Oficiálna kategória

Grandhotel Praha

118
GH Praha
ročník hodnotenia: 2018
Tatranská Lomnica 8, Tatranská Lomnica
052/4467 941-4
4cenová úroveň

Napriek tomu, že v tatranských hoteloch je rušno hlavne v zime, nie je pre Grandhotel Praha v Tatranskej Lomnici ani letná sezóna mŕtvym obdobím. Zásluhu na tom majú rôzne marketingové aktivity hotela, ale predovšetkým investície do komplexnej rekonštrukcie, ktorá prebehla vlani v interiéri hotela. Vymenili všetky koberce, izby dostali nový nábytok, tapety, moderné osvetlenie a kúpeľne. Použitými materiálmi sú drevo, koža, moderné textílie a farebné odtiene kombinované so zlatou. Zo štandardných izieb sa tak stali po novom izby Classic. Izby majú rôzne pôdorysy a v spojení s historickým priestorom zosobňujú pohostinnosť a luxusný životný štýl. Niektoré majú aj balkón s krásnym výhľadom a v niektorých je možnosť doobjednať si prístelku.

V prístavbe, ktorá bola vybudovaná v roku 2010 sú izby a apartmány kategórie Deluxe, ktoré tiež starostlivo udržiavajú pôvodný štýl budovy napriek tomu, že sú všetky zariadené moderným nábytkom. Aj naša izba sa nachádzala v tomto východnom krídle. Bola priestranná a jej súčasťou bol aj vybavený kuchynský kút (rúra, dvojplatnička, riady, utierky) a tiež dobre vybavený minibar. Chýbali nám napríklad ale dôstojné poháre na víno. Je to síce detail, ale práve aj takéto detaily umocňujú celkový dojem luxusu.

Ešte viac priestoru je možné získať prepojením so susednou izbou rovnakého typu, alebo pre väčšie rodiny prepojením Izby Deluxe so susediacim Deluxe Apartmánom. Ocenili sme aj priamy prístup do wellness z týchto izieb. Nemuseli sme chodiť v župane zbytočne po chodbách, výťah nás priviezol priamo na recepciu do wellness, alebo až k bazénu. Župany a hotelové papuče sú na každej izbe.

Vnútorný bazén a sauny boli zrekonštruované v čase budovania prístavby. Pribudla aj veľká vírivka na terase a krásnym panoramatickým výhľadom do doliny a vonkajšia fínska sauna. Okrem toho rekonštrukciou vtedy prešla aj kongresová časť hotela, sála s kapacitou 250 miest. Kongresová hala sa dá rozložiť na dve časti, vybavenie modernou technikou a exkluzívnym cateringom na profesionálnej úrovni je samozrejmosťou. Hotel ponúka aj kompletný svadobný servis, je to miesto, kde nájdete noblesný štýl luxusnej romantiky, čo k svadbám neodmysliteľne patrí. Vybrať si všetko od prestierania, servítok, obrusov, sviečok a dekorácií až po oblečenie si môžu hostia v svadobnom showroome v Grandhoteli Starý Smokovec, ktorý tu zriadili a je spoločný pre všetky hotely TMR.

Grandhotel Praha je obľúbeným miestom na svadobné hostiny, takže nás veľmi neprekvapilo, keď sme počas našej sobotnej návštevy jednu z nich zažili. Nijako ale nenarušila náš komfort, lebo oficiálna oslava bola len do desiatej.

Rezervácia cez internet prebehla bez problémov, vyžadujú však platbu vopred. V potvrdení vás informujú o všetkých benefitoch ubytovaných hostí. Počas celej našej návštevy bola úroveň služieb na recepcii takmer bez chýb, aj keď sme zastihli personál v záťažovej situácii, keď bol hotel plne obsadený. Na chodbách neustále vidno chyžné, ktoré zaručujú výbornú čistotu vo všetkých priestoroch.

Hotel sa nachádza v tichom prostredí inak rušnej Tatranskej Lomnice, len pár krokov od lanovky smerujúcej do vrcholovej stanice na Lomnický štít. Čo je veľkou výhodou hlavne pre lyžiarov. Pre nich zabezpečí hotel aj skibus. V lete sú hosťom k dispozícii bicykle v požičovni.

Raňajky formou samoobslužných stolov sú podávané v hotelovej reštaurácii na vzorne upravených stoloch. Obsluha bola neustále v pozore. Samostatný kútik s dostatočným výberom tu mali pre hostí s bezlepkovou diétou, ale aj čaje a vodu s rôznymi bylinkami z hotelovej záhradky. Za kávu inú ako z automatu si treba priplatiť.

Väčšinou pri pobytoch dlhších ako jednu noc využívajú hostia stravovanie formou polpenzie. Ak niekomu takáto forma stravovania nevyhovuje, vybrať sa dá z á la carte.

Veľké parkovisko pri hoteli je zdarma.

Zhrnutie:

Plus: noblesné prostredie, izby získali rekonštrukciou na atraktivite

Mínus: v izbe by sme privítali poháre na víno, wifi nám fungovalo počas pobytu s obmedzeniami

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel