Oficiálna kategória

City Residence – apartmánový hotel

266
ročník hodnotenia: 2017
Bačíkova 18, Košice
055/6228 601, 0905 530 000
3cenová úroveň

Nenápadná brána v centre Košíc skrýva naozajstný poklad pre milovníkov nezvyčajného a komfortného ubytovania - niekoľko apartmánov v starom meštianskom pavlačovom dome. City Apartments sa nachádzajú neďaleko košickej Hlavnej ulice, do centra je odtiaľto doslova pár krokov. Každý z nich je inak riešený, spoločným znakom je priestorová veľkorysosť a naozaj komfortné  vybavenie z kvalitných materiálov. Bez preháňania možno povedať, že na úrovni izieb päťhviezdičkových hotelov.

Na hosťa zapôsobí už starostlivosť pri príchode - mohli sme si vybrať z troch druhov welcome drinkov, ktoré nám priniesli potom do apartmánu. Ten, v ktorom sme bývali, mal predsieň, veľkú obývačku s kuchyňou a krbom, priestrannú spálňu, kúpeľňu a samostatné wc.

Kuchyňa špičkovo vybavená, vrátane riadu tu bol napríklad aj kvalitný kávovar na kapsule, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka. Kávu a čaj si bolo možné urobiť z niekoľkých druhov, okrem nich bola v miske aj zásoba keksíkov pre tých, ktorí majú radi ku káve niečo sladké. Čo naozaj nie je každodenné, ako pozornosť majú hostia aj misku ovocia a fľašu kvalitného slovenského vína, samozrejme s kvalitnými vínnymi pohármi. V obývačke bolo pohodlné sedenie napríklad na sledovanie TV, ale aj „čítacie“ kreslo s lampou a krb obložený mramorom. Veľmi pekne a efektne pôsobili látkové tapety v rámoch, ktoré zdobili steny v každej izbe aj na chodbách. Bez problémov fungujúci zaheslovaný internet, desiatky televíznych kanálov. Tie sa dali sledovať aj z postele, keďže v spálni bol ďalší televízor.

Apartmány nemajú priestor na relax v zmysle nejakého welless ale ten, v ktorom sme bývali, mal vírivú vaňu a tiež súkromnú saunu susediacu s kúpeľňou. Masáž si možno objednať priamo do izby. Z informačných materiálov v izbe sa možno dozvedieť aj to, že zariadenie poskytuje hosťom aj zľavu napríklad na golfovom ihrisku Alpinka a podobne. Raňajky sme si vyberali pri príchode z naozaj bohatého raňajkového menu a mohli sme si vybrať, či chceme ísť raňajkovať do kaviarne, alebo nám ich prinesú do izby. Ich súčasťou bola napríklad aj čerstvá pomarančová šťava.

V City Apartments sme boli v zime, v lete sa určite príjemne sedí na krásne upravenom dvore. Keby sa nám nechcelo zísť to jedno poschodie,  kreslá sme mali aj priamo na pavlači, kde sme bývali. Stretli sme sa tu aj s veľmi príjemným personálom. Ubytovanie tu môžeme naozaj len odporučiť.

 

© 2017 News and Media Holding