Oficiálna kategória

Art Pension Dans Le Park

467
Zuzana Kollárová
ročník hodnotenia: 2020
Tajovského 8A, Banská Bystrica
0905-260-557, 048 4197-317
2cenová úroveň

Krásny a útulný rodinný penzión v príjemnom prostredí len kúsok od centra Banskej Bystrice. Majiteľka penziónu je vždy veľmi ochotná a priateľská. „Rád sa sem vraciam a vždy sa tu cítim super,“ Tak zhodnotil služby banskobystrického Art Pensionu dans le Parc jeden z návštevníkov.

Aj my sme sa tu radi vrátili po čase, aby sme zhodnotili, či si tento rodinný penzión drží túto dobrú úroveň. Naďalej to platí. 

Zákazníci sú tu na prvom mieste a majiteľka sa snaží urobiť všetko pre to, aby boli spokojní.

Ak vám nevyhovuje uniformita veľkých moderných hotelov, tu budete určite spokojní. Penzión je doslova na skok od centra mesta v tichej časti neďaleko od veľkého krásneho parku. Je dobrou základňou na výlety.

Je tu aj parkovisko, kde sa nemusíte obávať o svoje auto. V lete si tu možno posedieť na lavičke v pekne upravenej záhradke.

Keď sme sem prišli, majiteľka v penzióne nebola. Nechala nám však pri vstupných dverách pozdrav a odkaz, aby sme zavolali na číslo, kde sa dozvieme kód na otvorenie schránky s kľúčom. To sa nám bez problémov podarilo a na chvíľu sme sa cítili v tomto penzióne kráľmi.

Dole v hale je miestnosť s knižnicou, jedáleň, kde sa podávajú raňajky a recepcia. Všade ukážkový poriadok a čistota. Na stenách veľa obrazov, zlatá farba, dekorácie, kvety, vázy, sošky a lustre.

Na poschodí zase nájdete na stenách galériu známych ľudí, ktorí sa tu v minulosti ubytovali. Všetko to vytvára harmonický celok. Umelecký názov penziónu sedí. Už na druhý deň sa tu môžete cítiť ako doma.

V penzióne je 5 izieb, jednoposteľová, dvojposteľové, jedna s troma posteľami a jedna s piatimi. Všetky sú podkrovné. Celkovo sa tu môže ubytovať 12 osôb, takže odporúčame rezerváciu ubytovania v dostatočnom časovom predstihu.

My sme sa ubytovali v dvojposteľovej izbe (55 €). K dispozícii v izbe sme mali chladničku, televízor, karafu s vodou. Bezplatne tu máte Wi-Fi pripojenie na internet. Na chodbe bola šatníková skriňa s dekami. Osobitne bolo WC a kúpeľňa so sprchovým kútom.

Dobré služby sa poznajú podľa drobností a detailov. Tou drobnosťou, ktorú sme ocenili, keďže v penzióne nie je reštaurácia a ani bar, je rýchlovarná kanvica s čajmi. Stáva sa, že takýto servis nenájdete ani v hoteloch, ktoré sa radia k tým so štyrmi hviezdičkami.

Raňajky vám tu radi pripravia (5 €). Stačí pri príchode oznámiť, že budete v penzióne aj raňajkovať. Čo sa týka výberu na raňajkách, tak takú pestrosť nemajú ani niektoré hotely. Na pekne prestretom stole nás ráno čakalo čerstvé pečivo, vajíčka uvarené natvrdo, maslo, šunka, saláma a syry. Pripravia aj praženicu. Ak máte radi sladké raňajky, vyberiete si z jogurtov, koláčov, vločiek, džemov či ovocia.

Zhrnutie:

Plus: Rodinná atmosféra penziónu, výborný servis, na skok do centra mesta

Mínus: Počas našej návštevy žiadny

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel