Za rozličnými chuťami do Nitry

Nitriansku pohostinnosť a atmosféru v centre mesta si môžu návštevníci i Nitrania naplno vychutnať počas Festivalu chutí Nitrianskeho kraja, ktorým sa v sobotu 6. júna 2015 začína Nitrianske kultúrne leto.

438514
29.5.2015 / jh
www.visitnitra.eu

Ochutnám v Nitre alebo Jahodová Nitra, ktorá už po dva roky spája gastronomické špeciality s odkazom na pestovanie a zber jahôd v tomto kraji, mala doposiaľ charakter ľudovejšieho jarmoku. Tento rok to bude trochu inak, organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň alebo ponúkajú výnimočné delikatesy. V mnohých stánkoch sa bude variť naživo, nebudú chýbať ochutnávky, praženie kávy a barmanský stánok. Festival predstaví nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj reštaurácie, pražiarne výberovej kávy, čokoládovne, malé pivovary, liehovary aj vinárov.

Festival organizujú Nitriansky samosprávny kraj, Mesto Nitra, Nitrianska organizácia cestovného ruchu, Slovenská agentúra pre cestovný ruch a Krajské osvetové stredisko v Nitre, na tvorbe koncepcie sa podieľal aj Viktor Klimo z Delikatesy. o.z., ktorý robí aj portál delikatesy.sk.  

Festival okrem iného ponúkne ochutnávku divadelnej kuchyne počas dňa otvorených dverí Divadla Andreja Bagara v Nitre, atraktívny program na Svätoplukovom námestí i na celej pešej zóne, vrátane Kupeckej ulice. K nemu patria hudobné vystúpenia rôznych žánrov, 2. ročník Medzinárodného festivalu bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2015, 17. ročník prehliadky divadiel krajín V4 Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Tálakozás, 23.ročník celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Cineama 2015 či otvárací koncert 25. ročníka Medzinárodného festivalu sakrálnej hudby Musica sacra v Piaristickom kostole sv. Ladislava v Nitre.

© 2015 News and Media Holding

Diskusia (0reakcií)

Nájdi reštauráciu alebo hotel