Oficiálna kategória

City Residence – apartmánový hotel

266
ročník hodnotenia: 2019
Bačíkova 18, Košice
055/6228 601, 0905 530 000
3cenová úroveň

Snáď sa ostatných košických hotelierov nedotkneme, ale podľa našich skúseností najkrajšie hotelové ubytovanie v meste je v tomto meštianskom dome. Tu sa totiž nachádzajú apartmány City Residence. Apartmánový hotel sa dosť ťažko kategorizuje, ale ak by sme ho mali porovnávať s inými kategóriami ubytovania, tak v mnohom majú jeho apartmány 5-hviezdičkový štandard.

City Residence sa nachádza v zrekonštruovanom meštiackom dole neďaleko hlavnej košickej „tepny“ Hlavnej ulice, pešo ste na nej za pár minút. Čo určite poteší motorizovaných hostí a v mestách rozhodne nie je samozrejmosťou, apartmány majú vlastné strážené parkovisko, za ktoré sa osobitne neplatí.

Ubytovanie sme si rezervovali cez hotelovú webovú stránku, potvrdenie prišlo okamžite. Na stránke sú všetky apartmány zobrazené a aj tie najmenšie majú rozmer menšieho trojizbového panelákového bytu. Najväčšie majú 140 štvorcových metrov a možno si objednať aj ubytovanie so saunou. 

My sme sa rozhodli pre Middle apartmán. Mal 100 štvorcových metrov – predsieň, veľkú kúpeľňu s rohovou vaňou, obývaciu miestnosť s televíziou, pohodlnou sedacou súpravou a písacím stolom, dobre vybavenú kuchynku aj s jedálenským stolom a spálňu s pôsobivým výklenkom. Vysoké stropy ešte pocit komfortného priestoru umocňovali.

Pri check ine nám veľmi ochotná recepčná všetko, čo sa týka ubytovania vysvetlila, odprevadila nás do izby, ponúkla pomoc s batožinou a ponúkla tiež welcome drink. Hosť si môže vybrať z niekoľkých druhov martini alebo prosecco a ak si želá, prinesú mu ho do izby.

Keďže raňajky sa servírujú, hneď pri check-ine si možno vybrať z naozaj bohatého raňajkového menu – napočítali sme v ňom 20 možností. Toľko nemajú ani v malých 5-hviezdičkových hoteloch, kde sme mali možnosť bývať a raňajky tam riešili týmto spôsobom. Okrem toho hosť dostane aj čerstvú pomarančovú alebo grepovú šťavu, kávu a ďalšie drobnosti. Raňajky sa pritom podávajú už od šiestej a na želanie vedia pripraviť namiesto nich aj raňajkový balíček.

V izbe nás čakalo tiež milé prekvapenie – fľaša vína a vínové poháre, ovocie, výber čajov a kávy. Tiež župan a papučky, aj keď v dome nie je wellness, ale možno si objednať masáž priamo do izby.

Na posteli bola kartička s oznámením, že môžeme využiť aj vankúšové menu. Aby mali hostia čo robiť aj v izbe, okrem televízie s desiatkami programov a dobre fungujúceho internetu, je tu aj DVD prehrávač a na recepcii si možno požičať filmy. V skrini boli dokonca aj spoločenské hry. O všetkých službách podrobne informuje hotelová kniha, možno si tu objednať aj babysitting, alebo v prípade zdravotných problémov hotelového lekára.

O tom, čo sa dá robiť v Košiciach a okolí sa dá dozvedieť z informačnej brožúrky o meste, ktorá tiež bola v izbe. Check out je o 10.00.

Zhrnutie:

Plus: Naozaj neobyčajne komfortné apartmánové ubytovanie v centre Košíc.

Mínus:  Počas našej návštevy nijaké.

 

 

© 2019 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel