Oficiálna kategória

Hotel Astrum Laus

1
ročník hodnotenia: 2020
P. O. Hviezdoslava 2A, Levice
036/629 9111
3cenová úroveň

Do levického hotela Astrum Laus chodia najmä biznismeni, ktorí tu nachádzajú „útočisko“ v útulných a čistých priestoroch, alebo vychutnávajú kvalitnú gastronómiu v hotelovej reštaurácii. Boli sme sa presvedčiť, čo môže hotel ponúknuť aj bežnému „okoloidúcemu“.

Vybrali sme si štandardnú dvojposteľovú izbu v cene 89 eur. Pokiaľ cestujete autom, treba pripočítať aj parkovné v cene 7 eur noc. Za vstup do wellness si taktiež treba priplácať, 18 eur pre dve osoby, rovnako aj ak si želáte raňajky.

V izbe s dvoma kreslami a stolíkom bola stena nad posteľami pomerne prázdna, pýtal by sa tam obraz. Celkovo je zariadená v hnedých tónoch, matrace na posteliach sú mäkšie. Ponúkal sa nám výhľad na Levický hrad, žiaľ bez balkóna. Centrálna teplota sa reguluje z recepcie, ale dozvedeli sme sa to až pri odchode.

Kúpeľňa vynikala  čistotou, umývadlo aj zrkadlo boli vyleštené. Prekvapením pre nás bola možnosť regulovať podlahové kúrenie v kúpeľni. Priestranná sprcha so sprchovacím gélom a pevnou presklenou stenou bola z polovice nekrytá. Pri umývadle pripravené poháre, obrúsky, fén, mydielka, telové mlieko aj zabalený hrebeň.

Menšie wellness prekvapí nového návštevníka útulným prostredím s príjemnou relaxačnou hudbou, sú tu sviečky, vôňa, prítmie, zaujímavá architektúra. 4 sauny, vedierko, sprcha, ľadopád, ochladzovací bazén. 2 vírivky. Jacuzzi v čase našej návštevy nefungovalo. Vírivka, v ktorej sme boli, nemala vstup pomocou schodíka, takže vystupovanie bolo trochu komplikovanejšie. O pitný režim bolo tiež postarané: džbány s vodou s čerstvým ovocím.

Poteší možnosť výberu raňajok. Na výber sú štyri možnosti. Anglické, francúzske, slovenské alebo fitness. My sme si vybrali anglické a francúzske. S oboma sme boli spokojní. Anglické mäsové a sýtejšie, francúzske tradične sladké.

Summa summárum. Ak sa chystáte do Levíc, či už súkromne alebo pracovne hotel Astrum Laus je vhodná možnosť. Okrem pohodlia vám naservíruje aj vynikajúcu večeru, či obed v hotelovej reštaurácii.

Zhrnutie:

Plus: Poloha v centre mesta, pekné wellness a fitness, príjemný personál a výborná reštaurácia

Mínus: Treba mať na mysli, že raňajky ani wellness nie sú v cene ubytovania

 

 

 

 

 

© 2020 News and Media Holding

Nájdi reštauráciu alebo hotel