Oficiálna kategória

Hotel AquaCity Mountain View

233
Mountain view
ročník hodnotenia: 2017
Športová 1397/1, Poprad
052/7851 222
4cenová úroveň

Hotel ponúka už ako dekádu ubytovanie pre hostí, ktorí uprednostňujú pri návšteve aquaparku štvorhviezdičkový štandard. Pri zariaďovaní interiéru rozmerovo veľkorysých izieb využili služby šikovného architekta, vďaka tomu je stále moderný, praktický a dokonale zladený (nábytok, koberce, závesy, steny, obklady v kúpeľni, v ktorej je aj kvalitná sanitárna technika a napríklad aj bidet). V kúpeľni prakticky a efektne docielili kombináciu rozptýleného a bodového osvetlenia. Nešetrili ani na posteľnej bielizni, kvalitné sú aj matrace a svietidlá, k dispozícii je wifi a LCD televízory. Každá izba má balkón s panoramatickým výhľadom na tatranské končiare, kde si môžete posedieť a obslúžiť sa priamo na izbe uvarenou kávou alebo čajom. Hoteloví hostia majú v cene ubytovania strážené parkovisko, vstup do vnútorných a vonkajších bazénov, bohaté raňajky a tiež aj večeru zo samoobslužných stolov. Hostia si platia navyše len nápoje počas večere.

Hotel má bezbariérový prístup a myslí aj na rodiny s malými deťmi, pre ktoré je k dispozícii detský kútik, preliezky v areáli aquaparku a množstvo atrakcií. Deti môžete počas svojho pobytu dať do stráženej škôlky s pestrým animačným programom.

Majiteľ každý rok investuje nemalé peniaze do skvalitnenia služieb nielen hotela, ale najmä aquaparku. Vďaka termálnemu prameňu je v Poprade možné kúpanie po celý rok, prebytok tepla sa využíva na ohrev všetkej pitnej vody a zároveň vykuruje celé AquaCity Poprad. Majiteľa sme stretli aj v reštaurácii, nemá problém raňajkovať v podniku plnom hostí. 

Veľký dôraz kladú aj na čistotu, chyžné sú neustále viditeľné na chodbách, ako aj pri bazénoch a v komunikačných priestoroch. O profesionalitu sa snaží aj ostatný personál (recepčné, čašníci). Hlavná hotelová reštaurácia je otvorená celý deň aj pre neubytovaných hostí.

V sezóne pri plnom obsadení všetkých troch hotelov sa recepčné nezastavili, bolo treba si chvíľu počkať. Boli však milé, jazykovo dobre vybavené, ochotné odpovedať na všetky naše otázky a zariadiť všetky naše požiadavky a prosby. Izby štvorhviezdičkového hotela sú v druhom krídle, kam vás zavedú smerové tabule.

Tak ako sme mali aj my možnosť presvedčiť sa, často krát využívajú služby hotela športové kluby nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Výhodou je totiž blízkosť futbalového a hokejového štadióna a tiež potrebné zázemie pre športovcov. V zimnej sezóne je zabezpečená pravidelná doprava do lyžiarskych stredísk. Aj keď do aquaparku denne prúdia davy ľudí, možno zodpovedne povedať, že hotel je pokojný. Check-out je už o 10.00 hod. (ako v mnohých iných našich hoteloch), Ak majú počas pobytu voľné izby, dovolia vám aj trochu neskorší odchod. Kto chce zostať nie o chvíľu, ale o pár hodín dlhšie, za príplatok je možnosť zostať do 16.00 hod.

Reštaurácia poskytuje služby pre ubytovaných z oboch hotelov a rovnako aj pre návštevníkov AquaCity Poprad. Ráno a večer ponúka servis najmä v rámci polpenzie, čo znamená napríklad večer výber formou bufetových stolov. V čase obeda si hosť môže objednať à la carte z dobre zostaveného jedálneho lístka s ponukou domácej a medzinárodnej kuchyne. Jedlo pre dieťa nám na tanieri efektne naservírovali, takže zaujalo skôr, ako ho ochutnalo. V areáli je aj niekoľko barov, kde môžete stráviť voľný čas aktívne pri biliarde, air hokeji, prípadne karaoke, ale aj v intímnom prostredí pri poháriku dobrého vína.

Na usporiadanie konferencií, výstav a firemných akcií je k dispozícii kongresová sála s kompletným technickým vybavením s kapacitou 350 osôb, menšia sála pre 80 osôb a salónik s kapacitou 30 miest.

© 2016 News and Media Holding