Oficiálna kategória

Hotel Amade Château

422
Jarmila Horváthová
ročník hodnotenia: 2019
Vrakúň č. 333, Vrakúň
031/5903 800
5cenová úroveň

Keď chce hosť na Slovensku päť hviezdičiek podľa medzinárodných štandardov, ide väčšinou na Štrbské Pleso. Zo západu a juhu Slovenska ale má ale aj bližšiu možnosť. Teda v prípade, že ide napríklad na víkend a nechce okrem hotelového päťhviezdičkového luxusu aj hory, ale stačí mu oáza komfortu uprostred juhoslovenskej dediny. Tou oázou je hotel Amade Chateau vo Vrakúni, susednej dedine známejšieho Gabčíkova.

Citlivo zrekonštruovaný kaštieľ zariadený v štýle francúzskeho vidieckeho baroka s krásnym parkom takým únikom zo všedného dňa naozaj je. Boli sme tu na jednu noc a veru, ťažko sa nám odchádzalo naspäť do reality. Najmä od jari do jesene, keď sa dá využívať aj vonkajší areál – pekný bazén s okolitým areálom či tenisové kurty. Ale stačilo aj „obyčajné“ posedenie v pohodlných kreslách na slnkom zaliatej terase s výhľadom do parku, ako to bolo pri našom októbrovom pobyte.

Hotel a izby majú všetko, čo k piatim a päťhviezdičkovému štandardu patrí, od prvej chvíle sme sa stretávali s veľkou pozornosťou a záujmom personálu. Od uvítacieho drinku až po check-out. Písať o všetkých prednostiach by zabralo dosť miesta, tak spomenieme len niektoré „vychytávky“. Napríklad pekný vernostný program – keďže nás mali v systéme, že sme tu boli druhý krát, čakala nás v izbe fľaša kvalitného talianskeho prosecca (DOCG). Okrem toho veľká misa ovocia, dozvedeli sme sa, že je to štandard vo všetkých izbách. Komu nestačí klasický vankúš, môže si vybrať hneď z niekoľkých druhov. Hotel sa tiež stará vzorne o to, aby hostia, ak majú záujem, mohli spoznať okolie, k dispozícii  majú concierge, ktorá vie erudovane poradiť aj zorganizovať, a tiež je tu dostatok tlačených materiálov o zaujímavostiach Žitného ostrova.

Spomenúť musíme samozrejme tunajšie wellness s na Slovensku jedinečným hammamom (ten nie je v cene ubytovania). Ako v jedinom (podľa našich skúseností) hoteli na Slovensku tu odvedú hosťa až k ležadlu pri bazéne, ležadlo mu pripravia a potom ešte aj prinesú citronádu. Personál sa tiež stále staral o to, či nám niečo nechýba.

Raňajky, keďže nejde o biznis hotel a nikto sa tu neponáhľa, sa servírujú od pol ôsmej. Keď je hotel plný, čo bolo v našom prípade, boli bufetovým spôsobom. Väčšina vecí, ktoré sa servírovala, pochádzala z hospodárstva, ktoré tiež hotel, resp. majitelia, vlastnia. Pri nižšej obsadenosti sa vyberá z pekného raňajkového lístka a bufetu.

Zhrnutie:

Plus: Luxus 5 hviezdičkového štandardu, tak ako sa patrí

Mínus: Pri našom príchode chýbal pri vchode bellboy

© 2018 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel