Oficiálna kategória

Apartmány Dimitra

500
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Petöfiho 31, Štúrovo
0944 686 588
2cenová úroveň

Keď si dáte zoradiť na rezervačných portáloch ako je booking, ubytovania v nejakej lokalite podľa hodnotení užívateľov, na prvých miestach ako najlepšie hodnotené sa vám väčšinou ukážu rôzne apartmánové domy alebo samostatné apartmány.

Ubytovanie tohto typu má stále viac priaznivcov a má svoje výhody a samozrejme aj nevýhody. K tým prvým patrí že tu máte väčšinou viac priestoru ako v hotelovej izbe, keďže sú zložené z jednej, či dvoch izieb a kuchyne s obývacím priestorom , takže ich ocenia najmä rodiny. 

Navyše je to ubytovanie podstatne lacnejšie, ako keď si rezervujete apartmán v hoteli. K nevýhodám určite patrí, že o svoje raňajky (hoci tie niektoré apartmány za príplatok poskytujú) a večere sa musíte postarať sami a tiež sa musíte vzdať doplnkových služieb, ktoré sú súčasťou hotelového ubytovania, napríklad wellness.

Keď sme potrebovali na konci augusta ubytovanie v Štúrove, boli ešte prázdniny a hotel v areáli kúpaliska obsadený, podobne aj v jeho okolí. V Štúrove je však bohatá ponuka bývania v apartmánoch (nahradili voľakedajšie ubytovanie na súkromí), tak sme si rezervovali pobyt v jednom z nich, ktorý patril medzi najlepšie hodnotené. V deň príchodu nám volal majiteľ, kedy plánujeme prísť a vtedy nás naozaj čakal, dostali sme kľúče aj všetky informácie, ktoré by sme mohli potrebovať.

Apartmány Dimitra sa nachádzajú v prízemnom dome  asi 10-15 minút pešej chôdze od centra Štúrova aj kúpaliska v blízkosti sú dva supermarkety. To je pre ľudí, ktorí si sami pripravujú aspoň raňajky určite výhoda. V dome boli štyri apartmány, ten „náš“ bol pre tri osoby a v lete stál na noc 60 eur.

Bol moderne a komfortne zariadený – priestranná kuchyňa, kompletne vybavená, aj s práčkou, v nej bol aj jedálenský stôl. Rovnako priestranná bola spálňa s manželskou posteľou a osobitnou posteľou, skriňou, televízorom a tu bola aj klimatizácia. Na okne bolo heslo na wifi, fungovalo bezchybne.

Pred každým apartmánom bolo na krytej terase (verande) pohodlné sedenie, až sa pýtalo stráviť tu večer pri pohári vína. Na vzorne upravenom dvore je aj ihrisko pre deti a parkovisko. Tri autá môžu zaparkovať priečne, posledné štvrté pred nimi pozdĺžne.

Zhrnutie:

Plus: komfortné a moderné apartmánové ubytovanie za priaznivú cenu

Mínus: V TV bolo naladených len zopár maďarských a slovenských staníc a v zahraničí bývajú aj v tomto type ubytovania informačné materiály o tom, čo sa dá v okolí robiť

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel