Oficiálna kategória

Boutique Hotel Slávia

497
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Hlavná 63, Košice
055 286 20 00
3cenová úroveň

Do vychýrenej secesnej kaviarne Slávia na košickej Hlavnej ulici chodievame už niekoľko rokov, vždy sme sa tu výborne najedli a vždy sme si pri pohľade na schodisko na prvé poschodie hovorili, že určite by tu bolo aj veľmi štýlové ubytovanie.

Od decembra minulého roka je to skutočnosť, okrem kaviarne s reštauráciou je v Slávii aj pôvabný boutique hotel s 19-timi izbami. Majú, ako to v historických izbách býva, rôzne pôdorysy. Čo je pre ne spoločné, je vybavenie z ušľachtilých materiálov a všetky pôsobia naozaj honosne. Kto hľadá komfortné ubytovanie v centre Košíc a nepotrebuje k životu v hoteli wellness, ktoré tu nie je, je tu rozhodne správne. Hostia, ktorí prídu do hotela autami, určite ocenia skutočnosť, že hotel má vlastnú garáž a parkovisko a obidve sú zadarmo. V mestských hoteloch naozaj výnimočné.

Bývali sme v izbe typu Atrium, rozmerovo bola naozaj veľkorysá, jej zvláštnosťou bolo, či je, že kúpeľňa a wc tu nie sú od izby úplne stavebné oddelené (priečka nesiaha až po strop). Takže izbu odporúčame najmä v prípade, ak v nej budete bývať sami. Resp. ak vám neprekážajú zvukové prejavy z kúpeľne a wc vášho spolubývajúceho...V kúpeľni ale oceňujeme, že mysleli aj na bidet.

Inak izba pôsobila naozaj elegantne a noblesne, k čomu určite prispel aj výber farieb a doplnkov – od pieskovej, cez škoricovo-tehlovú po čiernu a zlatú. Mala všetko, čo človek od 4-hviezdičkového štandardu očakáva - kvalitné matrace a posteľnú bielizeň, dobré osvetlenie, dostatok odkladacích priestorov, boli tu aj tri zrkadlá, výborne vybavený minibar, čajový a kávový servis s rýchlovarnou kanvicou, dobre fungujúce zaheslované wifi, bohatý výber televíznych programov.

Hotelovú knihu sme síce v izbe nemali, ale napríklad zoznam TV staníc a informačné brožúrky o Košiciach áno. Raňajky sa servírujú dolu v kaviarni, okrem bufetu sme si mohli vybrať ešte aj z raňajkového menu. Okrem sypaných čajov mali v ponuke aj čaj z čerstvého zázvoru a mäty, pochutili sme si aj na miske filetovaného sezónneho ovocia. Niektoré raňajkové produkty si hotel, resp. reštaurácia robí sám.

Check out je o desiatej, ale keďže bol víkend a zrejme nemali veľa príchodov, milá recepčná nám iniciatívne ponúkla, že môžeme zostať aj dlhšie.

Zhrnutie:

Plusy: Štýlové ubytovanie v centre Košíc, bezplatné parkovanie

Mínusy: počas našej návštevy nijaké, len treba mať na pamäti,že pri rezervácii izby sa spýtať, či má stavebne úplne oddelenú kúpeľňu s wc.

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel