Oficiálna kategória

Grandhotel

106
Grandhotel
ročník hodnotenia: 2018
Starý Smokovec 38, Starý Smokovec
052/4780 000
4cenová úroveň

Hotel s veľmi dobrou polohou vo Vysokých Tatrách je skutočnou dominantou Starého Smokovca a mnohým milovníkom našich veľhôr dodáva pocit nostalgie za tatranským hotelierstvom.v jeho najlepších časoch. Po veľkých investíciách, ktoré prebehli v posledných rokoch v sieti hotelov TMR, prišiel rad konečne aj na tento secesný skvost. Úpravy by mali pamiatkovo chránenej stavbe vrátiť punc vysokej kvality aj v novom tisícročí. Rekonštrukčné práce, ktoré doteraz prebehli hlavne v exteriéri nijako neubrali na atmosfére, pretože boli zachované hlavne jeho historické prvky.

Hostia v tomto hoteli vždy prejavovali spokojnosť s personálom, ako aj výnimočnou atmosférou, v ich hodnoteniach sa ale čoraz viac objavovali poznámky na značné opotrebovanie zariadenia na izbách. To sa ale v krátkej budúcnosti zmení. Od novembra 2017 tu majú k dispozícii komplet zrekonštruovanú jednu vzorovú izbu so štýlovým nábytkom ladiacim s exteriérom hotela. Aby vychytali praktickosť a funkčnosť do najmenších detailov, ubytovávajú tu aj hostí, ktorí svoje pripomienky posúvajú pracovníkom recepcie. Čas majú do apríla 2018, kedy začne celková rekonštrukciu izieb.

Zatiaľ sa v hoteli za posledný rok menili koberce v kaviarni a reštaurácii, vymenili sa aj plastové okná na chodbách, v izbách sú už nové televízory, pohodlné matrace a minibarové skrinky. Všetky izby majú nádherný výhľad do okolitej prírody, niektoré aj s balkónmi. Poteší aj čajový servis, župany, hotelové papuče a poháre na víno.

Nové sú napríklad aj všetky stoličky v reštaurácii. Zväčšili sa aj priestory pre masáže vo wellness. Zmeny sa chystajú aj v najväčšej konferenčnej sále Hoepfner. Okrem toho, že vymenia komplet okná za nové, vybavená bude aj klimatizáciou. Sála Fridrich August, ktorá slúžila ako fajčiarsky salón sa postupne mení na herňu, ktorá tu bola už aj v minulosti. K dispozícii sú už biliardové stoly, čoskoro pribudnú šachové stolíky. V tomto roku sa otvorila aj prístavba hotela, v ktorej funguje nový degustačný bar a podniková predajňa legendárnej českej likérky.

Hotel zabezpečuje aj kompletný svadobný servis. Toto historické miesto ponúka krásnu romantickú kulisu na usporiadanie nezabudnuteľnej rozprávkovej svadby, a to počas celého roka. Vedľa recepcie zriadili nový svadobný showroom, kde si môžu vybrať všetko od prestierania, servítok, obrusov, sviečok a dekorácií až po oblečenie. Je spoločný pre všetky hotely TMR.

Neopakovateľnú prvorepublikovú atmosféru najviac vníma hosť v kožených klubových kreslách v Castro café, ktoré nesie názov po bývalom kubánskom prezidentovi, ktorý hotel v minulosti navštívil. Počas priaznivého počasia funguje aj letná terasa, na ktorej si okrem skvelých zákuskov a kávy užijete aj pekný výhľad, a to všetko na novom štýlovom sedení. Jednoznačne treba vyzdvihnúť prácu tunajšieho cukrára. Okrem domácich zákuskov, ktorých recept a postup výroby hotel dedí a posúva ďalej už celé generácie. Väčšina ubytovaných hostí využíva stravovanie formou polpenzie.

V areáli hotela je vlastné bezplatné parkovisko s dostatočnou kapacitou, monitorované kamerovým systémom. Počas celej našej návštevy bola úroveň služieb takmer bez chýb. Dozvedeli sme sa všetky dôležité informácie o službách a prebiehajúcich akciách. Personál je skutočne milý, nechýba úsmev a hlavne profesionálna ochota. Nadšene nás informoval aj o všetkých novinkách, na ktoré sa podľa ich slov už veľmi tešia.

Zhrnutie:

Plus: Milý personál, starosvetská atmosféra, poloha v centre Starého Smokovca a pri lanovke na Hrebienok

Mínus: Check-ou o 10.00 nie je ideálny, keďže dovtedy sa podávajú aj raňajky, kto chce neskorší check-out, dá sa, ale treba si ho dokúpiť.

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel