Oficiálna kategória

Grand Hotel River Park

382
Grand Hotel River Park
ročník hodnotenia: 2019
Dvořákovo nábr. 6, Bratislava
02/322 382 22
5cenová úroveň

Hotel na sa od svojho otvorenia v roku 2010 stále radí medzi to najlepšie čo Slovensko v hotelovom biznise ponúka a neovplyvnil to ani prechod na inú formu manažovania a zmena značky.

Veľkosť aj poloha ho priam predurčila na to, aby bol zariadením s výnimočným servisom a atmosférou. V presklenej vstupnej hale sa mieša funkčný dizajnový nábytok, elegantné svietidlá, mramorové podlahy, veľké točité schodisko s množstvom živých kvetov, čo spolu vytvára priam zámocký dojem.

Hotel je najlepšou voľbou najmä zahraničnej klientely vyššej cenovej kategórie, ale obľúbili si ho už aj domáci. Od ostatných exkluzívnych hotelov sa odlišuje aj profesionalitou zamestnancov, ktorí urobia všetko preto, aby ste sa tu cítili komfortne, luxusne a v absolútnom súkromí. Hoci – aj tu to niekedy zaškrípe a úroveň služieb zakolíše. V čase našej návštevy, v hlavnej letnej turistickej sezóne bol hotel plne obsadený, ale keď sme prišli, neboli na recepcii nijakí hostia. Recepčný mal ale asi zrejme naponáhlo, lebo vlani nám pri check-ine ponúkli aj pohár osviežujúceho nápoja, čo by aj teraz v teplom letnom počasí padlo vhod ale nestalo sa. V päťhviezdičkovom hoteli by sme privítali by aj ústretovejšiu reakciu ako „vy ste tu už boli, nie je asi potrebné vám teda vysvetľovať čo kde je“, aj keď to bolo s úsmevom.

Sú to maličkosti, ale aj maličkosti umocňujú dojem luxusu. Na druhý deň sme ale mali možnosť v priamom prenose vidieť veľkú ochotu a ústretovosť personálu pri vybavovaní požiadaviek zahraničných hostí.

Hotel sa nachádza neďaleko historického centra, priamo na bratislavskej promenáde pri Dunaji a z polovice izieb je nádherný výhľad na Dunaj a dunajské lesy. Z druhej strany majú izby výhľad na hradný vrch. Pri rezervácii (my sme to vybavili bez problémov telefonicky) si môžete vybrať ktorý výhľad sa vám viac páči, či do ulice, alebo do prírody. Za ten do prírody si treba trochu priplatiť (30 eur). Netreba sa ani báť izieb orientovaných do ulice. Napriek tomu, že cesta pod oknami je pomerne frekventovaná, električky ani autá vás o príjemný spánok vďaka kvalitným oknám a vonkajším žalúziám neoberú. Manažment pristúpil už k postupnej rekonštrukcii izieb, v niektorých sú vymenené televízie. My sme mali izbu orientovanú na Dunaj aj s novou televíziou. V izbe majú hostia minerálku, podvečer prídu ako to k päťhviezdičkovému štandardu patrí odostlať posteľ, vymenia použité uteráky.

Zariadenie zodpovedá kategórii hotela, izby sú priestranné, postele kvalitné a pohodlné, dostatok odkladacích priestorov, elektrické zástrčky pri posteliach, priestranná kúpeľňa s kvalitnou kozmetikou, slušne zásobený minibar s niekoľkými druhmi pohárov.  

231 izieb je rozdelených do niekoľkých kategórií. Pre tých, ktorí chcú ešte viac luxusu je pripravený prezidentský apartmán so samostatnou vonkajšou terasou, limuzínovým servisom. Ubytovaní hostia môžu bezplatne využívať fitness centrum a Zion Spa na jedenástom poschodí s krásnym výhľadom na Dunaj. Pri tom výhľade úplne zabudnete, že beháte, alebo pádlujete len v klimatizovanej miestnosti. Wellness je otvorené od skorých ranných hodín do jedenástej večer. Pre pokojnejší oddych od ôsmej už bez prítomnosti detí. Sú tu sauny, plavecký bazén, vírivka, pohodlné ležadlá, čisté uteráky, plachty, kvalitná kozmetika, voda s citrónom a aj ovocie.

Ďalšou pýchou hotela sú aj tunajšie raňajky. Prispôsobené sú tak, aby vyhovovali aj tým, ktorí idú ráno za biznisom a aj tým, ktorým sa z postele nechce. Podávajú sa cez týždeň od šiestej do pol jedenástej a cez víkend od pol siedmej do jedenástej.

Kto si chce dopriať niekedy trochu iné ráno, resp. doobedie, určite sa oplatí na ne prísť aj zvonku. Hneď pri vstupe nás čakal okrem personálu aj malý pohárik smoothie zo sezónneho ovocia. Personál vás odvedie priamo k stolu. Na raňajkách sme našli rôzne druhy tmavého celozrnného pečiva (aj teplého), „home made“ jogurty, dokonca aj müsli, koláče, veľa sezónneho ovocia, sušených plodov, syry, produkty pre diabetikov, šaláty z čerstvého ovocia a zeleniny, bohatý teplý a studený bufet. Čašníci sú ochotní priniesť vám čokoľvek.

Konferenčné zázemie tvorí jedenásť miestností vybavených modernou technikou s kapacitou do 300 miest. Hotel má vlastnú podzemnú garáž, parkovanie nie je zahrnuté v cene ubytovania. Za 24 hodín zaplatíte ďalších 30 eur. Ak máte záujem, auto vám zaparkuje, aj privezie pred vchod aj bellboy.  

Zhrnutie:

Plus: päťhviezdičkový štandard so všetkým, čo k tomu patrí, ak by sme mali niečo obzvlášť vyzdvihnúť, sú to raňajky

Mínus: Prístup recepcie pri check-ine piatim hviezdičkám pri našom príchode nezodpovedal

 

 

 

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel