Oficiálna kategória

Grandhotel Praha

118
GH Praha
ročník hodnotenia: 2017
Tatranská Lomnica 8, Tatranská Lomnica
052/4467 941-4
4cenová úroveň

Hotel, ktorý je jednou z tatranských, ale aj slovenských hotelových legiend oslavuje tento rok stojedenáste výročie. V júli si tu dokonca bolo možné pozrieť aj výstavu, ktorá dokumentovala históriu Tatier i históriu hotela pred 100 rokmi. V 90-tych rokoch minulého storočia bol hotel synonymom naozajstného luxusu v „novej dobe“, ale keďže odvtedy už prešli vyše dve desiatky rokov, aby si svoj štandard udržal, prechádza postupne faceliftom. Ten sa týka najmä izieb, ktoré dostávajú nový šat. Väčšia časť izieb je už nanovo zariadená a ako sme sa dozvedeli, v krátkom čase čaká obnova všetky.

Grandhotel Praha je určite jeden z našich najkrajších hotelov, spoločné priestory stále dýchajú secesiou a je to naozaj jedna z tých stavieb, ktorá si aj po 111 rokoch zachovala genius loci. Hotel má niekoľko typov izieb, my sme tento krát bývali v jednej z novo zariadených, v izbe typu Classic. Treba povedať, že sa architektovi vydarila - spája eleganciu, pohodlie aj modernu. Svieži secesný dizajn v spojení s historickým priestorom hotela uspokojí tých, ktorý v Tatrách hľadajú štýlové ubytovanie. Pohodlné postele, dostatok odkladacích priestorov, dobré osvetlenie, elektrické zástrčky pri posteliach, bez problémov fungujúce wifi, slušne vybavený minibar, základný výber slovenských, českých a zahraničných televíznych programov, kvalitná kozmetika. Izba je ladená do príjemných smotanových a škoricových tónov a keďže je dosť priestranná, čas tu môžete tráviť aj v pohodlnom „ušiaku“ s nohami vyloženými na taburetke alebo na veľkej pohovke. Informácie o otváracích hodinách jednotlivých hotelových zariadení sme dostali už na recepcii, sú aj na obale vstupovej kartičky (tiež čas check-outu). Tiež v televíznom informačnom kanáli, kde ponúkajú aj tipy na trávenie voľného času v zariadeniach Tatry Mountain Resorts.

Veľkou devízou hotela je samozrejme priestranné wellness s jediným outdorovým bazénom v Tatrách s 36 stupňovou vodou. Zaplávať si v ňom síce veľmi nezaplávate, na to je lepší vnútorný bazén, ale na oddych je výborný, je v ňom totiž aj vírivka. Nachádza sa na veľkej terase, v lete ak, to tatranské počasie dovolí, je to naozaj príjemné miesto na relax. S pohodlnými ležadlami, vakmi, sú tu aj sauny a vírivka, tiež malý bar, takže sa tu dá oddychovať s výhľadom na tatranské štíty s koktailom, alebo smoothie v ruke. Ale v bazéne sme boli aj v zime, keď bolo -20 a tiež mal svoje čaro. Wellness je otvorené od 10. 00 do 21.00, saunový svet poobede od tretej a od šiestej sem môžu ísť len hostia nad 16 rokov. Sledujú tu svetové trendy, poskytujú aj procedúry s využívaným regionálnych surovín, ako to napríklad robia v našincami obdivovanom Rakúsku. Produkty, ktoré sa vám páčili, si možno kúpiť aj domov.

Čas podávania raňajok vyhovie ranostajom, aj tým, ktorí si radi dlhšie pospia, je od siedmej do desiatej. Výber veľmi slušný, pestrý, okrem raňajkovej klasiky nás zaujali domáce čaje a limonády, tiež šaláty, nátierky a koláče z hotelovej kuchyne, dokonca sezónne. Za príplatok si možno dať aj čerstvú pomarančovú šťavu či smothie.

Pri check oute, ktorý je o desiatej, sme si uvedomili, že tu majú niečo, čo ešte stále nie je samozrejmosť. V „Prahe“ sme sa stretli s milým a usmiatym personálom - či už pri raňajkách, vo wellnesse alebo na recepcii.

© 2016 News and Media Holding