Oficiálna kategória

Boutique Hotel Maraton

205
Foto:Maraton
ročník hodnotenia: 2020
Strojárenská 11 a, Košice
055/7204 141, 0911 602 090
3cenová úroveň

V centre Košíc naozaj nie je núdza o rôzne typy ubytovania, od veľkých hotelov po malé penzióny. Boutique Hotel Maratón je niekde medzi jedným a druhým. Hotelík v centre mesta má štyri hviezdičky, ponúka niekoľko typov izieb a vládne tu príjemná, komorná atmosféra. Šoféri určite ocenia strážené parkovisko, za ktoré sa neplatí.

Izbu sme si rezervovali cez webovú stránku, treba tam vyplniť rezervačný formulár a poslať, potvrdenie z hotela prišlo obratom.

Prvý dojem urobíte len raz a v tomto hoteli to evidentne vedia, lebo vždy keď sme tam boli, sme natrafili na super príjemnú a ochotnú recepčnú, či recepčného a bolo to tak aj teraz. Prišli sme o hodinu skôr ako bol oficiálny check-in, recepčná zistila, či je izba už pripravená a mohli sme sa „nasťahovať“.

V Maratone sme bývali už v niekoľkých izbách, sú zariadené elegantným nábytkom v bordovo-zlatých tónoch. Tento krát sme bývali v izbe typu exclusive – a ak chcete mať z pobytu v tomto hoteli predsa len trochu iný zážitok, odporúčame, je len o pár eur drahšia, ako štandardná izba.

Priestorovo je naozaj veľkoryso riešená, ako sa hovorí, aj tancovať by sa v nej dalo. Okrem pohodlných postelí je tu aj pohovka s kreslom a stolíkom a ešte ďalšia pohovka, takže kto chce pracovať, alebo pozerať televíziu, môže príjemne tráviť čas tu. Na jedno aj druhé je tu dobré osvetlenie a tiež potrebné elektrické zástrčky, na stolíku je rýchlovarná kanvica s čajovým servisom. Inak má izba všetko, čo je k štvorhviezdičkovému štandardu mestského hotela treba.

Kto chce relaxovať v izbe, má k dispozícii množstvo programov, bezchybne fungujúci zaheslovaný internet, ale aj reprezentatívnu publikáciu o koňakoch.. Kto má inú predstavu o oddychu po prechádzkach mestom, alebo pracovných povinnostiach, je tu malé wellness so saunami a ochladzovacím priestorom a tiež fittness. Keďže wellness je malé, odporúča sa doň objednať a poskytujú ho vždy jednej uzavretej skupinke (alebo jednotlivcovi, či dvojici).

Maraton má príjemnú reštauráciu a raňajky sa podávajú v susednom salóniku, Keďže je tu len pár stolov, pôsobia komorne, až rodinne. Bol tu pestrý výber, naozaj sa pri nich, ak má človek čas, príjemne sedí a aj espresso z automatu bolo „pitné“.

Check-out je sympaticky o 12.00

Zhrnutie:

Plus: Hotel s príjemnou atmosférou v centre Košíc, parkovanie zdarma

Mínus: Počas našej návštevy nijaké, len by mohli byť na webe fotografie izieb. 

 

 

 

 

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel