Oficiálna kategória

Hotel Amade Château

422
Foto: Amade
ročník hodnotenia: 2017
Vrakúň č. 333, Vrakúň
031/5903 800
5cenová úroveň

Otvoriť päťhviezdičkový hotel v atraktívnej a známej lokalite, ktorá už sama priťahuje hostí je, (samozrejme len zdanlivo) jednoduché. Otvoriť ho v dedine, o ktorej existencii vie len najbližšie okolie, je už iná vec. V zahraničí to nie je také nezvyčajné, u nás to vyžaduje (okrem peňazí) aj značnú dávku odvahy a entuziazmu. Lebo vtedy sa hotel samotný stáva destináciou, ktorá by svojimi službami a vybavením mala klientelu pritiahnuť. Na Slovensku je takým hotelom Amade Château v krásne zrekonštruovanom kaštieli vo Vrakúni, dedinke medzi Gabčíkovom a Dunajskou Stredou.

Päťhviezdičkový hotel je malou oázou komfortu a luxusu uprostred tejto žitnoostrovskej dediny. Navyše pokojnou oázou, pretože má len 30 izieb a apartmánov. Hrubé steny zabraňujú prenikaniu hluku, takže aj keď bol počas našej víkendovej návštevy hotel takmer plný, nijako sme to nepociťovali.

Keďže hotel je v kaštieli z roku 1904, ktorý bol ale postavený na troskách predošlého šľachtického sídla rodiny Amade, je zariadený v historizujúcom štýle. V niekoľkých typoch izieb sa môžete cítiť ako vo vidieckom šľachtickom sídle z 18. storočia, samozrejme so všetkými výdobytkami techniky. Keď sme prišli, usadili nás do salóniku a než spracovali check-in ponúkli pohárom drinku na báze sektu. Hosťom, ktorí o to majú záujem, potom ukážu kaštieľ a ukazovať je naozaj čo. Medzitým zaparkujú auto a odvedú, ako sa to v piatich hviezdičkách patrí, do izby. Tu vás už čaká vaša batožina a tiež misa s ovocím a fľaša s chutnou pramenistou vodou. Večernú odostieľku zase spríjemňujú bonbónmi, ktoré hosť nájde na posteli, keď sa večer vráti z reštaurácie, Wellness & Spa, alebo z výletu.

Veľkú pozornosť venujú v Amade Château programu pre hostí – slečnu, ktorá nás sprevádzala po hoteli zaujímalo, čo máme v pláne a ak by sme chceli čas tráviť aktívne, mala hneď niekoľko tipov. Tipy na trávenie voľného času sú aj v krásne spracovanej hotelovej knihe (informačne a graficky najkrajšej, akú sme na Slovensku videli), v salóniku nájdu hostia zase brožúrku s 19-timi tipmi na trávenie voľného času. Keďže hotel má veľa zahraničnej klientely, páčilo sa nám, že na niekoľkých miestach sme videli reprezentačné publikácie o Slovensku.

Aj keď sa človek ale nikam mimo areál hotela nevyberie, dá sa tu stráviť čas veľmi príjemne. V Amade Château majú jedno z najkrajších Wellness & Spa na Slovensku, najmä hammam je naozaj jedinečný. Dovolenkových pocitov si pri teplom počasí možno užiť aj pri veľkom vonkajšom bazéne so štýlovými ležadlami, barom a pohodlným sedením. Urobiť si piknik v parku, dať si čaj o piatej, alebo zahrať tenis... prípadne si vybrať a pozrieť film v hotelovom kine. Keď sme tu boli, práve končila perióda teplého počasia, takže na ležanie pri bazéne to už nebolo, ale na zámockej, teda kaštieľnej terase sa sedelo veľmi príjemne.

Keďže ide o leisure hotel, nikto tu plávať o šiestej či siedmej ráno pred prácou netúži ísť, takže Wellness & Spa je otvorené od 8.00, resp. 9.00 do deviatej večera. Check-out je o 12.00, tak sa dá relaxovať pri vode ešte aj v deň odchodu, po bohatých raňajkách. Tie sú podľa počtu hostí buď v salóniku, alebo hlavnej reštaurácii. V peknom počasí odporúčame rozhodne raňajkovať na terase. Prípadne si ich za príplatok 5 EUR možno objednať do izby. Hotel robia ľudia a v Amade Château sme sa stretli s veľmi príjemným a starostlivým personálom, ktorý dokáže vytvoriť až rodinnú atmosféru. Tak by to malo byť a nielen v piatich hviezdičkách. 

© 2016 News and Media Holding