Oficiálna kategória

Grand Hotel River Park

382
Grand Hotel River Park
ročník hodnotenia: 2018
Dvořákovo nábr. 6, Bratislava
02/322 382 22
5cenová úroveň

Hotel Grand Hotel River Park na nábreží Dunaja, ponúka ubytovanie hodné kategórie piatich hviezdičiek. Hosťa, ktorý sem príde prvý krát určite zaujme už lobby – priestranná, svetlá, s pohodlným sedením pôsobivým kvetinovým aranžmán a točitými schodmi na „kongresové“ poschodie.

Pri príchode nám pri check-ine ponúkli pohár osviežujúceho nápoja a v teplom letnom počasí padol naozaj vhod. Od recepčného sme sa dozvedeli všetko, čo sme mohli k pobytu potrebovať. Rozhodli sme sa ho stráviť v štandardnej dvojposteľovej izbe (hotel má niekoľko kategórií izieb, vrátane priestranného prezidentského apartmánu, ktorého zoznam návštevníkov môže byť who is who vo svete showbiznisu, kultúry a politiky) obrátenej na Dunaj. Tieto izby sú o niečo drahšie, ako izby otočené na hradný kopec, teda do ulice. Majú ale výhodu, že okrem toho, že máte výhľad na rieku, si môžete v lete otvoriť okno, bez toho aby vás rušil dopravný hluk zvonka.

Zariadenie zodpovedá kategórii hotela, izby sú priestranné, postele kvalitné a pohodlné, dostatok odkladacích priestorov, elektrické zástrčky pri posteliach, priestranná kúpeľňa s kvalitnou kozmetikou, slušne zásobený minibar s niekoľkými druhmi pohárov. Pekne spracované sú aj informačné materiály o hoteli, na osobitnom hárku sú ešte aj odporúčania a tipy čo v Bratislave robiť od hotelového concierge. Kto uprednostňuje informácie v digitálnej forme, môže si ich nájsť v televíznom informačnom systéme, spolu s množstvom TV programov. Za poplatok sa dajú požičať aj filmy. Wifi pripojenie fungovalo bez problémov.

Pýchou hotela je samozrejme krásne wellness a fitness centrum s výhľadom na Dunaj, bazénom, kde sa dá slušne zaplávať, veľkou vírivkou, saunami, pohodlnými ležadlami, bohatým výberom tlače, nápojmi a ovocím. Je otvorené už od pol siedmej, takže si možno ísť zaplávať ešte pred „vhupnutím“ do pracovného kolotoča a ako sme sa presvedčili hostia skoro ranné plávanie aj využívajú.

Ďalšou pýchou Grand Hotela River Park je určite gastronómia – je tu výborná reštaurácia s hviezdnym šéfkuchárom Jardom Žídekom ale gastronomickým zážitkom sú tu aj hotelové raňajky. Ubytovanie si možno objednať bez nich, alebo s nimi - stoja 29 EUR na osobu a tejto ceny sú určite hodné. Výber jedál je uvedený aj na webovej stránke hotela. Spoločnosť, ktorá hotel manažovala predtým, mala krédo, že raňajky v ich hoteloch musia byť najlepšie v meste, kde sa nachádzajú. Aj keď medzičasom hotel zmenil manažovanie a meno, tieto raňajky určite najlepšie v meste sú. Ak si niekedy chcete dopriať napr. cez víkend trochu iné ráno, resp. doobedie, určite sa oplatí na ne prísť aj zvonku. Podávajú sa už od šiestej hodiny ráno do pol jedenástej, cez víkend do jedenástej.

Pre tých, ktorý prídu do hotela vlastným autom a chcú zaparkovať v garáži sa pobyt trochu predraží, za noc sa platí 30 EUR. Samozrejme, ak máte záujem, auto vám zaparkuje, aj privezie pred vchod aj bellboy.  

© 2017 News and Media Holding