Oficiálna kategória

Hotel Astrum Laus

1
ročník hodnotenia: 2017
P. O. Hviezdoslava 2A, Levice
036/629 9111
3cenová úroveň

Aj hotel môže mať zaujímavý príbeh. A pritom nemusí byť ani historický. Levický business hotel Astrum Laus funguje len šesť rokov, ale zažil toho už dosť. Postavil ho známy podnikateľ v energetike a sponzor levického basketbalu. Už ho nevlastní, jeho spoločnosť skončila v konkurze a hotel vlastní od augusta minulého roku nový majiteľ. Mohli by sme písať o tom, ako mohol vplyvný podnikateľ prísť o všetko, zaujímavé však v tomto prípade je aj to, že konkurz spoločnosti automaticky neznamenal koniec hotela.

Strávili sme v ňom jednu noc a môžeme konštatovať, že nenájdete na Slovensku veľa hotelov s takými vynikajúcimi službami ako v Astrum Laus. A ešte väčším plusom (pre vedenie hotela a jeho hostí) je to, že hoteloví hostia dva roky konkurzu na zhoršení služieb nepocítili a hotel sa dostal z červených čísiel. Jediným jeho problémom, alebo presnejšie hedikepom, je snáď len to, že nestojí napríklad vo Vysokých Tatrách ale v malom okresnom meste.

Za čo samozrejme hotel nemôže. K Astrum Laus sa dostanete aj bez navigácie, nájdete ho na centrálnom levickom námestí. Zaujme už na prvý pohľad modernou, nie však chladnou architektúrou. Výhodou je možnosť ustajniť vášho štvorkolesového tátoša v podzemnej garáži (aj keď zadarmo to ako to v mestách býva, nie je). Z garáže sa dostanete do hotela dvomi výťahmi. Vybrali sme si ten nesprávny (chýbala totiž jasná navigácia na recepciu hotela) a vyviezli sme sa preto až na 4. poschodie, lebo tento výťah na recepcii nestál. Nechtiac sme tak mali možnosť už pri vstupe si pozrieť hotelové priestory.

Architektom sa podarilo skĺbiť moderné materiály, kov, sklo, kameň a betón s teplým drevom. Výsledkom je pocit luxusu, ale nie toho povrchného a okázalého. Materiály a trendový dizajn zariadenia, stolov, stoličiek a svietidiel budia dojem serióznosti a pritom praktickosti. Treba jednoducho vidieť na vlastné oči, ako to všetko spolu pekne hrá.Hotelová vstupná hala prekvapí hosťa svojimi veľkorysými priestormi a širokým schodiskom. Na recepcii zaujme kombinácia prírodného tmavého kameňa s bukovým drevom. Na pulte vás poteší krásna kytica živých kvetov a za pultom ochotná recepčná. Okrem toho tu nájdete v rovnakom vyhotovení aj pohotový lobby bar. Po širokom podsvietenom schodisku sa dostanete na 1. poschodie do kaviarne. Moderne zariadený interiér je prepojený s fajčiarskym salónikom a priľahlou terasou.

Na prvom poschodí je aj reštaurácia, ktorá má kapacitu 70 osôb. Mohli sme si overiť, že na raňajkových stoloch nič nechýba. Plusom bola široká ponuka teplých jedál, od párkov, klobások, opekanej slaninky až po malé plnené omeletky. Ocenili sme tiež pestrý výber gratinovanej zeleninyCestou do reštaurácie si musíte všimnúť na tom istom poschodí wellness centrum. V tejto zóne oddychu si môžete dopriať jednu zo štyroch sáun, dvoch víriviek, dvoch masážnych vaní, zážitkovú sprchu, ľadopád a zrelaxovať môžete v oddychových zónach a tepidáriách s vyhrievanými sedadlami. Súčasťou priestorov hotela je aj veľké fitness centrum a k hotelu patrí aj rozsiahly hotelový park s detským ihriskom a oddychovými zónami.

Relax zóna susedí  s kongresovými priestormi, ktoré je možno variabilne upraviť. Zaujali nás atypické obklady stien imitujúce zelenú trávnatú plochu a dlhý drevený obklad. Na druhom až štvrtom poschodí sa nachádza 66 izieb a 12 apartmámov, na štvrtom poschodí je business corner. Na chodbách je sedenie v rôznych farebných odtieňoch a originálne digitálne maľby. Všetky izby sú klimatizované s komplexne zariadenou kúpeľnou, vybavené LCD TV, telefónom, minibarom a trezorom. Vysokorýchlostné WIFI pripojenie na internet je v celom hoteli a fungovalo bez problémov. Vo veľkom apartmáne, dizajnovanom v hnedých tónoch, nás „privítala“ kytica červených ruží. Apartmán má sklenenými posuvnými dverami účelne oddelenú spiacu časť od obývacej.

Okrem pohodlného gauča si môžete pri pozeraní televízie pohovieť aj v kresle. Súčasťou je veľká kúpeľňa s toaletou a osobitne je ešte jedno wc. Pri minibare nájdete aj kanvicu s vrecúškom čaju a kávou. Jednoducho všetko, čo má k príjemnému pobytu patriť. 

© 2017 News and Media Holding