Oficiálna kategória

Golden Royal Boutique Hotel & Spa

52
Golden Royal
ročník hodnotenia: 2017
Vodná 8, Košice
055/7201 011
3cenová úroveň

Obľúbený košický hotel, ktorý ponúka svoje služby už 20 rokov, sa nachádza v centre mesta, cca 200 metrov od Hlavnej ulice a len pár krokov od Hrnčiarskej ulice s  kaviarňami, či košickej Kunsthalle.

Za roky, čo sem chodíme, tu stále niečo rozširujú a vylepšujú a hosť, ktorý sem príde s odstupom niekoľkých rokov aj posun v kvalite služieb reálne zaznamená. Hotel sa nachádza za „zatvorenými dverami“, z ulice treba zazvoniť, ale brána sa otvorí okamžite.

My sme sa prišli ubytovať už o 11.00 s tým, že si len odložíme batožinu, keďže oficiálny check-in je o druhej . Boli sme milo prekvapení, že izba už bola pripravená, veľmi milá recepčná nám poskytla všetky potrebné informácie.

Hotel má niekoľko typov izieb a postupne prechádzajú „faceliftom“. My sme bývali v štandardnej, bola priestranná, účelne zariadená a mala všetko, čo má izba v štvorhviezdičkovom hoteli mať. Dvojposteľové De Luxe izby sú o 25 euro drahšie. Tie obnovené pôsobia naozaj komfortne a noblesne.

My sme boli na jednu noc spokojní aj s „našou“, čakali nás tu ako pozornosť hotela fľaše vody, príkladne spracované materiály pre hostí, dobré osvetlenie, dostatok odkladacích priestorov, výborne vybavený minibar, bez problémov fungujúce wifi a 100 televíznych programov... čo viac si môže hosť v izbe želať... Snáď vôbec prvý krát sme sa stretli s tým, že zoznam programov do bodky sedel a naladením v televízii. Väčšina hotelov ho v izbách ani nemá a keď aj áno, tak to, čo je tam napísané, a to čo je v televízii, sú dve rozdielne veci. Motorizovaní hostia určite ocenia, že parkovanie majú v tomto hoteli zadarmo, čo je v centre mesta veľká devíza.

Pýchou Golden Royal sú už roky indické ayurvédske kúpele Rasajána, ktoré majú ubytovaní hostia tiež v cene a sú otvorené cez týždeň poobede  a cez víkend od desiatej a až do desiatej večera. Recepčná nám odporúčala si pobyt v nich nahlásiť vopred. Je tu niekoľko sáun, vírivky, dokonca aj vonkajšia jacuzzi. Za sympatické sumy si tu možno objednať početné ayurvédske masáže, ktoré robia indickí terapeuti, alebo celý balíček. Ich popis je aj na internetovej stránke.

Golden Royal podáva bohaté raňajky, odporúčame najmä si všimnúť si tabuľu s ponukou, kde sa dozviete, že okrem toho, čo je na bufetových stoloch, si môžete objednať napríklad aj ďalšie vaječné jedlá, kaše, koktaily, čerstvú pomarančovú šťavu, lievance, espresso či cappucino. Ale aj to z automatu, ktoré sme si dali, bolo kvalitné. Kávu tu majú fair trade. Check out je pohodlne do 12.00.  

© 2017 News and Media Holding