Oficiálna kategória

Boutique Hotel Pošta Jasná

489
Jarmila Horvathova
ročník hodnotenia: 2018
Demänovská Dolina 72, Demänovská Dolina
044 29 013 63
4cenová úroveň

Mať nástupnú stanicu lanovky priamo pred hotelom, to je určite sen každého lyžiara. Presne tento luxus si budú môcť v zime užívať hostia boutique hotela Pošta v Jasnej. Ten urobili v budove bývalej pošty (odtiaľ ten názov) a tí, ktorí do Jasnej chodia lyžovať si pamätajú, že tam boli aj pokladne a butiky. Hneď oproti je nástupná stanica kabínky na Brhliská.

Ubytovanie sme rezervovali cez telefón a keďže Tatry Mountains Resort má pre svoje hotely rezervačnú centrálu, chcelo to trošku trpezlivosti, než sme boli prepojení tam, kam bolo treba, ale slečna (či pani) na druhom konci bola veľmi ochotná a ústretová. Pohodlnejšie je rezervovať ubytovanie priamo cez webovú stránku hotela, ukazuje sa na nej aj koľko izieb je v termíne, ktorý chcete, voľných. Navyše – vtedy dostane hosť pri príchode aj welcome drink.

K hotelu je dobrý prístup, parkuje sa pri ňom a zastávka autobusov je tiež len niekoľko metrov. Ubytovať sa možno v niekoľkých druhov izieb, naša De Luxe, čo je základný typ, mala spolu s kúpeľňou 20 štvorcových metrov. Na prvý pohľad je neveľká, ale so šikovným riešením odkladacích priestorov.

O Pošte si môžete prečítať že je prvým boutique hotelom v Nízkych Tatrách a dizajn je naozaj „butikový“. Dominuje drevo, drevený obklad, dvere a trámy boli aj v izbe. Čo určite tiež zaujme, je „kožušinový“ obklad steny za posteľami aj dekorácie vo forme srnčích trofejí. Ale namiesto parohov sú „trofejami“ halúzky. Spomenúť musíme aj vec, ktorú pri popise vybavenia nikdy nespomíname, ale tu musíme – absolútne štýlové hotelové papučky s umelou kožušinou:, s takými sme sa ešte nestretli a to sme už pár desiatok hotelov prešli. Štýlové sú aj písomnosti, na recyklovanom kartóne a dokonca aj taká maličkosť ako je kartička s označením Nerušiť/Upratať svojou grafikou zaujme. Ako sa hosť dozvie na webovej stránke, v Pošte dávajú dôraz aj na ekológiu a šetrnosť k okolitému prostrediu.

V izbe sme mali privítanie s menom a podpisom riaditeľa a mala všetko, čo k štandardu štyroch hviezdičiek patrí – kvalitnú posteľ, vankúše (možno si vybrať z vankúšového menu), paplóny, posteľnú bielizeň, dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, elektrické zástrčky vedľa postelí, dobre zásobený minibar, pestrý výber televíznych programov, dobre fungujúce wifi, kvalitnú kúpeľňovú kozmetiku. Informácie o hoteli sú v televíznom informačnom systéme. Väčšina izieb má balkón.

Pošta má pekné wellness centrum s dvoma saunami, ochladzovacím minibazénom, pohodlnými ležadlami a kreslami a veľkou vírivkou. Je otvorené od tretej do deviatej a príjemnú atmosféru dotvárajú napríklad sviečky. Zaujme aj strop nad vírivkou, ktorý je dekorovaný pníkmi stromov.

Osviežiť sa možno okrem mätovej vody aj ovocím, resp. si občerstvenie objednať. Pre aktívny oddych má hotel požičovňu bicyklov, požičanie e-biku na deň stojí hotelových hostí 15 euro.

S čím sme sa stretli v slovenských hoteloch vôbec prvý krát, a oceňujeme, je výber kníh priamo v izbe – v slovenčine aj angličtine, detských, pre dospelých aj obrazové publikácie o Demänovskej doline a Slovensku a aj slovensko anglický slovník. Určite je to zaujímavý nápad.

Pestré raňajky aj s domácimi a lokálnymi produktmi, výborným domácim chlebom a pečivom, aj bezlepkovým. Check out je o desiatej.    

© 2017 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel