Oficiálna kategória

Grand Hotel Kempinski High Tatras

365
Kempinski
ročník hodnotenia: 2017
Kúpeľná 6, Štrbské Pleso
052/3262 222
5cenová úroveň

Prívlastok luxusný sa v slovenských médiách dáva aj štandardným štvorhviezdičkovým hotelom. Ale naozajstného luxusu, ktorý znesie porovnanie s tým, čo sa považuje za hotelovýnadštandard v medzinárodnom meradle, je u nás ako šafranu. Jedným z mála hotelov, ktorý prívlastok „luxusný“ naozaj spĺňa, je tatranský Grand Hotel Kempinski High Tatras na brehu Štrbského plesa.

Zariadenie, ktoré, keďže je manažované najstaršou európskou značkou luxusných hotelov, musí samozrejme spĺňať jej štandardy. Čo sa vybavenia týka a tak isto aj v úrovne servisu. Takže vás privíta mimoriadne ochotná recepcia, ponúkne pohárom šumivého vína alebo džúsom, už na recepcii dostanete mnohé informácie, ďalšie cestou do izby, kde vás odprevadia a tiež vám ju „predstavia“. Izba má samozrejme všetko, čo k piatim hviezdičkám a značke Kempinski patrí. V Tatrách si možno vybrať z niekoľkých druhov a tiež či chcete izbu orientovanú na Štrbské pleso a tatranské končiare alebo na opačnú stranu s výhľadom do doliny. Keďže ide o historickú budovu, izby majú rôzne pôdorysy aj veľkosti.

Zariadeniu izieb sme sa v minulosti už niekoľko krát venovali, myslí sa tu aj na absolútne maličkosti, ktoré ale majú pre zahraničných hostí (tých tu každoročne pribúda) veľký význam – napríklad že v elektrických zástrčkách sú adaptéry, alebo že si môžu kúpiť malý suvenír v podobe džbániku z modranskej keramiky s názvom hotela, ktoré nájdu vedľa minibaru.

Čo nás zaujalo tento krát, bolo, akú pozornosť venuje hotel aktivitám pre hostí a najmä akú pozornosť venujú tomu, aby o nich vedeli. Určite aj tie, spolu s neopakovateľnou atmosférou a vysokou kvalitou služieb, sú dôvodom, že sa sem hostia opakovane vracajú – dokonca majú takých, ktorí tu boli už dvadsať a viac krát. V auguste, počas našej návštevy, bol hotel úplne plný a to sme tu ani neboli cez víkend.

Hotel organizuje naozaj bohaté možnosti, ako tu tráviť čas – niektoré sú zadarmo, ďalšie si treba prikúpiť – od piknikov pri jazere, rôznych ochutnávok až po adrenalínové športy a pozorovanie medveďov. V naozaj príkladnej hotelovej knihe s informáciami o všetkom, čo by hosť mohol potrebovať, je hneď v úvode sprievodca možnosťami trávenia voľného času. Sú rozdelené na tie pre deti, oddychové a adrenalínové. Na osobitnom liste zase boli informácie o podujatiach, ktoré hotel robí pravidelne, najmä cez víkendy. Komu sa ale do nich nechce má aj ďalšie možnosti – je tu krásna čitáreň, príjemne sa sedí aj v lobby bare a vychýrené sa stalo wellness Zion Luxury Spa s výhľadom na Štrbské pleso. To ale neprevádzkuje sieť Kempinski.

Za zmienku stoja aj raňajky – podľa štandardov siete majú byť najlepšie v danej lokalite. Tu si môžete vybrať z naozaj bohatého raňajkového sortimentu – x druhov údenín, syrov, rýb,, chlebov a pečiva, koláčov, zeleniny a ovocia, bohatý teplý bufet, niekoľko druhov smooties, čerstvá pomarančová šťava, samozrejme šumivé víno a ale aj kútik s maškrtami pre deti. Opäť tu myslia aj na zahraničných hostí – okrem iného si možno objednať polievku, ktorá je pre hostí z Ázie na raňajky absolútny „must“.  Komu sa takéto raňajky mália a chce niečo naozaj špeciálne, môže si objednať Cisárske raňajky. Cena je hrdá, ale výber tiež – okrem iného je v nej fľaša šampanského Louis Roederer, foie gras a hovädi Wagyu Kobe filet. Ale bohaté raňajky vám urobia aj so sebou, ak potrebujete odísť napríklad o piatej ráno. 

Tatranský Kempinski je výnimočný aj tým, že hoci ide o hotel luxusnej značky, atmosféra tu je skôr rodinná ako škrobená, hneď po príchode sa cítite, ako by ste sem patrili. Určite, ak je človek na Štrbskom plese, sa sem oplatí prísť aspoň na kávu. Pultové ceny ubytovania samozrejme zodpovedajú vysokému štandardu značky, ale – hotel má rôzne balíčky, kde týždňový pobyt vychádza toľko ako dovolenka pri mori v hoteli rozhodne nižšieho štandardu, ako je ten tatranský. Takže ani luxus nemusí byť nedostupný. 

© 2016 News and Media Holding