem stánkov, kde bude možné za platidlo – gurmány – ochutnávať jedlá pripravené jednotlivými reštauráciami, sa predstavia v rámci live cooking aj poprední slovenskí a českí kuchári. Napríklad hneď v prvý deň to bude Zdeňek Pohlreich a Marián Filo, majiteľ Afrodity, najlepšej slovenskej reštaurácie 2012 a 2013 podľa Trend top reštaurácie a hotely a držiteľ titulu Kuchár roka podľa bedekra Gurmán na Slovensku.

V sobotu vystúpi napríklad španielsky michelinovský kuchár Josean Alija, v nedeľu ďalší „michelin“ Eric Martin z Belgicka. Jeho umenie spolu s kuchárskym majstrovstvom Martina Korbeliča budú môcť v sobotu večer vyskúšať aj hostia reštaurácie Le Monde, kde spolu pripravia Gurmánsky večer.

Súčasťou akcie budú opäť workshopy, súťaže, škola varenia, koncerty, návštevnícka anketa o najlepšiu reštauráciu dňa a najobľúbenejší podnik podujatia. Novinkou je, že gurmány sa budú dať kúpiť aj vopred a pošas festivalu pribudne aj miest, kde sa budú predávať.

Podľa organizátora Radoslava Nackina, Bratislava nemá miesto na konanie podobných akcií s takým zázemím, ako je to v zahraničí, ale Medická záhrada napriek tomuto handicapu je ideálnym miestom. „Chceme aby bol festival ľahko dostupný verejnou dopravou a cez víkend sa dalo v okolí aj bez problémov parkovať a to Medická záhrada spĺňa,“ konštatoval. Hovorí, že sa snažia aby bola akcia podľa možností čo najšetrnejšia k životnému prostrediu, preto tento rok napríklad angažovali firmu, ktorá bude zberať použitý olej a taniere budú z recyklovateľného materiálu.

© 2013 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)