Oficiálna kategória

Grand Hotel River Park

382
Grand Hotel River Park
ročník hodnotenia: 2017
Dvořákovo nábr. 6, Bratislava
02/322 382 22
5cenová úroveň

Od svojho otvorenia v roku 2010, kedy patril medzi priekopníkov toho najväčšieho luxusu, sa stále radí medzi to najlepšie, čo Slovensko v hotelovom biznise ponúka. V roku 2015 zmenil meno aj manažment, manažuje ho majiteľ, skupina BHP, ktorá uzatvorila franšízovú zmluvu s americkou sieťou Starwood Hotels & Resorts a jej značkou luxusných hotelov The Luxury Collection. .

Hotel sa nachádza neďaleko historického centra, priamo na promenáde pri Dunaji. Z polovice izieb je pekný výhľad na Dunaj a dunajské lesy, z druhej strany sa hostia pozerajú na hradný vrch. Pri rezervácii si môžete vybrať ktorý výhľad sa vám viac páči, za pohľad na Dunaj si treba trochu priplatiť. Netreba sa ale báť ani izieb orientovaných do ulice. Napriek tomu, že cesta pod oknami je pomerne frekventovaná, električky ani autá o príjemný spánok vďaka kvalitným oknám a vonkajším žalúziám neoberajú.

Hotel, je súčasťou komplexu River park, prepracovaný moderný a nadčasový interiér nezaprie ruku šikovného architekta. V presklenej vstupnej hale sa mieša funkčný dizajnový nábytok, elegantné svietidlá, mramorové podlahy, veľké točité schodisko s množstvom živých kvetov, čo spolu vytvára priam zámocký dojem. Verejné priestory zdobia obrazy od slovenskej maliarky, na ktorých sú bratislavské dominanty v obložení ruží, ruža patrí medzi symboly hotela. Originály hrajúce pestrými prírodnými farbami sú aj na izbách, ktorých dizajn je ladený v odtieňoch hnedej a béžovej.

Hotel je najlepšou voľbou najmä zahraničnej klientely, ktorá chce 5-hviezdičkový štandard a renomovanú značku, ale obľúbili si ho už aj domáci. Na svojich zastávkach v Bratislave sa tu radi ubytujú aj známi športovci, umelci a politici. Hotel hostí počas nášho predsedníctva v Rade EÚ politickú smotánku, ale v minulosti napríklad aj skupinu Depeche Mode, Prodigy, Stinga, Toma Jonesa, Robbieho Williamsa, alebo tenistu Novaka Djokoviča. Dôkazom toho sú fotografie niektorých osobností z priestorov, umiestnené vo fajčiarskom salóniku.

Stretli sme sa tu s profesionalitou zamestnancov, ktorí urobia všetko preto, aby ste sa tu cítili komfortne, luxusne a v absolútnom súkromí. Začalo to rezerváciou cez telefón, konzultáciou pred a po príchode, ochotou pomôcť aj pri organizácii vášho voľného času - sústredia sa na každý detail. Aj keď sa na recepcii stretlo počas nášho príchodu viac hostí naraz, recepčné profesionálne a s úsmevom zvládali aj väčší nápor. V čase našej návštevy, ktorá bola počas letných prázdnin a ešte aj cez víkend, tvorili klientelu prevažne zahraniční turisti.

Mimoriadne ochotný personál, ktorý je jazykovo dobre vybavený, poskytne kompletné informácie o službách hotela. Ale v porovnaní s hotelmi porovnateľného štandardu v zahraničí by sme tu privítali maličkosti, ktoré umocňujú dojem luxusu, ako napríklad welcome drink, alebo aspoň ponúknutý pohár vody pri check-ine, prípadne odprevadenie do izby. Ďalšie veci, ktoré k piatim hviezdičkám patria, tu sú –napríklad večerná príprava izby.

Hotel je súčasťou vernostného programu Starwood Preferred Guest (SPG), ktorý hosťom umožňuje zbierať body a platiť nimi za ubytovanie a reštauračné služby po celom svete, prihlásenie doň personál na recepcii ponúkne už pri check-ine. 231 izieb je rozdelených do niekoľkých kategórií, v cene ubytovania je fitness centrum a Zion Spa Luxury na jedenástom poschodí s krásnym výhľadom na Dunaj. Pri ňom úplne zabudnete, že beháte, alebo pádlujete len v klimatizovanej miestnosti. Wellness je otvorené od skorých ranných hodín do jedenástej večer. Pre pokojnejší oddych, od ôsmej večer, už bez prítomnosti detí. Sú tu sauny, plavecký bazén, vírivka, pohodlné ležadlá, uteráky, plachty, kvalitná kozmetika, voda s citrónom a aj jablká ako malé občerstvenie. Podľa svetových trendov používa hotel aj kozmetiku Mcely z regionálnych produktov (obsahuje extrakty z byliniek a plodov z Malých Karpát) ktorá bola vytvorená špeciálne pre toto spa.

Konferenčné zázemie tvorí jedenásť miestností s kapacitou do 300 miest. Ďalšou pýchou hotela sú aj tunajšie raňajky. Prispôsobené sú tak, aby vyhovovali aj tým, ktorí idú ráno za biznisom a aj tým, ktorým sa z postele nechce - podávajú sa cez týždeň od šiestej do pol jedenástej a cez víkend od pol siedmej do jedenástej. Hneď pri vstupe nás čakal okrem personálu aj malý pohárik smoothie zo sezónneho ovocia. Na raňajkách sme našli rôzne druhy tmavého celozrnného pečiva (aj teplého), „home made“ jogurty, dokonca aj müsli, koláče, veľa sezónneho ovocia, sušených plodov, syry, produkty pre diabetikov, šaláty z čerstvého ovocia a zeleniny, bohatý teplý a studený bufet. Mate radi ovsenú kašu, varenú čokoládu, vajce Benedikt, či domáce placky? Alebo máte chuť napríklad na omeletu len z vaječných bielok? Ani to tu nie je problém. Čašníci sú ochotní priniesť čokoľvek.

Hotel má vlastnú podzemnú garáž, parkovanie nie je zahrnuté v cene ubytovania. Za 24 hodín sa platí 30 eur. Na recepcii vám kartu odblokujú a nezabudnite, že pri východe ju budete potrebovať dvakrát, takže pri prvej rampe si ju treba ešte vybrať, (aby ste nespôsobili zmätok ako my).

© 2016 News and Media Holding