Oficiálna kategória

Chateau Mignon

451
Chateau Mignon
ročník hodnotenia: 2016
Pod Kaštieľom 949/9, Dubnica nad Váhom
042 432 69 35
2cenová úroveň

Citlivou rekonštrukciou historickej budovy bývalého záhradníckeho domu premenili noví majitelia v roku 2006 objekt na komfortne vybavený penzión. Ďalšie investície koncom roka 2014 prispeli k zmene penziónu na 4-hviezdičkový boutique hotel, ktorý je aj súčasťou siete historických hotelov. V súčasnosti majú v pláne ďalej investovať do rozšírenia a skvalitnenia wellness centra.

Svojim umiestnením, rovnako ako úrovňou poskytovaných služieb patrí hotel k špičkovým zariadeniam hotelového servisu nielen v danom regióne, ale aj na celom Slovensku.

Nachádza sa na okraji centra mesta s dobrým prepojením na mestský okruh a následne na diaľnicu. Uzavretá záhrada v blízkosti mestského parku je predurčená na organizáciu firemných či spoločenských akcií, v letných mesiacoch hlavne svadieb. Hotel ponúka totiž aj kompletný svadobný servis. K dokonalej svadbe patrí romantika a presne to toto miesto ponúka.

K jedinečnej atmosfére prispievajú určite aj obvodové múry obrastené brečtanom. Steny v interiéry zdobí veľké množstvo autorských originálov a to nielen od lokálnych umelcov, ktoré patria do zbierky majiteľa hotela.

Hostí víta poetická minulosť spojená s technickými vymoženosťami dneška. Hotel poskytuje pohodlné ubytovanie v 12 historických, originálne zariadených izbách. Každá má svoje meno, podľa vybraných kvetín. Príjemný odpočinok nám poskytla podkrovná izba Tournesol (Slnečnica). Elegantný nábytok je kombináciou dreva, kože a skla. Relax priamo na izbe zabezpečujú masážne sprchovacie boxy, ktorými sú izby vybavené. K dispozícii je kvalitná francúzska kozmetika.

Oproti vstupu do hotela je hneď recepcia, kde vám milý a ochotný personál vysvetlí kde čo nájdete a čo všetko môžete ako hosť využívať. Po príchode nám hneď ponúkli welcome drink (pohár sektu, alebo kávu), ktorý sme si mohli vychutnať v susednej kaviarni pri veľkom vianočnom stromčeku, keď sme tu boli v tomto čase. Útulný interiér v zime príjemne zahrieva krb.

Kompletnú kvetinovú výzdobu, počas našej návštevy tú pravú vianočnú, zabezpečuje hotel v spolupráci s miestnym kvetinárstvom. O perníkovú výzdobu na stoloch, či sladké prekvapenie na vankúši sa postaral zase miestny cukrár. Perníky boli nielen majstrovsky vyzdobené, ale aj skvele chutili. Ako nám čašník potvrdil, museli ich za deň niekoľkokrát dopĺňať.

V presklenej kaviarni počas večera panovala priam rodinná atmosféra. Vďaka účinne fungujúcej klimatizácii vám nebudú prekážať ani okolosediaci fajčiari. Ak si chce hosť dopriať telu odpočinok a relax, má možnosť navštíviť menšie wellness centrum, ktoré je súčasťou hotela.

Prekvapilo nás, že aj v predvianočnom čase bol hotel cez víkend takmer plný zahraničných hostí. Klientelu tvoria prevažne zahraniční obchodní partneri firiem z celého regiónu, pretože čoraz viac zahraničných investorov prichádza do blízkeho okolia.

Raňajky boli podávané v jednom zo salónikov. Profesionálny bol aj obsluhujúci personál pri raňajkách. V ponuke bol dostatočný výber studeného bufetu. Nechýbali ani čerstvé domáce koláče a jogurty, veľa ovocia, orechov. Okrem klasickej raňajkovej kávy si môžete objednať aj rôzne iné druhy káv, na ktoré ste po ránu zvyknutí. Teplý bufet si možno vybrať formou a´la carte menu. Tunajšiu omeletu Mignone vrelo odporúčame. Manažment hotela kontroloval bezchybný chod aj počas nedele. Hotel má aj veľmi slušnú internetovú stránku a bezproblémovú online rezerváciu.

© 2016 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel