Oficiálna kategória

Boutique Hotel Slávia

497
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2020
Hlavná 63, Košice
055 286 20 00
3cenová úroveň

Kaviareň Slávia je ikonické miesto Košíc. Pri návšteve mesta sa táto známa secesná budova z roku 1900 v historickom jadre mesta jednoducho nedá obísť. Dobré meno jej robí okrem iného aj kvalitná kuchyňa. Odkedy v budove funguje boutique hotel, je to pre návštevníkov ďalší dôvod na pobyt.

Budova sa stala známou aj vďaka hudobnej relácii Slovenskej televízie Kaviareň Slávia, ktorá sa natáčala práve v jej interiéroch. Recepčná nám potvrdila, že aj to je dôvod, že tu chcú ľudia stráviť noc.

Parkovať môžete na parkovisku pri hoteli zo zadnej strany hotela na Kováčskej ulici alebo v bezplatnej podzemnej garáži priamo v hoteli. O tejto druhej možnosti sme sa však dozvedeli až keď sme auto zaparkovali na jednom z troch vonkajších hotelových boxov. Parkovanie zadarmo v centre mesta je ale určite výhra.

Na recepciu sme sa dostali cez zastrešenú dvoranu. Dvor kedysi starého zanedbaného obytného domu je zaujímavo zrekonštruovaný. Keďže je vykurovaný, je to ideálny priestor na organizovanie rôznych spoločenských akcií.

Kedysi otvorené átrium hotelovej budovy je dnes tiež pod strechou.  Atmosféru prvého poschodia s izbami dotvára starý klavír, ktorý ako keby čakal na klaviristu. Ubytovať sa môžete v devätnástich dvojlôžkových, bezbariérových  izbách Standard, Atrium alebo Deluxe. Niektoré majú možnosť pridania prístelky alebo detskej postieľky.

My sme sa ubytovali v priestorovo veľkorysej izbe Atrium s výhľadom na historické Košice (129 eur noc).

Izba bola vybavené klimatizáciou, bezpečnostným trezorom, mini barom, televízorom s bohatou ponukou programov, rádiom a budíkom, priestranným pracovným stolom. Keď je kaviareň a reštaurácia uzatvorená pre organizovanie spoločenskej udalosti, určite poteší prítomnosť varnej kanvice s čajom a kávou na izbe.

Samozrejmosťou v dobrom hoteli je kvalitná posteľ. Paplón a poduška sú tu však doslova ako bonus, keďže na rozdiel od väčšiny iných hotelov v Slávii sú naplnené mäkkým páperím.

Slávia je malý mestský hotel, takže wellnes tu nehľadajte, ale vysoký štandard vo vybavení a aj v službách tu určite nájdete. Na nábytku a doplnkoch na izbe nešetrili. Jeho spoločným znakom je komfort, trendy dizajn, kvalita a luxus. Dojem elegancie umocňuje aj kombinácia béžovej, čiernej a zlatej farby v interiéri.

Kúpeľňa a wc s bidetom sú umiestnené osobitne, ale priečky, ktoré ich oddeľujú od izby nesiahajú až po plafón. Nezvyčajne otvorený a teda neodhlučnený priestor je tu pravdepodobne preto, že ide o národnú kultúrnu pamiatku, kde nie sú možné zásadné stavebné zásahy.  

Kúpeľňa je štýlovo ladená v zlatom tóne. Vybavená je kvalitnou sanitou, značkovou kozmetikou a sušičom na vlasy. Pri sprchovaní vo vani sa vám však môže stať, tak ako sa to stalo aj nám, že zle položíte sprchovú hadicu a nechtiac osprchujete aj kúpeľňu.

Raňajky sa podávali v hotelovej reštaurácii. Vybrať sme si mohli z pestrej ponuky studených a teplých jedál a grilovanej zeleniny. Potešili palacinky, ktoré boli ako od „mamy“.  Pochváliť treba aj profesionálnu obsluhu, ktorá vie, ako sa má starať o návštevníka.

Zhrnutie:

Plusy: Štýlové ubytovanie v historickom centre Košíc s parkovaním za budovou, alebo v podzemnej garáži.

Mínusy: Nijaké, možno len nešikovné uchytenie sprchy vo vani a netradične riešenie kúpeľne a wc.

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel