Oficiálna kategória

Boutique Hotel Pri mlyne

491
Pri mlyne
ročník hodnotenia: 2019
Zvončínska 77, Lozorno
02 6029 7611, 0905 504 418
4cenová úroveň

Boutique hotel a Restaurant Pri Mlyne v Lozorne bol pre nás veľmi príjemným miestom na strávenie časti víkendu. Nachádza sa v krásnom vidieckom prostredí a okrem samotného hotela zaujme najmä jeho okolie, ktoré je pastvou pre oči.

Izbu sme si rezervovali elektronicky, prostredníctvom e-mailu a takouto formou sme sa dohodli na termíne. Preferovali sme totiž víkend a práve vtedy bývajú izby často obsadené.

Zaparkovali sme pohodlne na hotelovom parkovisku a vošli sme do reštaurácie na prízemí, ktorej časť slúži tiež ako recepcia. Zaregistrovali sme sa a išli sme sa ubytovať. Vzhľadom k tomu, že budova hotela stojí v svahovitom teréne, nečakane sme nešli nahor, ale nadol. Práve tam sa nachádzala naša izba. Odomkli sme si elektronickým kľúčom a vošli. 

Izba vyzerala veľmi vkusne a príjemne, rovnako ako celý hotel mala vidiecky nádych, ktorý dotvárala najmä výrazná tapeta a milé, krátke závesy na oknách. Na podlahe bol kvalitný a na pocitovo príjemný bordový koberec.

Pri vchode do izby sme po ľavej strane mali šatníkovú skriňu, vpravo bol vchod do kúpeľne. V nej sa nachádzal sprchový kút, toaleta, umývadlo a veľké zrkadlo. Pri umývadle sme našli pletený košík, v ktorom sa nachádzali sprchové gély, šampón a ďalšie hygienické potreby. Nechýbali väčšie i menšie biele osušky.

V izbe sme si všimli pekný štýlový nábytok, ktorý presne pasoval do toho prostredia a pôsobil starožitným dojmom. Na komode sme mali pripravenú rýchlovarnú kanvicu, minerálku a čaje, k tomu samozrejme šálky a poháre. Hneď vedľa stál stôl a vkusná stolička. Nad stolom visel na stene hotelový LCD televízor, s dostatočným výberom TV kanálov. 

Na opačnej strane bola manželská posteľ s dvomi oddelenými matracmi, kvalitné paplóny a podušky. Vhodné osvetlenie pri posteli a všetko po ruke - vypínače svetliel, elektrické zásuvky, kde sme si mohli nechať pohodlne nabíjať svoje telefóny. 

Na stene sme si všimli obrazy s vidieckou tématikou a v rohu izby ešte vkusné kresielko. Zaujal nás tiež výhľad z izby smerom do záhrady, odkiaľ sme sa mohli pokochať pohľadom na jazierko a rozľahlý dvor s altánkom. Hotelový pozemok je rozľahlý a vhodný na prechádzku k starému mlynu, ktorý stojí v susedstve hotela.

Všetko je pekne udržiavané, milo nás prekvapili drevenice a ďalšie dekorácie (starý bicykel, historické sánky, hrable, kosy, dokonca historický motocykel), ktoré vytvárali dojem skanzenu a približovali vidiecky život v minulosti. Jednoducho, exteriér, ktorý musí zaujať.

Veľmi radi sme uvítali možnosť návštevy wellness centra, ktorý sa nachádzal na konci chodby v časti budovy, v ktorej sme boli ubytovaní. Malé, ale príjemné priestory s vírivkou, dvomi saunami (fínska a parná) a ležadlami pre dokonalý odpočinok. 

Súčasťou hotela je aj príjemná štýlová reštaurácia, ktorá presne zapadne do tohto prostredia. Dobrou správou pre každého návštevníka hotela je skvelá gastronómia, ktorú hotel ponúka a ktorú sme mohli otestovať. Nedalo sa jej vytknúť vôbec nič, práve naopak, len a len pochváliť.

Pri hodnotení hotelov sa vždy tešíme na hotelové raňajky. Tie sú často lakmusovým papierikom kvality. A musíme povedať, že nesklamali. Všetko čerstvé, výber bohatý - opekaná slaninka, spišské párky, šunka, miešané vajíčka, dostatok syrov a zeleniny, chrumkavé pečivo, ovocné šťavy. Snáď jedna drobnosť v tomto smere - k raňajkám by sme privítali kvalitné espresso, namiesto prekvapkávanej, nie príliš chutnej kávy. V tomto sme neoblomní.

Celkovo však hotel Pri Mlyne musíme hodnotiť ako krásne a veľmi príjemné prostredie (tak interiér ako aj exteriér), do ktorého sa určite radi vrátime. 

Zhrnutie:

Plus: Štýlové ubytovanie v peknom a pokojnom vidieckom prostredí.

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, len kávu na raňajky by sme ocenili lepšiu.


© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel