Oficiálna kategória

Holiday Village Tatralandia

67
Tatralandia
ročník hodnotenia: 2014
Ráztocká 21, Liptovský Mikuláš
044/5231 900-1
3cenová úroveň

Popri výstavbe aquaparku Tatralandia vznikla aj zaujímavá osada so 155 rekreačnými chatkami a apartmánmi a kapacitou zhruba sedemsto ubytovaných osôb. Aby nepôsobila nudne, rozdelili ju do jedenástich osád s rôznym štýlom – je tu napríklad asi najatraktívnejšia rybárska zátoka, romantická záhrada, vinársky a remeselnícky dvor, pre deti indiánska osada, skautský tábor a detský svet, liptovská dedina...

Samotné chatky a apartmány pôsobia dosť sparťansky a na niektorých zariaďovacích prvkoch už cítiť roky používania. Sú ale dobrou cenovou voľbou pre tých, ktorí dokážu plne využiť ich lôžkovú kapacitu a na Liptove si vedia vychutnať celý jeho potenciál. Pretože nie je nič príjemnejšie, ako polyžovať si a podvečer sa ponoriť do termálneho bazénu alebo vysaunovať sa do sýtosti.

V chatkách je dostatok  priestoru, v apartmánoch, kde máte aj susedov, nám ale chýbala zvuková izolácia. Chatky majú pomerne bohaté  vybavenie aj na viacdňové pobyty, ich úroveň však zodpovedá štandardu prázdninového tábora. Veľkou prednosťou je bezproblémový prístup a parkovanie, slušné vonkajšie vybavenie aj na grilovačky,  priateľské posedenia, dostatok ihrísk a vybavenia na voľnočasové aktivity.

Súčasťou areálu je servisná budova s dvomi reštauráciami, denným barom, je tu aj veľké kongresové centrum, ktoré pomáha vyťažiť areál mimo sezóny. Hlavnou atrakciou je však, samozrejme, Tatralandia, najväčší aquapark v strednej Európe, ktorý sa napriek svojej veľkosti ešte ďalej rozrastá. Zhruba pred rokom dobudovali najkrajšiu časť, výborne vybavený Tropical Paradise, kde sú aj bazény s morskou vodou a takisto Keltský saunový svet, wellness centrum a pekné detské bazény s atrakciami. Ubytovaní hostia majú do Tatralandie zľavnené vstupy. Novinkou je aj ďalšia bláznivá zábava – Superfly Tatralandia, aerodynamický tunel, ktorý simuluje voľný pád parašutistov.

Keďže aj v aquaparkoch konkurencia hustne, marketingári Tatralandie začali o hostí tuho bojovať rôznymi programami a balíčkami. Náročnejší hostia môžu tieto balíčky využiť aj v obrátenom garde, keďže pod materskú spoločnosť Tatra Mountain Resorts patria viaceré kvalitné hotely v okolí. Tým, ktorým štandard chatiek a vybavenie Tatralandie maximálne vyhovuje, pripravila TMR ponuku na odkúpenie chatiek do vlastníctva s možnosťou ďalej časť ich kapacity prenajímať iným záujemcom.

Areál je vzhľadom na množstvo atraktivít dobrou voľbou aj na firemné eventy.

© 2013 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel