Oficiálna kategória

DoubleTree by Hilton Hotel Bratislava

398
DoubleeTree by Hilton
ročník hodnotenia: 2017
Trnavská cesta 27/A, Bratislava
02/3234 0111
4cenová úroveň

Kvalitný biznis hotel na frekventovanej Trnavskej ceste ťaží okrem ukážkových služieb z dobrej dopravnej dostupnosti aj z konferenčných priestorov, ktoré má k dispozícii. Hotel DoubleTree je súčasťou globálnej siete patriacej pod Hilton Worldwide a neustále v ňom pulzuje typický rušný hotelový život. Preto odporúčame uskutočniť rezerváciu v dostatočnom časovom predstihu. Nami vybraný termín sme tiež museli posunúť približne o týždeň, pretože práve vtedy bol v Bratislave hokejový aj tenisový turnaj. Pri check-ine mali menší problém so spomalenou sieťou, zato nám spríjemnili čas teplým koláčikom – cookie na znak vrúcneho, či horúceho prijatia. Cookies sa v hoteloch pečie niekoľko krát denne a udržiavajú ich teplé. Personál recepcie bol profesionálny, jazykovo dobre vybavený. Rezervácia cez oficiálnu stránku siete je ako je pri sieťach pravidlom, komplikovanejšia, rýchlejšie a jednoduchšie je rezervovať si izbu telefonicky. Keďže sme uviedli, že náš príchod nebude až po osemnástej hodine, nepotrebovali od nás ani garanciu kreditnou kartou.

Vzhľadom na biznis orientáciu hotela je ubytovacia časť prepojená s niektorými konferenčnými priestormi a okrem iného s veľkou kongresovou sálou Hilton Ballroom s rozlohou 600 m2, ktorej dodáva nádych luxusu vysoký presvetlený strop. Všetky miestnosti sú plne klimatizované s možnosťou využitia najmodernejšej audio-vizuálnej techniky. Hotel je v prevádzke päť rokov a stále sa snažia neustále skvalitňovať služby pre svojich hostí. Tento rok pristúpili ku komplexnej rekonštrukcii plaveckého bazéna, ktorý by mal byť opäť v prevádzke od januára 2017. V hoteli je pre relaxáciu hostí umiestené kvalitné wellness a verejne prístupné fitness centrum.

Izby sú zariadené vkusným nábytkom. My sme vyskúšali King Bed Deluxe Room s rozlohou 42m2. Kvalitné vyššie postele, hrubé matrace, obliečky, niekoľko druhov vankúšov, nepriehľadné závesy, značková hotelová kozmetika, obrovský televízor, ktorý rozdeľuje izbu na spaciu a dennú časť, veľký výber zahraničných televíznych staníc, wifi a množstvo turistických informácií o okolí sú samozrejmosťou. Izby na vyšších poschodiach poskytujú krásny panoramatický výhľad na Bratislavu. Vďaka kvalitným oknám nevadí ani blízkosť rušnej cesty. Okná sú tiež otvárateľné. Na spríjemnenie si pobytu v pohodlí hotelovej izby slúži rýchlovarná kanvica a set čajov a káv. Nechýba trezor, žehliaca doska, dobre vybavený minibar (zišli by sa k nemu okrem pohárov na vodu aj poháre na víno), župan a papuče. Zabezpečia vám aj čistenie šatstva. V kúpeľni okrem sprchového kúta sme mali aj vaňu a dve umývadlá, ale asi nedopatrením chýbali poháre na čistenie zubov.

V celom hoteli je zabezpečený vysoký stupeň bezpečnosti. Výťahom sa dostanete len na to poschodie, kde ste ubytovaní, do wellness, na recepciu a do garáže. Za parkovanie v garáži platia ubytovaní hostia euro na hodinu, alebo za celý deň 20 eur. Profesionálny bol aj obsluhujúci personál pri raňajkách, ktoré sa podávajú v hotelovej reštaurácii. Raňajky patria k tým kvalitným u nás. Už od skorých ranných hodín (podávajú sa od 6.30h) panoval v reštaurácii čulý ruch. Zo skutočne bohatého výberu teplého a studeného bufetu si musí vybrať každý. Ponuku neustále kontroloval a dopĺňal personál kuchyne. Teplé nápoje roznášali rýchli čašníci. V hoteli nezabúdajú ani na ľudí, ktorí si potrpia na zdravú výživu, alebo musia dodržiavať prísne diéty. V ponuke nájdete rôzne druhy tmavého celozrnného pečiva, cereálií, bio výrobky, orechy, produkty pre diabetikov, nátierky, šaláty z čerstvého ovocia a zeleniny, ako aj domáce koláče. 

© 2016 News and Media Holding